wybierz kategorie wiadomości
SKN Wspornik jak święty mikołaj
06.12.2019
SKN Wspornik powstało 6 grudnia, a to data, która zobowiązuje. Po raz czwarty studenci zebrali pieniądze i wyremontowali pomieszczenia Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.
XVIII Dzień Aktywności Studenckiej – fotorelacja
05.12.2019
Dzień Aktywności Studenckiej to, jak co roku, okazja do zaprezentowania działalności studentów i nagrodzenia tych najlepszych.
Absolutorium Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt – fotorelacja
02.12.2019
Sobotnie absolutorium było nie tylko świętem absolwentów, ale także okazją do podziękowania wybitnym naukowcom wydziału za wkład jaki wnieśli przez lata pracy.
Jedliniok w Kolumbii
28.11.2019
Przez Berlin i Stambuł do Kolumbii. Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym i w 2-tygodniowym tournée po Kolumbii zorganizowanym przez Ambasadę RP.
Studenci UPWr z medalem za oczyszczanie powietrza
27.11.2019
Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wrócili z USA z brązowym medalem iGEM za filtry mikrobiologiczne z drożdży oczyszczające powietrze z metali ciężkich.
Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja
25.11.2019
Kolejni absolwenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odebrali dyplomy ukończenia studiów.
IQ Grape – UPWr poprawi lokalne wina
25.11.2019
Prawie 5 milionów złotych z budżetu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostaną naukowcy z UPWr na projekt, który ma poprawić jakość i rozpoznawalność dolnośląskich win.
Wyjazdy naukowe studentek WBiNoŻ
22.11.2019
Szkoła letnia w Chinach i Erasmus+ w Grecji – studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dają możliwość poznania innych krajów od naukowej strony. O swoich wyjazdach opowiadają studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.
Studentka UPWr laureatką międzynarodowego konkursu
21.11.2019
Kinga Sadowska została laureatką konkursu o stypendium projektowe Vectorworks i nagrodę Richarda Diehla za projekt rewitalizacji terenu przed dworcem Nadodrze, który stworzyła do pracy inżynierskiej.
Slam dydaktyczny: jak uczyć i nie nudzić
20.11.2019
Laureaci „Wrocławskiego Slamu Dydaktycznego 2019” – wyłonieni i nagrodzeni. Wygrała Natalia Michalczyk z SP nr 88 we Wrocławiu, specjalne wyróżnienie zdobył dr Wojciech Kilian z UPWr, a nagrodę publiczności dr Tomasz Greczyło z UWr.
Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształowania Środowiska i Geodezji – fotorelacja
18.11.2019
Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uroczyście świętowali odebranie dyplomów.
Pożegnanie profesor Dety Łuczyckiej
15.11.2019
Nie było dla niej problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Jak mówią jej współpracownicy, miała charyzmę, była towarzyska i kochała zwierzęta. Profesor Deta Łuczycka zmarła po ciężkiej chorobie.
W hołdzie profesorom lwowskim
15.11.2019
15 listopada 1945 roku prof. Kazimierz Idaszewski wygłosił wykład inaugurujący rok akademicki 1945/1946 na Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej, tworzonej przez ocalałych z wojny profesorów lwowskich. Tego dnia obchodzimy święto nauki wrocławskiej.
Prof. Janowski doktorem honoris causa UPWr
14.11.2019
Prof. Tomasz Janowski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wybitny specjalista z zakresu endokrynologii, o wyróżnieniu doktoratem honoris causa przez UPWr, zmianach w medycynie weterynaryjnej i zasadach ważnych w życiu.
Równość na UPWr: czas na dobre praktyki
12.11.2019
Prorektor Anna Chełmońska-Soyta: – Polityka prorównościowa jest istotna nie tylko na uczelniach. Nierówności hamują rozwój społeczeństw, a więc i nauki, i gospodarki. Dlatego na UPWr powstała Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji.
Żegnamy profesora Szerszenia
08.11.2019
Był lubiany i miał dar skupiana ludzi wokół pomysłów i idei, których był autentyczną kopalnią. Profesor Leszek Szerszeń jak mało kto uważał, że nauka powinna interdyscyplinarnie spojrzeć na ochronę środowiska. Zmarł 2 listopada. Miał 91 lat.
Kolejne granty dla UPWr
06.11.2019
Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Sonatina 3, Sonata 14 i Miniatura 3. Będą badać genetykę roślin strączkowych w kierunku stworzenia nowych odmian, oddziaływanie pola elektromagnetycznego na len, jak skuteczniej leczyć raka piersi i wykorzystać młóto browarne.
Prof. Arciszewski: – Nadchodzi czas kreatywności
04.11.2019
Prof. Tomasz Arciszewski: – Większość naukowców to wyrobnicy nauki. Oczywiście są potrzebni, ale świat zmieniają ci kreatywni, którzy potrafią zaproponować teorię względności. Dlatego tak ważne jest to, jak rozwijamy swój potencjał.
Pamiętamy o rektorach
31.10.2019
Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych wolontariusze – studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – porządkowali groby rektorów naszej uczelni.
Czym jest czas?
25.10.2019
Czym jest czas? – pozornie jest to bardzo proste pytanie. Ale tylko pozornie. Wszystkim się wydaje, że przecież wiedzą jak zdefiniować czas. Natomiast, gdy mamy powiedzieć ścisłą definicję czasu – napotykamy trudności.
Po co na UPWr Komisja antydyskryminacyjna?
23.10.2019
Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – dlaczego jej działalność jest ważna dla społeczności naszej uczelni?