wybierz kategorie wiadomości

Pamiętamy o zamordowanych profesorach lwowskich

04.07.2017

Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.

Jubileusz Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

03.07.2017

Medale za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wiele słów uznania i podziękowania, sesja naukowa i zjazd absolwentów – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętował 40-lecie swojego istnienia, honorując wszystkich, którzy przyczynili się do jego rozwoju.

40-lecie Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

29.06.2017

Tradycja sięgająca przedwojennej historii lwowskich uczelni. Wielkie nazwiska polskiej nauki i unikatowe projekty badawcze. I nowa od kilku miesięcy nazwa, będąca odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętuje 40. urodziny.

Czerwcowe posiedzenie senatu

26.06.2017

Na czerwcowym posiedzeniu senatu rektor Tadeusz Trziszka przedstawił sprawozdanie z działalności uczelni w 2016 r., a prorektor Jarosław Bosy poinformował o przebiegu studiów doktoranckich na UPWr.

Centrum Kształcenia Ustawicznego – zajęcia dla małych i dużych

22.06.2017

Uczniowie VII LO właśnie skończyli warsztaty na weterynarii, niedługo ruszają bezpłatne zajęcia dla winiarzy i hodowców roślin. CKU oferuje zajęcia dla dzieci, specjalistyczne warsztaty i studia podyplomowe – jest z czego wybierać.

W nocy na UPWr: pokaz laserów podczas półmaratonu

20.06.2017

Prawie 10 tys. osób przebiegło przez plac Grunwaldzki i ulicę Norwida podczas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Tematem przewodnim biegu był film, więc UPWr rozświetlił swoje budynki pokazem laserowym w rytm muzyki z „Matrixa”.

Czy biotechnologia uratuje świat?

19.06.2017

Z Jensem Nielsenem – specjalistą od metabolizmu drożdży, ludzkiej flory jelitowej oraz produkcji biopaliw i biochemikaliów – rozmawiamy o tym, czy możliwy jest świat bez ropy, jak bakterie w jelitach wpływają na nasze zdrowie i czy kiedyś to właśnie bakterie nas uzdrowią.

UPWr w rankingu „Perspektyw”

12.06.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajął 32. miejsce w rankingu uczelni wyższych z całej Polski. Najlepsi jesteśmy w innowacyjności.

Granty Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

08.06.2017

Laureaci 25. edycji konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dostali blisko 3 miliony. Wśród 100 najzdolniejszych młodych polskich naukowców jest Karina Wilgan i Paulina Nowicka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Uniwersytet Dzieci – 10 lat rozbudzania ciekawości

06.06.2017

Trwa rekrutacja na kolejny semestr Uniwersytetu Dzieci – zajęcia od lat prowadzą również naukowcy UPWr. Dr Wojciech Kilian i Agata Włóka zostali nagrodzeni za najlepszy scenariusz lekcji w ciągu 10 lat działania uniwersytetu.

Przebadaj swoją klimatyzację

02.06.2017

9 czerwca (piątek) na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu będzie można sprawdzić czy klimatyzacja w naszym samochodzie jest zagrzybiona i może nam zaszkodzić.

Majowe posiedzenie senatu

31.05.2017

Uchwały dotyczące planu rzeczowo-finansowego, powołanie podwójnie dyplomowanej specjalności na zootechnice oraz strategia działań w zakresie transferu wiedzy i nowych przedsięwzięć B+R – oto najważniejsze punkty majowego posiedzenia senatu.

UPWr z logo Human Resources Excellence in Research

24.05.2017

Po tym jak przyjrzeliśmy się uczelnianym standardom i wdrożyliśmy zasady Europejskiej Karty Naukowca Komisja Europejska przyznała nam logo HR Excellence in Research.

Jarmark Pawłowicki – Dni Przyrodników 2017

22.05.2017

Coroczne święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za nami: było uroczyście, sportowo, rodzinnie i pysznie. Jarmark Pawłowickich zgromadził pracowników, studentów i przyjaciół uczelni w Pawłowicach.

Akademia Dobrego Piwa: wybrano najlepszych!

22.05.2017

Pierwsza edycja Akademii Dobrego Piwa rozstrzygnięta. Przewodniczący jury, Rafał Kowalczyk, ekspert sensorycznej oceny piwa, chwalił bardzo wysoki poziom konkursu.

Trzy dni z przyrodnikami

18.05.2017

Zawody sportowe, konkurs Akademia Dobrego Piwa, jarmark, warsztaty „Zdrowy kręgosłup” i wybór najładniejszego kapelusza – 18 maja zaczynamy Dni Przyrodników.

Rusza Akademia Dobrego Piwa

17.05.2017

Prof. Joanna Kawa-Rygielska o naszym konkursie Akademia Dobrego Piwa i pierwszych w Polsce studiach podyplomowych dla piwowarów uruchomionych na UPWr.

Zapraszamy do Fascynującego Świata Roślin

16.05.2017

Rośliny, które od kilku lat nie rosną, usychają, pleśnieją lub nie kwitną można przynieść w czwartek, 18 maja do lekarza. Specjaliści UPWr zdiagnozują, doradzą i opowiedzą o roślinach ozdobnych i jadalnych.

Przekazaliśmy dary dla Afryki

09.05.2017

Uczelnia przekazała artykuły papiernicze zebrane przez studentów i materiały edukacyjne przygotowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego fundacji „Serce dla Afryki”. Dary trafią do szkoły w Kamerunie.

Kwietniowe posiedzenie senatu

28.04.2017

Do najważniejszych spraw tego posiedzenia senatu należało: uruchomienie nowego kierunku studiów – żywienie człowieka i dietetyka, ustalenie warunków i trybu przyjmowania kandydatów na I rok studiów w roku akademickim 2018/2019 oraz likwidacja studiów niestacjonarnych na WIKŚiG.

Nowo mianowany profesor Mirosław Anioł – żyję pracą

26.04.2017

Mirosław Anioł – z Belwederu wrócił z nominacją profesorką. I opowiada, dlaczego biotechnologia ma przed sobą przyszłość, czym są biotransformacje, czy chmiel może mieć działanie przeciwnowotworowe i gdzie szuka natchnienia.