eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Leśny Zakład Doświadczalny w Złotówku – nie tylko zmiana nazwy

19.06.2024

Gdy ponad dwa lata temu zmienił się zarząd Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych w Złotówku, jednym z celów, jaki postawiła sobie załoga, była zmiana nazwy na Leśny Zakład Doświadczalny i dołączenie do grona czterech podobnych jednostek w kraju. I to się udało!

Rodzinne Pawłowice

18.06.2024

Już po raz drugi pawłowicki pałac i park stały się scenerią pikniku rodzinnego organizowanego przez radę osiedla i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Były koncerty, strefa kibica, domowe jedzenie i dużo zabawy nie tylko dla najmłodszych.

Dzień otwarty na Kampusie Biskupin

07.06.2024

Dzień Otwarty zgromadził licznych gości zainteresowanych ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 6 czerwca na Kampusie Biskupin uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wykładach, warsztatach i pokazach przygotowanych przez pracowników oraz studentów uczelni.

Kandydaci na dziekanów w kadencji 2024-2028

05.06.2024

Rektor Elekt, prof. Krzysztof Kubiak przedstawia zaakceptowanych kandydatów na dziekanów kadencji 2024-2028.

ECOpiknik – święto ekologii i integracji

03.06.2024

Za nami ECOpiknik zorganizowany przez Samorząd Studencki Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego. Organizatorzy, współpracując z Samorządami Studenckimi WBiNOŻ i WBiHZ, stworzyli wydarzenie pełne atrakcji i inicjatyw proekologicznych, które nie tylko bawiły, ale także edukowały.

Święto UPWr za nami

28.05.2024

Podczas tegorocznego Święta Uczelni wyróżniono tytułem doktora honoris causa dr Cecile Neuvéglise z Francuskiego Narodowego Instytutu Rolnictwa, Żywności i Środowiska. W uroczystości wzięli udział rektorzy reprezentujący uczelnie konsorcjum EU GREEN.

Trwa spotkanie rektorów sojuszu EU GREEN

23.05.2024

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczęło się strategiczne spotkanie rektorów sojuszu EU GREEN – Board of Rectors – zrzeszającego dziewięć europejskich uczelni. To wydarzenie o kluczowym znaczeniu, odbywające się dwa razy w roku, podczas którego wyznaczana jest dalsza ścieżka rozwoju międzynarodowego partnerstwa.

Dni Odry 2024: pikniki, wystawy, koncert, warsztaty

22.05.2024

Dni Odry odbywają się we Wrocławiu już po raz ósmy. Jak co roku miasto we współpracy z uczelniami w tym także z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, zaprasza na warsztaty, rodzinne pikniki czy wystawy.

Dzień Otwarty na Kampusie Biskupin

21.05.2024

Kolejna edycja Dnia Otwartego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbędzie się w plenerze 6 czerwca o godzinie 10:00 przy ul. Chełmońskiego 37.

Studenci, rektorzy i święto uczelni

21.05.2024

Końcówka maja to na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wyjątkowo gorący czas. Do Wrocławia przyjeżdżają rektorzy uczelni zrzeszonych w konsorcjum EU GREEN, dwa dni potrwają Juwenalia, ale będzie też czas na relaks i świętowanie.

CIT otwarty. To połączenie nauki, innowacji i biznesu

21.05.2024

Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) - nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został uroczyście otwarty. Było symboliczne przecięcie wstęgi, prezentacja jednostek wchodzących w skład CIT, spotkanie z przedsiębiorcami oraz premiera promującego centrum filmu.

ECOpiknik – ECO-impreza dla studentów

15.05.2024

Już jutro, 16 maja, przy Domu Studenckim Arka odbędzie się druga edycja ekologiczno-rozrywkowego wydarzenia. Będą konkursy, warsztaty, wymiana ubrań, muzyka na żywo i smaczny poczęstunek!

Dobry promotor? Wszechstronny i elastyczny

14.05.2024

Promotorka Szkoły Doktorskiej UPWr prof. Agnieszka Partyka mówi o różnorodności wyzwań, z jakimi stykają się promotorzy, a także o tym, że współpraca odgrywa kluczową rolę w kierowaniu, inspirowaniu i wspieraniu doktorantów w drodze do osiągnięcia celów naukowych.

Uczelnia, biznes, konsumenci

14.05.2024

O Regionalnym Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności (CIT), wyzwaniach jakie przed nim stoją, ale też roli we wzmacnianiu współpracy UPWr z otoczeniem biznesowym rozmawiamy z dr Dominiką Sokulską, dyrektorką centrum.

Mamy nowe symbole wydziałów

13.05.2024

Wydziały Uniwersytetu Przyrodniczego mają nowe symbole. Ich autorem jest dr Łukasz Paluch z Akademii Sztuk Pięknych, który tłumaczy, jak powstawały, co było dla nich inspiracją i czy ich stworzenie było trudnym zadaniem.

Naukowy piknik u Przyrodników za nami

13.05.2024

Za nami zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz UPWr Naukowy piknik u Przyrodników, z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Różnorodność biologiczna – seria warsztatów na UPWr

08.05.2024

Rozpoznawanie owadów, roślin, porostów oraz ptaków, odłowy ślimaków, fascynujący świat grzybów, retencja wody czy teledetekcyjny monitoring środowiska z wykorzystaniem dronów, to tylko część propozycji w ramach warsztatów Bioblitz ICA na UPWr.

Prof. Aleksandra Lis: – W dydaktyce stawiam na rozwiązywanie problemów

08.05.2024

Prof. Aleksandra Lis, dziś związana z Wydziałem Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu, w ubiegłym roku akademickim została przez studentów uznana podczas ankietyzacji za jedną z najlepszych dydaktyczek Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Naukowy piknik u Przyrodników

06.05.2024

Z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i Dni Otwartych Funduszy Europejskich 11 maja zapraszamy na wrocławskie Pawłowice. Będzie można wziąć udział w warsztatach w Centrum Produktu Regionalnego – jednej z inwestycji UPWr zrealizowanych dzięki środkom EU, kupić rośliny z uczelnianych szklarni czy zrobić własny zielnik.

Kandydaci na prorektorów w kadencji 2024-2028

06.05.2024

Rektor Elekt, prof. Krzysztof Kubiak przedstawia kandydatów na prorektorów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w kadencji 2024–2028.

Zielone korytarze miejskie, czyli klimatyczne przebudzenie

30.04.2024

Kilkanaście parków, skwerów i terenów zieleni osiedlowej połączonych zielonymi korytarzami oraz liczne rozwiązania z zakresu zielonej i błękitnej infrastruktury, zwiększające odporność przestrzeni miejskiej na zmiany klimatu, to m.in. efekt polsko-norweskiego projektu, w którym parterem byli naukowcy UPWr.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 51

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png