wybierz kategorie wiadomości

Zapachy regulujące apetyt – badania z programu LIDER na UPWr

23.10.2020

Jacek Łyczko, doktorant w Katedrze Chemii UPWr, zdobył niemal 1,5-milionowy grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na stworzenie nowej generacji środków regulujących apetyt. Wykorzysta do nich naturalne i bezpieczne zapachy.

Naukowczynie UPWr docenione w „Młodych Talentach”

22.10.2020

Dr Joanna Kozłowska z Katedry Chemii zwyciężyła w konkursie „Młode Talenty” – doceniono jej osiągnięcia w zakresie innowacji. W gronie laureatów znalazła się także dr Kamila Pawłuszek-Filipiak z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki – w kategorii sukces naukowy.

UPWr na Polskiej Mapie Infrastruktury Badawczej

21.10.2020

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zaangażowany jest w 3 spośród 70 przedsięwzięć infrastruktury badawczej wpisanych na Polską Mapę Infrastruktury Badawczej. Łączna kwota na realizację projektów to ponad 50 milionów złotych.

Animacje o dyscyplinach: inżynieria środowiska

15.10.2020

Jak kompleksowo dbać o środowisko, minimalizować negatywny wpływ cywilizacji, radzić sobie z coraz większą ilością zanieczyszczeń i odpadów? Badania i rozwiązania naukowców UPWr w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka w nowej animacji z cyklu „Wiemy jak”.

Miasto przyznało stypendium dwóm studentkom UPWr

14.10.2020

47 studentów dostało stypendia przyznawane w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego Wrocławskiego Centrum Akademickiego. Z naszej uczelni wsparcie mają dwie studentki weterynarii.

Psycholog i covid: jak pomóc studentowi w kryzysie

13.10.2020

Konsultacje on-line i telefoniczne w samochodzie, na parkingu, w lesie, czy na łące – w normalnych okolicznościach nie do pomyślenia, ale pandemia pokazała, że kryzysowa sytuacja wymaga kryzysowych rozwiązań.

Kadencja 2020-2024: Gospodarka i innowacje

09.10.2020

Prorektor ds. innowacji i współpracy z gospodarką prof. Anna Chełmońska-Soyta: – Przygotowujemy się do nowej perspektywy budżetowej w Unii Europejskiej, w której istotny jest Zielony Ład. Ale nie tylko w biogospodarce widzimy możliwości komercjalizacji.

Zajęcia zdalnie do 30 października

09.10.2020

Prowadzenie zajęć w siedzibie UPWr zostaje wstrzymane do 30 października 2020 r. Wszystkie zajęcia będą realizowane zdalnie.

Kadencja 2020-2024: Zarządzanie i konsolidacja

07.10.2020

CIT, klinika i konsolidacja administracji – prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni prof. Adam Szewczuk o planach na nadchodzące cztery lata, o systemie oceny pracowników niebędących nauczycielami akademickimi i inwestycjach.

Kadencja 2020-2024: Studenci i dydaktyka

06.10.2020

Wiem, jaki mam mandat – prorektor ds. studenckich i edukacji prof. Damian Knecht o tym, na co mogą liczyć studenci, jak widzi rolę samorządu, procesy kształcenia i ankietyzacji.

Kadencja 2020-2024: Nauka i współpraca zagraniczna

05.10.2020

Najważniejsi są ludzie. Ich rozwój naukowy to rozwój uczelni – profesor Aneta Wojdyło, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, o sprawdzianie, jakim będzie najbliższa ewaluacja, i dążeniu do naukowej doskonałości.

Rektor profesor Jarosław Bosy o wspieraniu talentów, wewnętrznych awansach, konsolidacji jednostek, rozwoju dydaktyki i znaczeniu dla strategii udziału w konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza: – Mamy potencjał. Mamy kompetentnych ludzi. Trzeba teraz ten potencjał i kompetencje rozwinąć.

Rektor Bosy i plany w kadencji 2020-2024

01.10.2020

Innowacyjna dydaktyka na UPWr

04.09.2020

Kształcenie studentów uczelni badawczej oznacza podnoszenie kompetencji badawczych, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej, czy kreowania innowacyjnych rozwiązań. Co zrobiono w tym kierunku w mijającej kadencji?

9 mln z MNiSW na przebudowę Arki

31.08.2020

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Murdzek przekazał UPWr dotację w wysokości ponad 9 mln zł na przebudowę akademika na Biskupinie. Powstaną małe, niezależne mieszkania.

Prof. Niedźwiedź o tym, co łączy konia z człowiekiem

07.08.2020

Nowo mianowany profesor Artur Niedźwiedź tłumaczy, dlaczego koń jest modelowym zwierzęciem w badaniach nad astmą i syndromem metabolicznym i co z tych badań mogą wynieść ludzie.

Radosław Zajdel, doktorant w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki, zdobył stypendium w konkursie Narodowego Centrum Nauki ETIUDA 8. Wyjedzie na staż do Niemieckiej Agencji Kosmicznej

Grant z NCN na kosmiczny staż

03.08.2020

7 zawodów, które zdobędziesz na UPWr

30.07.2020

UPWr oferuje 28 przyrodniczych kierunków studiów i znacznie więcej zawodów, które można wykonywać po ich skończeniu. Wybraliśmy 7 najpopularniejszych. Wszystkim kandydatom polecamy też bezpłatne kursy uzupełniające wiedzę z biologii i chemii.

UPWr: dydaktyka on-line

24.07.2020

Narzędzia do zdalnego kształcenia do niedawna były jednymi z możliwych do wykorzystania w dydaktyce. Pandemia i lockdown pokazały, że w nowoczesnym kształceniu są nie tylko możliwe, ale i konieczne.

Trwa rekrutacja na studia na UPWr – co o studiowaniu na Przyrodniczym, życiu we Wrocławiu i nauce polskiego myślą nasi studenci i absolwenci z zagranicy, można zobaczyć w filmach, których bohaterami zostali Safoura, Michael i Danyil.

Studia – życie – kariera: zagraniczni studenci o UPWr

22.07.2020

UPWr w rankingu „Perspektyw” 2020

17.07.2020

UPWr na 5. miejscu pod względem potencjału naukowego. Geodezja i kartografia oraz kierunki o żywieniu i żywności najlepsze w kraju.

Nowo mianowana prof. Edyta Kostrzewa-Susłow o wyjątkowych właściwościach flawonoidów, odkrywaniu tradycyjnej medycyny i marzeniach naukowca.

Rośliny na zdrowie

10.07.2020