wybierz kategorie wiadomości
Wojciech Myślecki: – Musimy być gotowi na wyzwania
13.12.2019
Wojciech Myślecki, profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o swoich związkach z uczelnią i wyzwaniach, jakie niesie otaczająca nas rzeczywistość.
Trzy programy NAWA dla UPWr
12.12.2019
Studia polsko-hiszpańskie, filmy, webinary i kursy e-learningowe – UPWr zdobył trzy projekty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na poszerzenie i promocję oferty studiów.
Prof. Marycz w rządowym zespole ds. biobanków
11.12.2019
W czerwcu 2020 roku zespół ekspertów przedstawi projekt ustawy regulującej zasady biobankowania materiału biologicznego, w tym zasady udostępniania zbankowanych materiałów do dalszych badań. W zespole jest prof. Krzysztof Marycz, kierownik Katedry Biologii Eksperymentalnej UPWr.
Prof. Szewrański: – Cenię samodzielność
09.12.2019
Prof. Szymon Szewrański z Katedry Gospodarki Przestrzennej UPWr o odwadze w nauce, odpowiedzialności w nauczaniu i wyzwaniach, jakie czekają społeczeństwa w najbliższych latach.
SKN Wspornik jak święty mikołaj
06.12.2019
SKN Wspornik powstało 6 grudnia, a to data, która zobowiązuje. Po raz czwarty studenci zebrali pieniądze i wyremontowali pomieszczenia Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.
XVIII Dzień Aktywności Studenckiej – fotorelacja
05.12.2019
Dzień Aktywności Studenckiej to, jak co roku, okazja do zaprezentowania działalności studentów i nagrodzenia tych najlepszych.
Absolutorium Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt – fotorelacja
02.12.2019
Sobotnie absolutorium było nie tylko świętem absolwentów, ale także okazją do podziękowania wybitnym naukowcom wydziału za wkład jaki wnieśli przez lata pracy.
Jedliniok w Kolumbii
28.11.2019
Przez Berlin i Stambuł do Kolumbii. Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym i w 2-tygodniowym tournée po Kolumbii zorganizowanym przez Ambasadę RP.
Studenci UPWr z medalem za oczyszczanie powietrza
27.11.2019
Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wrócili z USA z brązowym medalem iGEM za filtry mikrobiologiczne z drożdży oczyszczające powietrze z metali ciężkich.
Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja
25.11.2019
Kolejni absolwenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odebrali dyplomy ukończenia studiów.
Wyjazdy naukowe studentek WBiNoŻ
22.11.2019
Szkoła letnia w Chinach i Erasmus+ w Grecji – studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dają możliwość poznania innych krajów od naukowej strony. O swoich wyjazdach opowiadają studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.
Studentka UPWr laureatką międzynarodowego konkursu
21.11.2019
Kinga Sadowska została laureatką konkursu o stypendium projektowe Vectorworks i nagrodę Richarda Diehla za projekt rewitalizacji terenu przed dworcem Nadodrze, który stworzyła do pracy inżynierskiej.
Slam dydaktyczny: jak uczyć i nie nudzić
20.11.2019
Laureaci „Wrocławskiego Slamu Dydaktycznego 2019” – wyłonieni i nagrodzeni. Wygrała Natalia Michalczyk z SP nr 88 we Wrocławiu, specjalne wyróżnienie zdobył dr Wojciech Kilian z UPWr, a nagrodę publiczności dr Tomasz Greczyło z UWr.
Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształowania Środowiska i Geodezji – fotorelacja
18.11.2019
Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uroczyście świętowali odebranie dyplomów.
Prof. Janowski doktorem honoris causa UPWr
14.11.2019
Prof. Tomasz Janowski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wybitny specjalista z zakresu endokrynologii, o wyróżnieniu doktoratem honoris causa przez UPWr, zmianach w medycynie weterynaryjnej i zasadach ważnych w życiu.
Równość na UPWr: czas na dobre praktyki
12.11.2019
Prorektor Anna Chełmońska-Soyta: – Polityka prorównościowa jest istotna nie tylko na uczelniach. Nierówności hamują rozwój społeczeństw, a więc i nauki, i gospodarki. Dlatego na UPWr powstała Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji.
Kolejne granty dla UPWr
06.11.2019
Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Sonatina 3, Sonata 14 i Miniatura 3. Będą badać genetykę roślin strączkowych w kierunku stworzenia nowych odmian, oddziaływanie pola elektromagnetycznego na len, jak skuteczniej leczyć raka piersi i wykorzystać młóto browarne.
Prof. Arciszewski: – Nadchodzi czas kreatywności
04.11.2019
Prof. Tomasz Arciszewski: – Większość naukowców to wyrobnicy nauki. Oczywiście są potrzebni, ale świat zmieniają ci kreatywni, którzy potrafią zaproponować teorię względności. Dlatego tak ważne jest to, jak rozwijamy swój potencjał.
Pamiętamy o rektorach
31.10.2019
Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych wolontariusze – studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – porządkowali groby rektorów naszej uczelni.
Czym jest czas?
25.10.2019
Czym jest czas? – pozornie jest to bardzo proste pytanie. Ale tylko pozornie. Wszystkim się wydaje, że przecież wiedzą jak zdefiniować czas. Natomiast, gdy mamy powiedzieć ścisłą definicję czasu – napotykamy trudności.
Po co na UPWr Komisja antydyskryminacyjna?
23.10.2019
Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – dlaczego jej działalność jest ważna dla społeczności naszej uczelni?