eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Studenci i doktoranci UPWr jadą na zagraniczne staże

06.05.2022

Dzięki programom takim jak BioLAB oraz DBU, zdolni, ambitni studenci i doktoranci UPWr mają szansę wyjechać na staże do zagranicznych ośrodków badawczych. W tym roku rozwijać się naukowo za granicę jadą m.in. Marek Pieczka, Rafał Stępień i Kamila Kluczek.

Prof. Hadaś: – Szkoła Doktorska to rewolucja

05.05.2022

Prof. Tomasz Hadaś, członek Rady Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w roku akademickim 2021/2022 przewodniczący jej komisji rekrutacyjnej przyznaje, że coraz częściej kandydaci do SD wiedzą, czego chcą i od szkoły, i od promotora. Wciąż jednak nie doceniają znaczenia umiędzynarodowienia.

Trwa rekrutacja na studia na UPWr

04.05.2022

Dołącz do UPWr – mamy 27 kierunków studiów dla wszystkich, którzy swoją przyszłość chcą związać ze środowiskiem, żywnością, zwierzętami czy inżynierią.

Złoty Medal targów Polagra Premiery dla projektu UPWr!

29.04.2022

Innowacyjny system sterowania obiegiem wody na obiektach melioracyjnych INOMEL – rozwiązanie, które opracowali m.in. naukowcy Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr – otrzymał Złoty Medal targów Polagra Premiery w kategorii „Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa”.

Wysoka pozycja UPWr w THE Impact Rankings 2022

28.04.2022

Zrównoważony rozwój jest coraz częściej wdrażany w strategie działania państw, korporacji czy obywateli. THE Impact Rankings sprawdza, jak radzą sobie z tym uczelnie wyższe – nie tylko pod względem prowadzonych badań i kształcenia, ale także zrównoważonych praktyk na kampusach. UPWr po raz pierwszy ukazał się w rankingu.

PRELUDIUM BIS 3 dla naukowców UPWr

28.04.2022

Trzy nasze projekty otrzymały finansowanie w ramach konkursu PRELUDIUM BIS 3 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Dzięki niemu wyłonieni w ramach konkursu doktoranci Szkoły Doktorskiej UPWr wraz z promotorami będą prowadzić badania nad zdrowymi słodzikami, pozycjonowaniem multi-GNSS oraz wykorzystaniem połączonych technik emulgowania i suszenia owoców w celach prozdrowotnych.

Mural UPWr z główną nagrodą w konkursie Genius Universitatis

25.04.2022

Uniwersytet Przyrodniczy nagrodzony w konkursie Genius Universitatis na najlepsze reklamy polskich uczelni. Doceniono uczelniany mural, który powstał w ramach obchodów 70-lecia UPWr i jest nie tylko piękną, edukacyjną ilustracją, ale też hotelem dla pszczół murarek. Otrzymaliśmy nagrodę specjalną – Best Genius.

Doktorat w Szkole Doktorskiej UPWr? Ruszyła rekrutacja

22.04.2022

Szkoła Doktorska UPWr rekrutuje na rok akademicki 2022/2023. Ponad 70 promotorów i 80 tematów czeka na kandydatów. Rekrutacja potrwa do 30 maja 2022 roku.

Hydroenergia: czysta, tania, stabilna

21.04.2022

Polska wykorzystuje swój hydropotencjał zaledwie w 20 procentach. Wciąż nie doceniamy, jak ważnym źródłem energii może być woda – uważa prof. Robert Kasperek z Instytutu Inżynierii Środowiska UPWr. – Tymczasem zwiększenie udziału energetyki wodnej choćby o kilka procent to poprawa bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Przewodnik po kołach naukowych WIKŚiG

20.04.2022

Na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu są m.in. koła naukowe dla studentów zainteresowanych architekturą krajobrazu, planowaniem przestrzennym czy geodezją.

Doktorat w 180 sekund

19.04.2022

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Safoura Reza zdobyła wyróżnienie w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund” Instytutu Francuskiego w Polsce.

Eksperci UPWr: Jak przystroić dom na wiosnę i Wielkanoc?

13.04.2022

Wiosną, po długiej zimie, przyroda budzi się do życia. Coraz cieplejsze dni sprawiają, że świat staje się pełen barw, zieleni, kwiatów – a te, które rosną wokół nas, można wykorzystać do stworzenia pięknych kompozycji. O tym, jakich roślin można użyć, opowiadają dr Marta Monder i dr Marta Czaplicka, a dr Ewa Podhajska mówi o nietypowych, wczesnowiosennych ozdobach, jakie wykonały jej studentki.

Naukowiec z UPWr powołany do Rady Gospodarki Przestrzennej RFN

11.04.2022

Dr Maciej Zathey z Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego został powołany przez ministrę mieszkalnictwa, rozwoju miast i budownictwa Republiki Federalnej Niemiec, Klarę Geywitz, do Rady Gospodarki Przestrzennej na 20. okres legislacyjny Bundestagu.

Troje studentów z UPWr ze stypendium ministra

05.04.2022

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki, przysługujące studentom za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, zostało przyznane m.in. trojgu studentom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Study in Poland 2022. Wyzwania, egzamin i odpowiedzialność

04.04.2022

Tegoroczna konferencja „Study in Poland” pierwotnie miała dać odpowiedź na pytania, czym dzisiaj powinno być umiędzynarodowienie polskich uczelni i jak wpłynęła na nie digitalizacja przyspieszona przez pandemię, ale podczas dwudniowego spotkania we Wrocławiu jednym z istotniejszych tematów była wojna w Ukrainie i jej konsekwencje dla polskich uczelni.

Dziekanat – warto go odwiedzać

29.03.2022

Pracownicy dziekanatu Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności o tym, jak wraz z informatyzacją uczelni zmienia się ich praca i o tym, że nie wszystko warto załatwiać online.

Study in Poland 2022

29.03.2022

Tegoroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022” miała dać odpowiedzi na pytania, jak powinno wyglądać umiędzynarodowienie polskich uczelni, zwłaszcza w kontekście doświadczenia pandemii. Dzisiaj jednak jednym z kluczowych wątków stała się wojna w Ukrainie i ponad 2 miliony uchodźców, którzy dotarli do Polski – wśród nich jest wielu studentów.

Czy biowęgiel może być toksyczny? Doktorantka Ewa Syguła to zbada

28.03.2022

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Ewa Syguła w ramach projektu Preludium Bis zbada wpływ parametrów procesu pirolizy oraz właściwości substratu na uwalnianie lotnych związków organicznych z biowęgla.

Prof. Swianiewicz zbada polskie samorządy

24.03.2022

Projekt badawczy realizowany przez prof. Pawła Swianiewicza z Instytutu Gospodarki Przestrzennej dotyczy struktur lokalnej władzy i stylów politycznego przywództwa w polskich samorządach. W tym roku rozpoczną się badania terenowe, wstępne wnioski będą znane za rok.

Przewodnik po kołach naukowych WBiNoŻ

23.03.2022

Studenckie koła naukowe – dla ambitnych, pomysłowych i głodnych wiedzy, którym same studia nie wystarczą.

Naukowcy z UPWr zajęli II miejsce na Wrocław Smart Water Hackathon

21.03.2022

Projekt prognozy zużycia wody przez mieszkańców Wrocławia zdobył drugie miejsce w tegorocznym Wrocław Smart Water Hackathon. Wśród autorów są naukowcy z UPWr: doktorant Kamil Smolak i dr Wiesław Fiałkiewicz z Instytutu Inżynierii Środowiska.

  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 50

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png