wybierz kategorie wiadomości

O rozwoju uczelni – rektor Tadeusz Trziszka

15.12.2016

To nie rektorzy zamknięci w gabinetach mają programować rozwój UPWr. O wnioskach po trzech miesiącach kierowania uczelnią i planie na kolejne lata opowiada rektor, prof. Tadeusz Trziszka.

OŹE: dobry kierunek na przyszłość

12.12.2016

Odnawialne źródła energii – ekologiczny wybór czy gospodarcza konieczność? Dr Arkadiusz Dyjakon o znaczeniu OŹE i ich przyszłości.

Dzień Aktywności Studenckiej 2016

09.12.2016

Po raz piętnasty studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pokazali, na co ich stać – 8 grudnia w Centrum Dydaktyczno-Naukowym królowała kreatywność i dobra zabawa.

Człowiek nie jest panem świata

07.12.2016

Dr Andrzej Woźnica, zoolog i entomolog opowiada o tym, dlaczego zajął się badaniem owadów i do czego naturze potrzebne są muchy.

Światowy Dzień Gleby

05.12.2016

5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Gleby (World Soil Day). To także święto gleboznawców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Interdyscyplinarne badania nad ostrokrzewem

02.12.2016

Polska odmiana ostrokrzewu może mieć takie same właściwości jak bardzo popularna południowoamerykańska yerba mate. Sprawdzą to naukowcy z czterech wydziałów w projekcie koordynowanym przez prof. Antoniego Szumnego.

Nowa szansa dla konsolidacji

01.12.2016

Wiceminister nauki Teresa Czerwińska spotkała się z rektorami wrocławskich uczelni publicznych. Rozmawiano o konsolidacji, wsparciu resortu i kampanii informacyjnej.

Książka dla Oli

30.11.2016

Ona pojechała na rok do Chin w ramach polsko-chińskiej specjalizacji na architekturze krajobrazu, on napisał książkę, żeby zebrać pieniądze na bilet i ją odwiedzić.

Absolutorium Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego – fotoreportaż

29.11.2016

Do grona absolwentów największego wydziału Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dołączyli kolejni przyrodnicy.

Z Francji na studia na UPWr

28.11.2016

Kiedy Safoura przyjechała do Polski nie znała języka, ale wiedziała, że chce studiować weterynarię. Po 3 latach nie tylko mówi płynnie po polsku, ale i jest jedną z najlepszych na roku, wiceprzewodniczącą wydziałowego samorządu.

Nasi naukowcy z grantami Narodowego Centrum Nauki

25.11.2016

Narodowe Centrum Nauki rozdzieliło granty na rok 2017 z programów Opus 11, Sonata 11 i Preludium 11. Wśród zwycięzców są naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego. Łącznie dostaną ponad 3,5 miliona złotych.

Chcieć to móc, czyli o studenckiej kreatywności

24.11.2016

Konstruuje maszyny doświadczalne, hoduje rośliny w aeroponice, w listopadzie zbiera zieloną sałatę z własnego ogródka, a z aloesu robi w domu krem. Bartłomiej Skalny – student wszechstronny.

UPWr podjął wyzwanie: #MannequinChallenge

23.11.2016

#MannequinChallenge podbija Internet na całym świecie, więc i władze uczelni postanowiły wziąć w nim udział.

Uniwersytet Przyrodniczy w akademickiej strategii miasta

22.11.2016

Kampania w Czechach, Niemczech i na Słowacji. Aplikacja mobilna po polsku i po angielsku. Przejrzysty portal internetowy – w kilku wersjach językowych. Gmina chce budować markę Akademicki Wrocław, która będzie promować wszystkie uczelnie miasta.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji – fotoreportaż

22.11.2016

Kojeni magistrzy dołączyli do 75-tysięcznego grona absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

LIDER na UPWr

22.11.2016

Młodzi, zdolni i z pomysłem na badania o dużym potencjale wdrożeniowym. Jednym ze zwycięzców programu LIDER jest dr inż. Paweł Lochyński z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Stypendium Wrocławia za badania inkluzji

21.11.2016

Marta Konikiewicz, doktorantka w Zakładzie Systematyki i Ekologii Bezkręgowców, została laureatką stypendium im. Ludwika Hirszfelda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk biologicznych i medycznych Studenckiego Programu Stypendialnego.

Wstąp do sekcji wioślarskiej

18.11.2016

Historia polskiego wioślarstwa we Wrocławiu to 23 olimpijczyków, mistrzowie świata i Europy. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego mogą do nich dołączyć – do końca listopada trwają zapisy do sekcji wioślarstwa AZS.

GISday 2016

17.11.2016

Po raz pierwszy międzynarodowy dzień Systemów Informacji Geograficznych zorganizowali wspólnie studenci trzech wrocławskich uczelni. Cieszy nie tylko integracja rozproszonych wcześniej imprez, ale i frekwencja.

Prof. Jerzy Monkiewicz nagrodzony przez KRUWiO

16.11.2016

Prof. Jerzy Monkiewicz został uhonorowany Nagrodą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. prof. Józefa Dudka za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego. A to nie jedyna nagroda, którą odebrali przedstawiciele UPWr.

65 lat UPWr – tak świętowaliśmy

15.11.2016

Powołanie nowego konwentu, wręczenie odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie pamiątkowych tablic w gmachu głównym – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.

• 1
  • 44