wybierz kategorie wiadomości

Jajo – symbol Wielkanocy i najdoskonalsze tworzywo

28.03.2018

Jajo, jak mówi prof. Tadeusz Trziszka, jest najdoskonalszym wytworem natury. Ma w sobie wszystkie substancje niezbędne do stworzenia nowego, żywego organizmu. Wystarczy 21 dni ciepła.

Studenci UPWr projektują parki w Piławie Dolnej

27.03.2018

Studenci polsko-chińskich studiów z architektury krajobrazu w ramach przedmiotu Shaping of the landscape of the rural areas in Europe odwiedzili Piławę Dolną, aby przygotować analizę krajobrazu wsi i koncepcje projektowe dwóch parków.

Otwarte spotkania kół naukowych dla dzieci i młodzieży

26.03.2018

Studenckie koła naukowe UPWr otwierają się na młodszych – od marca studenci pomagają uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych w odkrywaniu przyrodniczych zainteresowań.

Dzień Otwarty na UPWr

23.03.2018

6 kwietnia Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odkryje swoje tajemnice – dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia uczelnia przygotowała szereg tematycznych warsztatów na wszystkich wydziałach.

Światowy Dzień Wody 2018

22.03.2018

Obchody Dnia Wody na świecie i na UPWr pod hasłem „Woda dla natury”. Wiedzą o wodzie i wszystkim, co z nią związane dzieli się tego dnia Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Wieczory Pawłowickie z Krzysztofem Pełechem

22.03.2018

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów na świecie zagra w piątek 23 marca w pałacu w Pawłowicach. Koncert w cyklu Wieczorów Pawłowickich jest organizowany w ramach Festiwalu Frankofonii.

Energetyczny kwiatek na UPWr

21.03.2018

Studenckie Koło Naukowe BioEnergia pod okiem dr. Arkadiusza Dyjakona z Instytutu Inżynierii Rolnictwa zrobiło kwiatek inny niż wszystkie – energetyczny. Dzięki niemu naładujesz telefon czy tablet. Kwiatek stanie przy Norwida, jak zawita do nas prawdziwa wiosna.

Studenci UPWr – wrocławscy wolontariusze

20.03.2018

Wolontariackie Trio, czyli Alicja Zarębska, Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał otrzymali nominację w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu, organizowanym przez Miejskie Centrum Wolontariatu. Po oficjalnej gali opowiadają o tym, dlaczego warto pomagać i dlaczego sami się angażują.

Studenci WP-T uczą się w zabytkowym parku

20.03.2018

Dzięki umowom z podmiotami zewnętrznymi, studenci zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu swoich studiów. Jednym z takich miejsc jest pałacowy park w zabytkowym kompleksie w CiechanowicachWielkich, którego właściciel podpisał umowę z Wydziałem Przyrodniczo-Technologicznym UPWr.

Doktorant z UPWr wygrał szkolenie mentoringowe

16.03.2018

Paweł Stępień, zdobywca Diamentowego Grantu w 2015 roku, zakwalifikował się do szkolenia mentoringowego TopMinds, które organizowane jest przez stowarzyszenie TOP500 Innovators i Fundację Fulbrighta.

Studenci ocenili prowadzących – znamy najlepszych

13.03.2018

Po raz pierwszy ankietyzacja studentów przyjęła taką formę, wzbudziła takie zainteresowanie i zaangażowanie. Trzy wydziały zyskały dodatkowy dzień wolny, a każdy – najlepiej ocenionego przez studentów prowadzącego.

VIII Szalona Studencka Noc Naukowa

09.03.2018

„Kobiety z pasją w nauce” – pod takim hasłem 8 marca odbyła się ósma już edycja Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej, imprezy organizowanej przez studentów dla studentów.

Samorząd studencki UPWr – sposób na doświadczenie

05.03.2018

Łączy ich potrzeba działania. Przyznają, że dzięki temu działaniu zdobywają doświadczenie, które przyda im się w pracy. Samorząd studencki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Strefa relaksu dla studentów WBiNoŻ

01.03.2018

Studenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności zyskali strefę relaksacyjno-edukacyjną – z poduchami i leżakami do wylegiwania się, a niebawem i ławkami do nauki – sponsorowaną przez firmę Tarczyński.

Dr Sue Dyson na UPWr. Od jeździectwa do weterynarii

27.02.2018

Dr Sue Dyson, światowej sławy specjalistka z zakresu ortopedii koni, była gościem specjalnym międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Sassebi Alina Palichleb, Equine Massage i Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr.

Gadżet promocyjny UPWr nagrodzony

26.02.2018

Rośliny in vitro zamknięte w małych słoikach, rozmnażane w Katedrze Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa, zostały nagrodzone w konkursie Genius Universitatis na najlepszy gadżet promujący uczelnię wyższą w Polsce.

Studenckie śniadanie z rektorem

23.02.2018

Rektor Tadeusz Trziszka zaprosił na śniadanie dziesięcioro studentów – aktywistów, naukowców, sportowców i wolontariuszy – aby podziękować im za ich działalność, docenić sukcesy i porozmawiać o tym, co wspólnie można zmienić na UPWr.

Tytuł studenta-wynalazcy dla doktorantki UPWr

09.02.2018

Joanna Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, została laureatką konkursu „Student-wynalazca” za cykl 46 wynalazków. Jej badania mogą w przyszłości ułatwić walkę z rakiem.

Nagroda ministra za najlepszą pracę inżynierską

08.02.2018

Jakub Chruściński, absolwent gospodarki przestrzennej na UPWr, wieloletni prezes SKN Planowania Przestrzennego „Puzzle”, otrzymał nagrodę ministra infrastruktury za najlepszą pracę inżynierską – poświęcił ją identyfikacji i ocenie ryzyka lokalnych powodzi opadowych.

Ekspert UPWr: Tłusty czwartek? Szanujmy tradycję!

08.02.2018

Żeby nie mieć wyrzutów sumienia po zjedzeniu jednego pączka, powinniśmy pójść na 40-minutowy szybki spacer. Ale jak mówi prof. Monika Bronkowska z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, tradycja jest po to, by o niej pamiętać.

Studentka weterynarii wygrała konkurs INTERSTUDENT

31.01.2018

Kiedy Safoura przyjechała do Polski nie znała języka, ale wiedziała, że chce studiować weterynarię. Po 4 latach nie tylko mówi płynnie po polsku, ale i właśnie została zwyciężczynią konkursu INTERSTUDENT dla najlepszych zagranicznych studentów uczących się w Polsce.