wybierz kategorie wiadomości
LIDER na UPWr
22.11.2016
Młodzi, zdolni i z pomysłem na badania o dużym potencjale wdrożeniowym. Jednym ze zwycięzców programu LIDER jest dr inż. Paweł Lochyński z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.
Stypendium Wrocławia za badania inkluzji
21.11.2016
Marta Konikiewicz, doktorantka w Zakładzie Systematyki i Ekologii Bezkręgowców, została laureatką stypendium im. Ludwika Hirszfelda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk biologicznych i medycznych Studenckiego Programu Stypendialnego.
Wstąp do sekcji wioślarskiej
18.11.2016
Historia polskiego wioślarstwa we Wrocławiu to 23 olimpijczyków, mistrzowie świata i Europy. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego mogą do nich dołączyć – do końca listopada trwają zapisy do sekcji wioślarstwa AZS.
Wręczenie nagród rektora i dokumentów patentowych
17.11.2016
Z okazji święta uczelni i nauki wrocławskiej rektor Tadeusz Trziszka wyróżnił najlepszych z najlepszych i wręczył im nagrody w trzech dziedzinach: dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Naukowcy odebrali także dokumenty patentowe.
GISday 2016
17.11.2016
Po raz pierwszy międzynarodowy dzień Systemów Informacji Geograficznych zorganizowali wspólnie studenci trzech wrocławskich uczelni. Cieszy nie tylko integracja rozproszonych wcześniej imprez, ale i frekwencja.
Prof. Jerzy Monkiewicz nagrodzony przez KRUWiO
16.11.2016
Prof. Jerzy Monkiewicz został uhonorowany Nagrodą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. prof. Józefa Dudka za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego. A to nie jedyna nagroda, którą odebrali przedstawiciele UPWr.
65 lat UPWr – tak świętowaliśmy
15.11.2016
Powołanie nowego konwentu, wręczenie odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie pamiątkowych tablic w gmachu głównym – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.
Pracę naukową trzeba pokochać jak piękną i mądrą dziewczynę
14.11.2016
Prof. Zygmunt Litwińczuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktor honoris causa UPWr o związkach człowieka ze zwierzętami, ochronie genetycznej bydła, o tym, dlaczego wybrał zootechnikę i czy zrobiłby to jeszcze raz.
Jubileusz 65-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego
13.11.2016
UPWr swoją historią i tradycją sięga dwóch sławnych uczelni – rolniczej w Dublanach i weterynaryjnej we Lwowie. Ale jego odrębna historia zaczęła się w roku 1951, wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Rolniczej.
Zwycięzcy Quarry Life Award
09.11.2016
Domki dla samotnych pszczół i budki dla trzmieli, rzadkie gatunki, łąki kwietne i trójwymiarowa mapa obszarów badawczych – a wszystko na terenie kopalni Górażdże. Studenci i absolwenci UPWr wygraliQuarry Life Award.
Nasi naukowcy z prestiżowymi funkcjami
08.11.2016
Prof. Jan Twardoń został właśnie wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, co oznacza, że za cztery lata stanie na jego czele. Wrocławskim oddziałem zaczęła kierować prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak.
Absolutorium Wydziału Nauk o Żywności – fotoreportaż
08.11.2016
Dyplomy odebrane, birety rzucone. Nowym absolwentom, magistrom Wydziału Nauk o Żywności – gratulujemy!
Obudźmy Marysię
07.11.2016
Po tragicznym wypadku Marysia Kobak, tegoroczna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i mistrzyni jazdy konnej, jest od kilku miesięcy w śpiączce pourazowej. Pomóżmy jej powrócić do zdrowia.
Wielki powrót piwowarskiego rzemiosła
03.11.2016
Czyli o tym, jak we Wrocławiu odradza się 800-letnia tradycja warzenia i picia złocistego trunku, a na czele piwnej rewolucji stają absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego.
Październikowe posiedzenie senatu
28.10.2016
Powołanie komisji senackich, sprawozdanie z rekrutacji i działalności Stowarzyszenia Absolwentów oraz przyznanie tytułu doktora honoris causa i medalu za zasługi dla uczelni – oto najważniejsze punkty ostatniego posiedzenia senatu.
Pamięć jest najważniejsza
27.10.2016
Są studentami I roku. I wolontariuszami, którzy pamiętali o profesorach Uniwersytetu Przyrodniczego, porządkując ich groby na wrocławskich cmentarzach. Pamiętała też Wielkopolska Izba Rolnicza, o profesorze Tadeuszu Konopińskim, w rocznicę jego śmierci i 120-lecie powstania izb.
Studencki Nobel 2016
26.10.2016
– Od dziecka chciałam zostać naukowcem, fascynowały mnie nauki przyrodnicze – mówi Ewa Szczepańska, doktorantka na Wydziale Nauk o Żywności, zdobywczyni Studenckiego Nobla nauk przyrodniczo-rolniczych.
Horyzont 2020 – konsultacje i wystawa
21.10.2016
W piątek, 28 października odbędą się konsultacje dla naukowców UPWr na temat możliwości udziału w programie Horyzont 2020, natomiast już dziś w patio można oglądać wystawę poświęconą najciekawszym projektom.
RE-SAVE, czyli energia odnawialna w edukacji rolniczej
13.10.2016
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu bierze udział w międzynarodowym projekcie, który ma podnieść stan wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich.
Przewodnik po deregulacji: co się zmienia na uczelniach
11.10.2016
1 października weszła w życie ustawa deregulacyjna, która ma odciążyć polską naukę i uczelnie od nadmiaru biurokracji. Co to oznacza w praktyce?
II Noc Laboratoriów za nami
10.10.2016
16 instytucji, do których na co dzień wrocławianie nie mają dostępu – laboratoria w całym mieście i pracujący w nich naukowcy odkryli w sobotę swoje tajemnice. Również na Uniwersytecie Przyrodniczym.