wybierz kategorie wiadomości

Szkoła Doktorska UPWr: prof. Szyda i analiza bioinformatyczna

20.04.2021

Prof. Joanna Szyda: – Szkoła Doktorska UPWr to szansa dla ambitnych i pracowitych. Analiza danych, big data, data mining to nowoczesne narzędzia, które pozwalają naukowcom zupełnie inaczej spojrzeć na zwierzęta i mikroorganizmy, które badają.

Ogród społeczny zbudowany przez studentów UPWr przy domu pomocy społecznej we Wrocławiu

Od ogrodu dla seniorów po badania wirusów – projekty kół naukowych UPWr

12.04.2021

Założenie ogrodu społecznego i badanie wpływu wirusów na komórki – to dwa projekty dofinansowane przez FAST, które udało się zrealizować kołom naukowym działającym na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Projekty realizowane były w trudnym czasie pandemii, ale oba udało się zamknąć z sukcesem.

uśmiechnięta dziewczyna czyta na dworze

Sukcesy prac studentów UPWr

08.04.2021

Wybitne prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostały docenione w dwóch oddzielnych konkursach na najlepsze prace dyplomowe, organizowane na poziomie ogólnopolskim i wojewódzkim.

Fantom krowy cielnej na wydziale medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Pracownia symulacyjnego doskonalenia klinicznego z nowymi fantomami

25.03.2021

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UPWr wzbogacił się o kolejne fantomy pozwalające studentom ćwiczyć procedury medyczne. W ten sposób uczelnia staje się liderem w kształceniu lekarzy z wykorzystaniem metod symulacyjnych.

Prof. Adam Figiel: Szkoła Doktorska UPWr czeka

24.03.2021

Nowoczesne rolnictwo wymaga dzisiaj specjalistycznej wiedzy z bardzo wielu obszarów nauki. Prof. Adam Figiel podkreśla: – Nasza szkoła doktorska czeka na naukowców, którzy mają świadomość wyzwań, z jakimi musi się mierzyć ludzkość.

gmach główny uniwersytetu przyrodniczego

Dzień Otwarty na UPWr – edycja on-line

22.03.2021

Już 25 marca odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podczas którego przyszli studenci będą mogli obejrzeć wiele ciekawych wykładów i zapoznać się z ofertą dydaktyczną UPWr.

Rok w pandemii na UPWr

12.03.2021

Aż 80 procent zaszczepionych nauczycieli, przygotowania do szczepienia pozostałych pracowników, wzrost liczby publikacji, przeniesienie nie tylko dydaktyki, ale też i konferencji naukowych do trybu on-line – podsumowujemy rok z koronawirusem.

Justyna Załuska z roślinami rozmnażanymi metodą in vitro

Justyna Załuska: – Studiowanie? Lubię to!

08.03.2021

Jedna z najlepszych studentek na uczelni – najpierw biotechnologii stosowanej roślin, teraz rolnictwa na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym. W Samorządzie Studenckim UPWr odpowiada za jakość kształcenia i rozwój ankietyzacji. Bierze garściami wszystko, co dają jej studia, ale chce też być przydatna dla uczelni, z którą wiąże swoją przyszłość.

Studenci UPWr ze stypendium ministra

03.03.2021

Łukasz Sobol i Bartosz Matyjewicz zdobyli stypendia Ministra Edukacji i Nauki. Studenci studiów magisterskich na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami znaleźli się w gronie 362 zwycięzców z całej Polski.

Mateusz Łużny, doktorant UPWr, laureat jedenastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca.

Student-Wynalazca – kolejna nagroda dla UPWr

18.02.2021

W XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca główną nagrodę zdobyli Mateusz Łużny i Dagmara Kaczanowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (wraz z opiekunami naukowymi).

Adrianna Aleksandrowicz, obecnie doktorantka UPWr, z dyplomem za zajęcie 3 miejsca w konkursie Agroabsolwent na najlepsze prace magisterskie

Doktorantka UPWr z nagrodą za międzyuczelnianą magisterkę

16.02.2021

Adrianna Aleksandrowicz została laureatką ogólnopolskiego konkursu Agroabsolwent na najlepszą pracę dyplomową na temat nowoczesnego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego. To efekt współpracy UPWr z UWr.

Maksymilian Lewicki

Student weterynarii na UPWr w programie TopMinds

10.02.2021

Maksymilian Lewicki, student V roku weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zakwalifikował się do programu TopMinds Fundacji Fulbrighta. W programie od kilku edycji mentorką jest prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak, kardiolog z Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów.

Studentka weterynarii stypendystką MSD Animal Health & FVE 2020

08.02.2021

Spośród 117 kandydatów z całego świata do programu stypendialnego MSD Animal Health &FVE 2020 wybrano 36 studentów. Wśród nich jest Marta Kawicka z trzeciego roku weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, której mentorką jest prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak.

Studia II stopnia – trwa rekrutacja

02.02.2021

17 kierunków studiów na czterech wydziałach. Do 18 lutego można rekrutować się na studia II stopnia na UPWr.

Studencki Sztab WOŚP po raz czwarty na UPWr

01.02.2021

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zagrali studenci, absolwenci i pracownicy wrocławskich uczelni. Do tej pory sztab przy UPWr zebrał już 185 tys. zł, ale licznik nadal bije. Można się jeszcze przyłączyć.

XIX Dni Aktywności Studenckiej

08.01.2021

Pandemia nie sprzyja studenckiej integracji, ale świetnie ma się w niej studencka kreatywność. Od 11 do 15 stycznia Samorząd Studencki UPWr zaprasza na kolejną edycję Dni Aktywności Studenckiej. Tym razem on-line.