Doktorat w Szkole Doktorskiej UPWr? Ruszyła rekrutacja

Szkoła Doktorska UPWr rekrutuje na rok akademicki 2022/2023. Ponad 70 promotorów i 80 tematów czeka na kandydatów. Rekrutacja potrwa do 30 maja 2022 roku.

Doktorat z nauk rolniczych, przyrodniczych i inżynieryjno-technicznych w Szkole Doktorskiej UPWr to możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów i rozwijania własnych pasji. Mamy wybitnych promotorów i ciekawe tematy badawcze z obszaru siedmiu dyscyplin naukowych. Współpracujemy z wieloma instytucjami w Polsce i na całym świecie, jesteśmy notowani w ważnych rankingach międzynarodowych.

dyscypliny-upwr.jpg
W Szkole Doktorskiej UPWr prowadzimy badania oraz kształcimy w siedmiu dyscyplinach.
Fot. Shutterstock

Doktoranci i promotorzy UPWr

To już czwarta rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UPWr i kolejna okazja do dołączenia do grona naszych doktorantów, których praca naukowa i sukcesy mówią same za siebie.

Studia w Szkole Doktorskiej to możliwość współpracy z wybitnymi naukowcami z dziedziny nauk rolniczych, przyrodniczych oraz inżynieryjno-technicznych. Promotorzy oraz doktoranci są ściśle związani z Wiodącymi Zespołami Badawczymi na UPWr, będącymi odpowiedzią na najbardziej nurtujące zagadnienia współczesnej nauki.

rada-szkoly-doktorskiej-glowna.jpg
Rada Szkoły Doktorskiej UPWr (od lewej): prof. Aleksandra Pawlak, prof. Sebastian Opaliński, prof. Andrzej Białowiec, prof. Małgorzata Korzeniowska, prof. Tomasz Hadaś, prof. Magdalena Szymura wraz z dyrektor Szkoły Doktorskiej prof. Agnieszką Noszczyk-Nowak
fot. Tomasz Lewandowski

Realizujemy także doktoraty wdrożeniowe, łączące pracę naukową z zawodową. Taką formę wybrali m.in. Arkadiusz Szkudlarek, który poszukuje sposobów ulepszenia pracy hydroelektrowni oraz Marcin Gumowski, pracujący nad stworzeniem preparatu roślinnego do profilaktyki odchowu drobiu.

– W kształceniu doktorantów idziemy w kierunku relacji uczeń–mistrz, w której pracujemy razem, razem się rozwijamy się i sukces mojego doktoranta jest też moim sukcesem– mówi prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak, dyrektor Szkoły Doktorskiej.

Doktorat po angielsku na UPWr

Oprócz tematów w języku polskim, oferujemy także tematy w języku angielskim. Doktorat realizowany w języku obcym to nie tylko szansa na rozwinięcie swoich umiejętności językowych, ale też na zaistnienie w międzynarodowym gronie naukowców – umiędzynarodowienie to bardzo ważny element strategii naszej uczelni.

– Zachęcam studentów do pisania prac w języku angielskim. Dzięki temu oddziaływanie globalne staje się i potencjalne, i realne – mówi prof. Krzysztof Sośnica, promotor w Szkole Doktorskiej w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport.

sd-silownia.jpg
Promotorzy i studenci Szkoły Doktorskiej podczas treningu.
Fot. archiwum prywatne

Jak zrobić doktorat? Szczegóły rekrutacji

Wszystkie niezbędne informacje – lista tematów badawczych, promotorów oraz kroki rekrutacji – znajdują się na nowej stronie Szkoły Doktorskiej. Rejestracja oraz przyjmowanie dokumentów potrwa do 30 maja 2022 roku.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej

Poznaj promotorów: