wybierz kategorie wiadomości
Nowo mianowany profesor Mirosław Anioł – żyję pracą
26.04.2017
Mirosław Anioł – z Belwederu wrócił z nominacją profesorką. I opowiada, dlaczego biotechnologia ma przed sobą przyszłość, czym są biotransformacje, czy chmiel może mieć działanie przeciwnowotworowe i gdzie szuka natchnienia.
Zagraniczni studenci na UPWr
25.04.2017
Studenci z zagranicy i ich polscy znajomi zasadzili mały las w Nadleśnictwie Milicz i – przy wsparciu studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – wyprawili typowo polską ucztę. O integrację i jak najlepsze wspomnienia zagranicznych studentów dba na UPWr Erasmus Student Network.
Absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej – powodzenia i zatrudnienia!
24.04.2017
Promocja doktorów nauk weterynaryjnych, uhonorowanie osób zasłużonych dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr medalami i wręczenie dyplomów absolwentom – to były wyjątkowe chwile.
Marsz dla Nauki
21.04.2017
22 kwietnia w międzynarodowy Dzień Ziemi w ponad 500 miastach na całym świecie odbędzie się Marsz dla Nauki. W ten sposób naukowcy i studenci chcą sprzeciwić się dyskredytowaniu nauki.
Mamy mistrza Polski!
20.04.2017
Trenuje od 6. roku życia. Kończy studia na kierunku żywienie człowieka. I zdobył na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo złoty medal. Arkadiusz Makarewicz ze śmiechem przyznaje, że do Łodzi jechał po zwycięstwo.
Biotechnologia – „Studia z Przyszłością”
19.04.2017
Studia II stopnia z biotechnologii uzyskały certyfikat „Studia z Przyszłością” oraz „Laur Innowacji” dla najbardziej nowoczesnych kierunków studiów, innowacyjnych rozwiązań w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny.
Pisze o nas NASA
18.04.2017
Sukces naszych geodetów: dr. hab. Krzysztofa Sośnicy i jego studenta Radosława Zajdla. Zostaliśmy oficjalnym Stowarzyszonym Centrum Analiz Międzynarodowej Służby Satelitarnych Pomiarów Laserowych.
Życzenia świąteczne
13.04.2017
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy – światła i ciepła rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole.
Wielkanoc górą!
12.04.2017
W poszukiwaniu dowodów na wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, zajrzeliśmy w kilka miejsc na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Aktywni ekonomiści. Czyli co robi student, kiedy nie studiuje
10.04.2017
Pracują, angażują się w akcje charytatywne, pomagają, realizują swoje pasje, działają w kołach naukowych. Czas studiów to nie tylko nauka w uczelnianych murach. Dla przykładu – kilku studentów ekonomii na UPWr.
EIT+ w nowych rękach
07.04.2017
Gmina Wrocław przekazała swoje udziały we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ Skarbowi Państwa. Na taki sam krok zdecydowały się wrocławskie uczelnie. Minister nauki Jarosław Gowin nie kryje, że to szansa dla całego środowiska naukowego.
BIOSTRATEG – pieniądze dla innowacyjnej gospodarki
06.04.2017
Naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wezmą udział w 5 z 16 projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach programu BIOSTRATEG. W dwóch jesteśmy liderem, w trzech – partnerem naukowym.
Marcowe posiedzenie senatu
04.04.2017
Zmieniono nazwę Wydziału Nauk o Żywności na Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, zatwierdzono główne kierunki działalności UPWr w kadencji 2016-2020 oraz przekazanie udziałów uczelni we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ na rzecz Skarbu Państwa.
CIT - innowacyjne centrum UPWr
04.04.2017
Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) to największa inwestycja planowana na UPWr w najbliższych latach. Jej wartość to ponad 94 mln złotych, z czego 29 mln wyłoży uczelnia. Dofinansowanie w wysokości 65 mln zatwierdził na ostatnim swoim posiedzeniu Zarząd Województwa Dolnośląskiego.
Pomagamy dzieciom z Kamerunu
03.04.2017
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundacja „Serce dla Afryki” organizują zbiórkę pieniędzy i artykułów papierniczych dla szkoły w Garoua Boulai w Kamerunie. Akcja potrwa od 24 do 27 kwietnia 2017 r.
Dziewczyny będą rządzić!
31.03.2017
Zdrowa, aktywna, świadoma – to jeden z paneli dyskusyjnych, na którzy zaprasza samorząd studencki Uniwersytetu Przyrodniczego. Od 3 do 7 kwietnia będzie trwał międzyuczelniany projekt „Kobieta Liderem”. Nasze studentki zapraszają we wtorek, 4 kwietnia.
Europa stawia na biotechnologie
30.03.2017
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uczestniczył w europejskich badaniach możliwości i szans biogospodarki w zlewni Dunaju. O badaniach i reindustrializacji Europy mówi prof. Józef Sowiński.
W nauce pierwsze jest założenie
29.03.2017
Dr Jarosław Waroszewski z Instytutu Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska dostał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców. W swoich badaniach analizuje, jak domieszka lessów do gleb zmienia ich rozwój.
Dendrologiczne osobliwości – opracowujemy karty drzew
28.03.2017
Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opracowują dla urzędu miasta karty tzw. dendrologicznych osobliwości – wyjątkowo cennych okazów drzew (a docelowo i krzewów).
Jak sięgać po fundusze europejskie?
23.03.2017
Horyzont 2020. Największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet do 2020 roku zamknie się sumą 80 mld euro. Co trzeba o nim wiedzieć?
Światowy Dzień Wody 2017
22.03.2017
Niezbędna do życia, ale wciąż marnotrawiona, zanieczyszczana, trudno dostępna. W Światowy Dzień Wody piszemy o problemach i prognozach – niestety niezbyt optymistycznych. I o tym, co o wodzie wie UPWr.