wybierz kategorie wiadomości

Stypendia ministra dla wybitnych młodych naukowców

28.11.2019

Aż pięciu naukowców UPWr – dr Sabina Lachowicz, dr hab. Aleksandra Pawlak, dr Magdalena Rakicka-Pustułka, dr Jarosław Popłoński i dr Rafał Kolenda – otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców.

Prof. Kubiak doktorem h.c. lwowskiej uczelni

20.11.2019

Prof. Krzysztof Kubiak został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. To kolejne wyróżnienie, które podkreśla związki UPWr z tą uczelnią.

Święto UPWr: nagrody i patenty

19.11.2019

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz UPWr. Naukowcy otrzymali także dokumenty patentowe.

Pożegnanie profesor Dety Łuczyckiej

15.11.2019

Nie było dla niej problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Jak mówią jej współpracownicy, miała charyzmę, była towarzyska i kochała zwierzęta. Profesor Deta Łuczycka zmarła po ciężkiej chorobie.

Żegnamy profesora Szerszenia

08.11.2019

Był lubiany i miał dar skupiana ludzi wokół pomysłów i idei, których był autentyczną kopalnią. Profesor Leszek Szerszeń jak mało kto uważał, że nauka powinna interdyscyplinarnie spojrzeć na ochronę środowiska. Zmarł 2 listopada. Miał 91 lat.

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości rozstrzygnięty

30.10.2019

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości, który wyłonił grupę najlepszych 20 polskich uczelni walczących o status uczelni badawczych, został rozstrzygnięty.

2 mln zł na międzynarodowe partnerstwo dla UPWr

30.09.2019

UPWr w dyscyplinie weterynaria zdobył grant w wysokości 2 milionów złotych z programu NAWA – partnerstwo międzynarodowe. Koordynatorem projektu jest prof. Wojciech Niżański, który nie kryje, że to ogromny sukces.

Pożegnaliśmy profesora Nowakowskiego

24.09.2019

Zawsze ciekawy świata i ludzi, życzliwy i całym sercem oddany nauce i swojej pasji – małym przeżuwaczom. Profesor Piotr Nowakowski z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Pożegnaliśmy go we wtorek we Wrocławiu.

30 Kreatywnych Wrocławia

06.09.2019

Profesorowie Agnieszka Noszczyk-Nowak i Wojciech Niżański – oboje z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr – wśród tegorocznych 30 Kreatywnych Wrocławia.

PROM – zdobyliśmy kolejny projekt dla młodych

02.09.2019

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej po raz kolejny przyznała UPWr pieniądze na międzynarodową wymianę doktorantów i młodej kadry akademickiej – tym razem ponad milion złotych.

Prof. Marycz dyrektorem w Agencji Badań Medycznych

02.08.2019

Prof. Krzysztof Marycz, szef Katedry Biologii Eksperymentalnej, w Agencji Badań Medycznych będzie odpowiedzialny za koordynację badań, w ramach których będzie można walczyć o granty na niekomercyjne badania kliniczne.

Stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla dr. Kaźmierskiego

31.07.2019

Dr Kamil Kaźmierski z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki został stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która wspiera najzdolniejszych młodych naukowców.

Zielona Dolina na liście rządowych projektów

29.07.2019

Projekt „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”na liście rządowych projektów strategicznych. Decyzję podjęła Rada Monitorowania Portfela Projektów Strategicznych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Prof. Kawa-Rygielska: – Nasza marka to nie przypadek

17.06.2019

Prof. Joanna Kawa-Rygielska o tym, jak połączyła chemię z biologią, o tym, czego mogą nas nauczyć drożdże, o piwie i o tym, jak mądrze uczyć i jak współpracować z przemysłem.

UPWr w rankingu na pierwszym miejscu w swojej kategorii

12.06.2019

UPWr na 1. miejscu wśród uczelni rolniczych i na 22. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu najlepsze w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”.

Przedstawicielki UPWr wygrały „Młode Talenty”

21.05.2019

Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr i studentka odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, i Ewa Kozłowska, doktorantka Katedry Chemii, wygrały konkurs „Młode Talenty” w dwóch kategoriach: działalności społecznej i innowacji.

Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek

08.05.2019

Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.

Pożegnaliśmy prof. Henryka Skrabkę

19.04.2019

Prof. Henryk Skrabka, były prodziekan i dziekan Wydziału Rolniczego, ówczesnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, członek Senatu i wieloletni kierownik Katedry Fizjologii Roślin AR, zmarł w wieku 93 lat.

Ewa Kozłowska z brązowym medalem w Genewie

16.04.2019

Doktorantka Katedry Chemii zdobyła brązowy medal i nagrodę specjalną przyznaną przez Uniwersytet Króla Abdulaziza z Arabii Saudyjskiej podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Żegnamy prof. Geringera de Oedenberga

12.04.2019

Prof. Henryk Geringer de Oedenberg. Świetny jeździec, sędzia, jedna z ikon polskiej hipologii, erudyta i miłośnik kultury. Zmarł 7 kwietnia po ciężkiej chorobie.

Prof. Noszczyk-Nowak: – Otwieram nowy rozdział

09.04.2019

Prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak o sercu, przyszłości medycyny, zawodowych wyborach, karmie i o marzeniach już spełnionych i tych do zrealizowania.