wybierz kategorie wiadomości

Wesołych świąt!

28.03.2018

Niech wielkanocna nadzieja, dzięki której stajemy się lepsi, towarzyszy Wam przez cały rok, sprawiając, że wyzwania, jakie niesie ze sobą współczesny świat stają się łatwiejsze do mierzenia i prostsze do rozwiązania.

Jajo – symbol Wielkanocy i najdoskonalsze tworzywo

28.03.2018

Jajo, jak mówi prof. Tadeusz Trziszka, jest najdoskonalszym wytworem natury. Ma w sobie wszystkie substancje niezbędne do stworzenia nowego, żywego organizmu. Wystarczy 21 dni ciepła.

Studenci UPWr projektują parki w Piławie Dolnej

27.03.2018

Studenci polsko-chińskich studiów z architektury krajobrazu w ramach przedmiotu Shaping of the landscape of the rural areas in Europe odwiedzili Piławę Dolną, aby przygotować analizę krajobrazu wsi i koncepcje projektowe dwóch parków.

Otwarte spotkania kół naukowych dla dzieci i młodzieży

26.03.2018

Studenckie koła naukowe UPWr otwierają się na młodszych – od marca studenci pomagają uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych w odkrywaniu przyrodniczych zainteresowań.

Dzień Otwarty na UPWr

23.03.2018

6 kwietnia Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odkryje swoje tajemnice – dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia uczelnia przygotowała szereg tematycznych warsztatów na wszystkich wydziałach.

Światowy Dzień Wody 2018

22.03.2018

Obchody Dnia Wody na świecie i na UPWr pod hasłem „Woda dla natury”. Wiedzą o wodzie i wszystkim, co z nią związane dzieli się tego dnia Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Wieczory Pawłowickie z Krzysztofem Pełechem

22.03.2018

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów na świecie zagra w piątek 23 marca w pałacu w Pawłowicach. Koncert w cyklu Wieczorów Pawłowickich jest organizowany w ramach Festiwalu Frankofonii.

Energetyczny kwiatek na UPWr

21.03.2018

Studenckie Koło Naukowe BioEnergia pod okiem dr. Arkadiusza Dyjakona z Instytutu Inżynierii Rolnictwa zrobiło kwiatek inny niż wszystkie – energetyczny. Dzięki niemu naładujesz telefon czy tablet. Kwiatek stanie przy Norwida, jak zawita do nas prawdziwa wiosna.

Studenci UPWr – wrocławscy wolontariusze

20.03.2018

Wolontariackie Trio, czyli Alicja Zarębska, Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał otrzymali nominację w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu, organizowanym przez Miejskie Centrum Wolontariatu. Po oficjalnej gali opowiadają o tym, dlaczego warto pomagać i dlaczego sami się angażują.

Studenci WP-T uczą się w zabytkowym parku

20.03.2018

Dzięki umowom z podmiotami zewnętrznymi, studenci zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu swoich studiów. Jednym z takich miejsc jest pałacowy park w zabytkowym kompleksie w CiechanowicachWielkich, którego właściciel podpisał umowę z Wydziałem Przyrodniczo-Technologicznym UPWr.

Doktorant z UPWr wygrał szkolenie mentoringowe

16.03.2018

Paweł Stępień, zdobywca Diamentowego Grantu w 2015 roku, zakwalifikował się do szkolenia mentoringowego TopMinds, które organizowane jest przez stowarzyszenie TOP500 Innovators i Fundację Fulbrighta.

Studenci ocenili prowadzących – znamy najlepszych

13.03.2018

Po raz pierwszy ankietyzacja studentów przyjęła taką formę, wzbudziła takie zainteresowanie i zaangażowanie. Trzy wydziały zyskały dodatkowy dzień wolny, a każdy – najlepiej ocenionego przez studentów prowadzącego.

VIII Szalona Studencka Noc Naukowa

09.03.2018

„Kobiety z pasją w nauce” – pod takim hasłem 8 marca odbyła się ósma już edycja Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej, imprezy organizowanej przez studentów dla studentów.

Samorząd studencki UPWr – sposób na doświadczenie

05.03.2018

Łączy ich potrzeba działania. Przyznają, że dzięki temu działaniu zdobywają doświadczenie, które przyda im się w pracy. Samorząd studencki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Strefa relaksu dla studentów WBiNoŻ

01.03.2018

Studenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności zyskali strefę relaksacyjno-edukacyjną – z poduchami i leżakami do wylegiwania się, a niebawem i ławkami do nauki – sponsorowaną przez firmę Tarczyński.

Dr Sue Dyson na UPWr. Od jeździectwa do weterynarii

27.02.2018

Dr Sue Dyson, światowej sławy specjalistka z zakresu ortopedii koni, była gościem specjalnym międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Sassebi Alina Palichleb, Equine Massage i Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr.

Gadżet promocyjny UPWr nagrodzony

26.02.2018

Rośliny in vitro zamknięte w małych słoikach, rozmnażane w Katedrze Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa, zostały nagrodzone w konkursie Genius Universitatis na najlepszy gadżet promujący uczelnię wyższą w Polsce.

Studenckie śniadanie z rektorem

23.02.2018

Rektor Tadeusz Trziszka zaprosił na śniadanie dziesięcioro studentów – aktywistów, naukowców, sportowców i wolontariuszy – aby podziękować im za ich działalność, docenić sukcesy i porozmawiać o tym, co wspólnie można zmienić na UPWr.

Tytuł studenta-wynalazcy dla doktorantki UPWr

09.02.2018

Joanna Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, została laureatką konkursu „Student-wynalazca” za cykl 46 wynalazków. Jej badania mogą w przyszłości ułatwić walkę z rakiem.

Nagroda ministra za najlepszą pracę inżynierską

08.02.2018

Jakub Chruściński, absolwent gospodarki przestrzennej na UPWr, wieloletni prezes SKN Planowania Przestrzennego „Puzzle”, otrzymał nagrodę ministra infrastruktury za najlepszą pracę inżynierską – poświęcił ją identyfikacji i ocenie ryzyka lokalnych powodzi opadowych.

Ekspert UPWr: Tłusty czwartek? Szanujmy tradycję!

08.02.2018

Żeby nie mieć wyrzutów sumienia po zjedzeniu jednego pączka, powinniśmy pójść na 40-minutowy szybki spacer. Ale jak mówi prof. Monika Bronkowska z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, tradycja jest po to, by o niej pamiętać.