eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Studenckie organizacje UPWr z dofinansowaniem FAST

23.05.2022

Cztery organizacje studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyły z Funduszu Aktywności Studenckiej łącznie 12 800 zł na realizację swoich projektów.

Żegnamy prof. Irenę Górską

13.05.2022

Matka Wydziału – tak nazywano panią profesor Irenę Górską, dziekan Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności UPWr w latach 1987-1993. Wymagała od siebie i od innych. W świat technologów żywności wniosła nowe spojrzenie badawcze, poszerzające perspektywę naukową.

Naukowcy z UPWr wśród laureatów Programu START

12.05.2022

Troje naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostało wyróżnionych stypendiami naukowymi od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

UPWr. Widoczni na Horyzoncie

12.05.2022

Naukowcy z trzech Priorytetowych Obszarów Badawczych – weterynaria, technologia i nauki o żywności oraz nauki o środowisku – przyjętych jako wiodące na uczelni od października 2021 do marca 2022 złożyli 22 wnioski projektowe w międzynarodowych konkursach na projekty badawcze w ramach programu Horyzont Europa.

Studentka UPWr w języku migowym zachęca do studiowania

10.05.2022

Studia na migi – inicjatywa Zuzanny Czekaj z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej ma ułatwić osobom głuchym lub niedosłyszącym kontynuację nauki. Właśnie została nagrodzona w ogólnopolskim projekcie „Popularyzacja nie boli”.

Studenci i doktoranci UPWr jadą na zagraniczne staże

06.05.2022

Dzięki programom takim jak BioLAB oraz DBU, zdolni, ambitni studenci i doktoranci UPWr mają szansę wyjechać na staże do zagranicznych ośrodków badawczych. W tym roku rozwijać się naukowo za granicę jadą m.in. Marek Pieczka, Rafał Stępień i Kamila Kluczek.

Prof. Hadaś: – Szkoła Doktorska to rewolucja

05.05.2022

Prof. Tomasz Hadaś, członek Rady Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w roku akademickim 2021/2022 przewodniczący jej komisji rekrutacyjnej przyznaje, że coraz częściej kandydaci do SD wiedzą, czego chcą i od szkoły, i od promotora. Wciąż jednak nie doceniają znaczenia umiędzynarodowienia.

Wysoka pozycja UPWr w THE Impact Rankings 2022

28.04.2022

Zrównoważony rozwój jest coraz częściej wdrażany w strategie działania państw, korporacji czy obywateli. THE Impact Rankings sprawdza, jak radzą sobie z tym uczelnie wyższe – nie tylko pod względem prowadzonych badań i kształcenia, ale także zrównoważonych praktyk na kampusach. UPWr po raz pierwszy ukazał się w rankingu.

PRELUDIUM BIS 3 dla naukowców UPWr

28.04.2022

Trzy nasze projekty otrzymały finansowanie w ramach konkursu PRELUDIUM BIS 3 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Dzięki niemu wyłonieni w ramach konkursu doktoranci Szkoły Doktorskiej UPWr wraz z promotorami będą prowadzić badania nad zdrowymi słodzikami, pozycjonowaniem multi-GNSS oraz wykorzystaniem połączonych technik emulgowania i suszenia owoców w celach prozdrowotnych.

Doktorantka Malwina Mularczyk. Biotechnolożka z pasją do mikrobiologii

26.04.2022

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Malwina Mularczyk w ramach doktoratu planuje stworzyć suplement dla koni, który będzie miał właściwości zapobiegające insulinooporności, będącej podłożem syndromu metabolicznego.

Mural UPWr z główną nagrodą w konkursie Genius Universitatis

25.04.2022

Uniwersytet Przyrodniczy nagrodzony w konkursie Genius Universitatis na najlepsze reklamy polskich uczelni. Doceniono uczelniany mural, który powstał w ramach obchodów 70-lecia UPWr i jest nie tylko piękną, edukacyjną ilustracją, ale też hotelem dla pszczół murarek. Otrzymaliśmy nagrodę specjalną – Best Genius.

Doktorat w Szkole Doktorskiej UPWr? Ruszyła rekrutacja

22.04.2022

Szkoła Doktorska UPWr rekrutuje na rok akademicki 2022/2023. Ponad 70 promotorów i 80 tematów czeka na kandydatów. Rekrutacja potrwa do 30 maja 2022 roku.

Hydroenergia: czysta, tania, stabilna

21.04.2022

Polska wykorzystuje swój hydropotencjał zaledwie w 20 procentach. Wciąż nie doceniamy, jak ważnym źródłem energii może być woda – uważa prof. Robert Kasperek z Instytutu Inżynierii Środowiska UPWr. – Tymczasem zwiększenie udziału energetyki wodnej choćby o kilka procent to poprawa bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Doktorat w 180 sekund

19.04.2022

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Safoura Reza zdobyła wyróżnienie w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund” Instytutu Francuskiego w Polsce.

Naukowiec z UPWr powołany do Rady Gospodarki Przestrzennej RFN

11.04.2022

Dr Maciej Zathey z Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego został powołany przez ministrę mieszkalnictwa, rozwoju miast i budownictwa Republiki Federalnej Niemiec, Klarę Geywitz, do Rady Gospodarki Przestrzennej na 20. okres legislacyjny Bundestagu.

Żegnamy rektora Jerzego Kowalskiego

08.04.2022

Profesor Jerzy Kowalski, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu od 1990 do 1996 roku. Wymagający, ale też niebojący się trudnych i odważnych decyzji. Ci, którzy z nim współpracowali, mówią, że przeprowadził uczelnię przez czas przemian ustrojowych, wyznaczając kierunek, który twórczo rozwijany był przez kolejnych rektorów.

Troje studentów z UPWr ze stypendium ministra

05.04.2022

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki, przysługujące studentom za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, zostało przyznane m.in. trojgu studentom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Zmarł rektor prof. Jerzy Kowalski

30.03.2022

Prof. Jerzy Kowalski, inżynier środowiska specjalizujący się w zakresie geologii i hydrogeologii inżynierskiej, ochrony i kształtowania środowiska wodnego oraz budownictwa ziemnego, rektor Akademii Rolniczej w latach 1990-1996, nie żyje. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 30 marca.

Czy biowęgiel może być toksyczny? Doktorantka Ewa Syguła to zbada

28.03.2022

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Ewa Syguła w ramach projektu Preludium Bis zbada wpływ parametrów procesu pirolizy oraz właściwości substratu na uwalnianie lotnych związków organicznych z biowęgla.

Jak mądrze zagospodarować odpady przemysłowe? Pracują nad tym naukowcy UPWr

25.03.2022

Prof. Anna Michalska-Ciechanowska z Katedry Technologii Owoców, Warzyw i Nutraceutyków Roślinnych UPWr wraz partnerami pracuje nad innowacyjnymi sposobami wykorzystania organicznych odpadów poprodukcyjnych przemysłu olejarskiego i serowarskiego.

Prof. Swianiewicz zbada polskie samorządy

24.03.2022

Projekt badawczy realizowany przez prof. Pawła Swianiewicza z Instytutu Gospodarki Przestrzennej dotyczy struktur lokalnej władzy i stylów politycznego przywództwa w polskich samorządach. W tym roku rozpoczną się badania terenowe, wstępne wnioski będą znane za rok.

  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 30

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png