Otwarte spotkania kół naukowych dla dzieci i młodzieży

Studenckie koła naukowe UPWr otwierają się na młodszych – od marca studenci pomagają uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych w odkrywaniu przyrodniczych zainteresowań.

W każdym semestrze studenckie koła naukowe UPWr zrealizują 20 spotkań dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych: 10 bezpłatnych i 10 płatnych. Każdemu spotkaniu przypisany jest temat wiodący, a prowadzący spotkanie studenci UPWr – pasjonaci w swoich dziedzinach – dzielą się wiedzą, zainteresowaniami, osiągnięciami, a także demonstrują zjawiska, procesy i rozwiązania. Ważnymi elementami spotkań są wspólne dociekanie, sprawdzanie, dowodzenie, dyskusja.

skn-1

fot. Tomasz Lewandowski

Od marca 2018 r. studenci odpowiadają na pytania młodszych uczniów m.in. o to, co jedzą nasze pupile – bezkręgowce, gady, płazy, gryzonie, a nawet rybki, czy hałas zawsze słychać, czy pan i pani są w sobie zakochani, dlaczego Ziemia ma kształt ziemniaka, jaki chleb warto jeść, czym jest modelowanie, jak wyjść do kina nie tracąc kieszonkowego, jako powstaje czekolada i dlaczego chroniąc rośliny, chronimy też siebie.

skn_(1)

fot. Tomasz Lewandowski

W organizację i przeprowadzenie zajęć będzie zaangażowanych dziesięć kół: SKN Antropologów „Juvenis”, SKN Geodetów, SKN Hydrologów i Hydrotechników, SKN Inżynierii Rolniczej, SKN Medyków Roślin „Armillaria”, SKN Meliorantów, SKN Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia”, SKN Szczegółowej Uprawy Roślin „Koniczynka”, SKN Q Jakości Żywności i SKN Żywienia Zwierząt.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji

studenci