eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Studenci ocenili prowadzących – znamy najlepszych

Po raz pierwszy ankietyzacja studentów przyjęła taką formę, wzbudziła takie zainteresowanie i zaangażowanie. Trzy wydziały zyskały dodatkowy dzień wolny, a każdy – najlepiej ocenionego przez studentów prowadzącego.

Po zakończeniu poprzedniego, zimowego semestru zajęć na uczelni ruszyła 10-dniowa ankietyzacja. Każdy student mógł ocenić prowadzącego, z którym skończył zajęcia. Padły pytania m.in. o rzetelność, komunikatywność i kulturę osobistą prowadzącego, sposób przekazywania wiedzy, dostosowanie sali i jej wyposażenia do zajęć, liczebność grup czy sposób oceniania. Wszystkie ankiety były anonimowe, po raz pierwszy dostępne w USOS-ie.

– Aby zachęcić studentów do wypełnienia ankiet, postanowiliśmy że całe wydarzenie będzie formą rywalizacji. Każdy wydział, którego studenci wypełnią m.in. 45% ankiet zyska dzień wolny, a wydział z najlepszym wynikiem dostanie dodatkową nagrodę, o której zdecydują sami studenci – mówi Patrycja Krzemieniec z Biura Karier i Uczelnianego Zespołu ds. Ankietyzacji i przyznaje, że zaangażowanie studentów, których wielokrotnie można było spotkać na korytarzach dyskutujących o ankietach, dopingujących swoich kolegów do ich wypełnienia oraz sama liczba wszystkich wypełnionych ankiet przerosła jej najśmielsze oczekiwania. Ocena UPWr przez jego studentów jeszcze nigdy nie była tak kompleksowa.

Na każdym wydziale został też wyłoniony najlepiej oceniony prowadzący:

  • dr Magdalena Zatoń-Dobrowolska

    na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt,

  • dr Tomasz Tronina

    na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności,

  • dr Jerzy Potyrała

    na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji,

  • dr hab. Jarosław Popiel

    na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej,

  • dr Mirosław Struś

    na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym.

najlepsi_wykladowcy


Na dodatkowy dzień wolny zasłużyły trzy wydziały

: Biologii i Hodowli Zwierząt, Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Najlepszy wynik, czyli 59,96% wypełnionych ankiet, uzyskali studenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

– i zgodnie z życzeniem, dostaną kserokopiarkę.

– Ankietyzacja i proces diagnozowania mocnych i słabych stron dydaktyki na UPWr są ważne dla całej uczelni – chcemy wiedzieć, co myślą studenci, nad czym powinniśmy pracować. Ale żeby to się udało, potrzebna była ogromna mobilizacja studentów – dlatego dziękuję zespołowi promocji uczelni i wydziałowym samorządom studentów, które były niesamowicie zaangażowane w promocję ankietyzacji przez kilka tygodni. Bez ich wsparcia i pracy u podstaw, wśród samych studentów, nigdy nie zabralibyśmy takiej ilości danych – mówi Patrycja Krzemieniec.

Natomiast całemu zespołowi, który czuwał nad przebiegiem ankietyzacji i przygotowuje szczegółowe raporty dla każdego z wydziałów – tj. Patrycji Krzemieniec z Biura Karier, Marcie Broughton z Działu Organizacji Studiów oraz Pawłowi Iżykowskiemu z Centrum Sieci Komputerowych – za ogrom pracy dziękuje prorektor ds. studenckich i edukacji, Józef Sowiński. 

***

Wszelkie uwagi i pytania dotyczące ankietyzacji zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni mogą kierować do lub .

Powrót
13.03.2018
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg