Dzień Otwarty na UPWr

6 kwietnia Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odkryje swoje tajemnice – dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia uczelnia przygotowała szereg tematycznych warsztatów na wszystkich wydziałach.

6 kwietnia na UPWr będzie można zwiedzić kliniki weterynaryjne, przebadać psa, poznać tajniki warzenia piwa, spróbować kuchni molekularnej i rozgryźć dietę paleo, poznać strategię obronną… roślin, dowiedzieć się, dlaczego jesienią jest kolorowo, zbadać czaszki ludzi z całego świata, przeanalizować skład pasz dla zwierząt i świat roślin w słoiku. A do tego również zostać zarażonym… pasją studentów zrzeszonych w studenckich kołach naukowych, zapoznać się z ofertą edukacyjną UPWr (w końcu do matur i wyboru studiów już nie daleko), poznać możliwości pracy po studiach, spotkać się ze studentami zagranicznymi, którzy opowiedzą o możliwościach wymian studenckich i podjęcia studiów z podwójnym dyplomowaniem.

dzien_otwarty2

Na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym będzie też można poznać tajniki hydroponicznej uprawy roślin i tajemnicze grzyby z naszego najbliższego otoczenia, a u weterynarzy – zwierzęta egzotyczne. Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji zaprasza na modelowanie zagrożeń i badanie wytrzymałości materiałów budowlanych. Na Biskupinie natomiast na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności można się będzie znaleźć w oparach ciekłego azotu lub w kobiecym świecie nauki razem z Marią Curie-Skłodowską na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt.

Zajęcia odbywają się na wszystkich wydziałach, na dwóch kampusach jednocześnie – obowiązują zapisy.

Szczegółowy harmonogram, rejestracja i więcej informacji

studenci