eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Zmiany na UPWr: Wiodące Zespoły Badawcze

25.03.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Dziś opisujemy powstawanie na UPWr Wiodących Zespołów Badawczych.

Wyniki ankietyzacji – najlepsi prowadzący

22.03.2019

Studenci podsumowali zimowy semestr roku akademickiego 2018/2019 oceniając wszystkich swoich prowadzących. Przedstawiamy najlepszych dydaktyków i wydziały, które zdobyły dodatkowy dzień wolny.

Światowy Dzień Wody na UPWr

22.03.2019

Warsztaty i pokazy, wykłady i dyskusje – na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji po raz piąty obchodzono Światowy Dzień Wody.

Wiosna. Więcej dnia, mniej snu

21.03.2019

20 marca o godzinie 22:58 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Potrwa do 21 czerwca. Już za tydzień przestawimy zegarki na czas letni, co oznacza, że będziemy krócej spali. Jak to wpływa na organizm człowieka?

Studenci UPWr wśród wyróżnionych wolontariuszy

20.03.2019

Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał znaleźli się wśród osób nominowanych w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu. Kacper został wyróżniony nagrodą specjalną jury.

Zmiany na UPWr: dyscypliny i uprawnienia akademickie

18.03.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Opisywanie zmian na UPWr rozpoczynamy od nowych dyscyplin naukowych i uprawnień akademickich.

Dni Otwarte na UPWr, czyli poznajmy się

15.03.2019

Zaprosiliśmy uczniów szkół średnich i pasjonatów nauki, by na własne oczy przekonali się, dlaczego warto studiować na naszej uczelni.

Naukowcy z UPWr w komisjach ministerstwa

13.03.2019

Trzech profesorów z Uniwersytetu Przyrodniczego przygotowuje listy czasopism do ewaluacji dyscyplin. To Cezary Kabała, Wojciech Niżański i Jan Oszmiański.

SKN PUZZLE z aplikacją dla Timisoary

04.03.2019

Rumuńska Timisoara w 2021 będzie Europejską Stolicą Kultury, a już dzisiaj Studenckie Koło Naukowe Planowania Przestrzennego Puzzle z UPWr przygotowało aplikację mobilną dla turystów, którzy odwiedzą to miasto.

IX Szalona Studencka Noc Naukowa – fotorelacja

01.03.2019

Pod hasłem „Przełomy w nauce” spotkali się na UPWr wrocławscy studenci. Tłumy zgromadziły prezentacje kół naukowych, konkursy talentów, pojedynek MasterChefów i wykład gwiazdy wieczoru – Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”.

Śniadanie przyjaciół fundacji Uniwersytet Dzieci

01.03.2019

Uniwersytet Dzieci od ponad dekady rozbudza w dzieciach ciekawość i chęć do nauki. Na UPWr dyskutowano o potrzebie zmian w polskich szkołach.

Stypendia ministra dla wybitnych

27.02.2019

Troje studentów weterynarii i dwie doktorantki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – stypendyści ministra nauki i szkolnictwa wyższego docenieni za wybitne osiągnięcia naukowe.

Lutowe posiedzenie senatu

25.02.2019

Senat UPWr wybrał kandydatów na członków Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji, a rektor i prorektorzy przekazali informacje dotyczące aktualnych prac nad wdrażaniem ustawy 2.0.

Noc Naukowa o wielkich odkryciach

21.02.2019

Tematem tegorocznej – dziewiątej już – Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej będą odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat. 28 lutego gwiazdą będzie Dawid Myśliwiec, chemik i popularyzator nauki na YT.

Tournée zespołu „Jedliniok”: RPA

19.02.2019

Na zaproszenie lokalnej Polonii Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” pojechał do Republiki Południowej Afryki.

Tytuł studenta-wynalazcy ponownie na UPWr

15.02.2019

Ewa Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, wraz z zespołem zdobyła tytuł studenta-wynalazcy i będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie. Joanna Kozłowska, zeszłoroczna laureatka, zdobyła wyróżnienie.

Kotka Maja okociła się dzięki... UPWr

13.02.2019

Pierwszy udany i opisany zabieg sztucznej inseminacji kotki w naszej części Europy – specjaliści z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich mogą pochwalić się dużym sukcesem.

X jubileuszowy Koncert Noworoczny za nami

01.02.2019

Blisko 70 tysięcy złotych z aukcji, puszek i sprzedaży katalogów. Żywiołowy Marek Obszarny, fantastyczny Artur Andrus i chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w nowej odsłonie – X Koncert Noworoczny był wielkim sukcesem.

Artur Andrus: – Pomagam, bo mnie też ktoś pomógł

31.01.2019

Artur Andrus, gwiazda jubileuszowego Koncertu Noworocznego nie tylko o polskiej scenie kabaretowej, ale też o dewizie, jaką kieruje się w życiu i o tym, dlaczego warto pomagać.

Hospicjum to też życie. Więc pomagamy

30.01.2019

Bartek ma 16 miesięcy, rzęsy jak firanki i blond irokeza na głowie. Maksiu w marcu skończy dwa latka i śpi delikatnie ruszając ustami, jakby ssał. Ci wyjątkowi mali mężczyźni są podopiecznymi Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

28.01.2019

To będzie jubileuszowy, dziesiąty już Koncert Noworoczny, ósmy z którego pieniądze przekażemy na pomoc Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W recitalu kabaretowym wystąpi Artur Andrus.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg