Animacje o dyscyplinach: inżynieria środowiska

Jak kompleksowo dbać o środowisko, minimalizować negatywny wpływ cywilizacji, radzić sobie z coraz większą ilością zanieczyszczeń i odpadów? Badania i rozwiązania naukowców UPWr w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka w nowej animacji z cyklu „Wiemy jak”.

Do 2050 roku około 7 miliardów ludzi będzie mieszkało w miastach. Ich dynamiczny rozwój nie pozostanie bez wpływu na środowisko. Już teraz mamy problem ze zbyt dużymi zanieczyszczeniami, przegrzewaniem się miast i dostępem do wody pitnej. Rolnicy z kolei zmagają się i z powodziami, i z suszami – negatywne skutki zmian klimatu są coraz bardziej dotkliwe.

Rozwiązań, które pomogą kompleksowo dbać o środowisko i minimalizować negatywny wpływ cywilizacji, szukają naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prowadzący badania w ramach inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki. Oto szósta animacja opowiadająca o wiodących dyscyplin naukowych UPWr.

Wszystkie animacje z cyklu „Wiemy jak”

badania