Mural UPWr z główną nagrodą w konkursie Genius Universitatis

Uniwersytet Przyrodniczy nagrodzony w konkursie Genius Universitatis na najlepsze reklamy polskich uczelni. Doceniono uczelniany mural, który powstał w ramach obchodów 70-lecia UPWr i jest nie tylko piękną, edukacyjną ilustracją, ale też hotelem dla pszczół murarek. Otrzymaliśmy nagrodę specjalną – Best Genius.

Konkurs Genius Universitatis organizowany jest przez Fundację Perspektywy i ma pokazać najlepsze działania reklamowe polskich uczelni (również wydziałów i instytutów).  Uczelnie mogą zgłaszać do konkursu prace w kilku kategoriach: reklama prasowa, event wspierający rekrutację, gadżet promocyjny, kampania w mediach społecznościowych, video online, content marketing, serwis rekrutacyjny i Best Genius (nagroda specjalna).

mural4.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

W tym roku odbyła się jego 10. edycja. Kapituła konkursowa, którą tworzy zespół ekspertów zewnętrznych, m.in. z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Szkoły Mistrzów Reklamy, Stowarzyszenia Marketingu SMB, Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu czy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, oceniała nowatorskość pomysłu, estetykę i wartości artystyczne oraz spójności z wartościami uczelni i przyjazności charakteru przekazu.

Nagroda w kategorii Best Genius trafiła do UPWr. Doceniono nasz wyjątkowy, jubileuszowy mural, który od października zdobi ścianę obok Centrum Dydaktyczno-Naukowego przy placu Grunwaldzkim. – Pomysł, by ta ściana stała się jednym z charakterystycznych miejsc naszego miasta, chodził nam po głowie od dłuższego czasu – przyznaje rektor UPWr, prof. Jarosław Bosy. – Chcieliśmy nie tylko nietypowo zazielenić miejsce, którym w czasie roku akademickiego przechodzi codziennie nawet kilka tysięcy ludzi. Chcieliśmy też, by to miejsce łączyło nas – studentów, absolwentów i wykładowców, zarówno ideą, którą wyraża namalowane na ścianie hasło „Mamy zielone pojęcie”, jak i poczuciem wspólnoty, która będzie zamykana w kadrze podczas wspólnych, pamiątkowych zdjęć – dodaje rektor.

Mural zaprojektował i namalował wrocławski artysta Wojciech Kołacz (Otecki).