wybierz kategorie wiadomości

Jedzenie i zmysły – zapraszamy na Noc Laboratoriów

06.10.2017

14 października już po raz trzeci zapraszamy na Noc Laboratoriów. Tym razem swoje niedostępne na co dzień pracownie otworzy przed wrocławianami Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

05.10.2017

Ponad 10 tys. studentów, w tym prawie 3 tys. na I roku – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozpoczął kolejny rok akademicki.

Uniwersytet Przyrodniczy w pigułce

04.10.2017

Co warto wiedzieć o Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, jednej z najlepszych uczelni przyrodniczych w Polsce? Przedstawiamy UPWr w pigułce.

Pokolenie W zaczyna nowy rok akademicki

03.10.2017

Pokolenie W to młodzi ludzie, których połączył Wrocław – tu studiują, pracują, bywają lub mieszkają. To oni tworzą miasto, w którym 2 października uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki 2017/2018.

II Forum Inteligentnego Rozwoju

29.09.2017

Nauka, biznes i samorządy spotykają się w jednym miejscu, aby dyskutować i tworzyć rozwiązania gwarantujące polskiej gospodarce wzrost. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jest współorganizatorem rzeszowskiego forum.

Uniwersytet dla początkujących

27.09.2017

Pół żartem, pół serio, na osłodę trudnych początków o wszystkim, co student I roku wiedzieć powinien.

Studenci UPWr we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim

26.09.2017

Miodowe łąki i wyspy zieleni – studenci UPWr mają pomysły na ulepszenie miasta. Głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego trwa do 2 października.

IV Święto Sera i Wina za nami!

25.09.2017

Sery najlepszych w Polsce producentów, wina z dolnośląskich winnic, oleje, chleby, masło, a nawet kiszonki – IV Święto Sera i Wina było prawdziwym rajem dla smakoszy, ale też i szansą na poszerzenie wiedzy i zdobycie pochwał.

IV Święto Sera i Wina: zapraszamy do Pawłowic

20.09.2017

W niedzielę 24 września po raz kolejny w Pawłowicach będzie można zjeść najlepszy ser i posmakować najlepszego wina regionu. Ale nie tylko – będą też pokazy kulinarne, warsztaty, laboratoria smaku i dyskusja o regionalnych smakach.

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym: co proponuje?

19.09.2017

Na rozpoczętym Narodowym Kongresie Nauki minister Jarosław Gowin przedstawił założenia reformy szkolnictwa wyższego. Szczegóły nowej ustawy przedstawiła Polska Agencja Prasowa. Prezentujemy je za PAP.

Rusza XX Dolnośląski Festiwal Nauki

18.09.2017

Od 21 września ponownie we Wrocławiu – festiwal pełen tajemnic, wiedzy nieoczywistej i naukowych inspiracji. Nie tylko dla dzieci.

Wykład prof. Michała Hellera na UPWr

11.09.2017

Ks. prof. Michał Heller, fizyk, kosmolog, jeden z najwybitniejszych polskich naukowców. 15 września na Uniwersytecie Przyrodniczym wygłosi wykład „Człowiek na scenie wszechświata”. Godzina 11, aula im. Jana Pawła II, wstęp wolny.

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym: studenci

07.09.2017

Już 19 i 20 września – podczas kolejnej odsłony Narodowego Kongresu Nauki – poznamy nową ustawę o szkolnictwie wyższym, nazywaną Ustawą 2.0. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce, by zaczęła obowiązywać od 1 października 2018 r.

Trwa rekrutacja na studia doktoranckie

29.08.2017

Trwa rekrutacja na studia III stopnia na wydziałach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – Poszukujemy osób zainteresowanych prowadzeniem interdyscyplinarnych badań naukowych – mówi prorektor prof. Jarosław Bosy.

Erasmus+ w Portugalii

22.08.2017

O wyjeździe do Portugalii w ramach programu Erasmus+, który okazał się najlepszym okresem w ich życiu, piszą studentki architektury krajobrazu – Ewa Chrzanowska i Beata Krawiec.

„Jedliniok” podbija świat

16.08.2017

Od ponad 40 lat tańczą na uczelnianych uroczystościach, jeżdżą po świecie Polonię wzruszając do łez, a wśród tubylców budząc niemałe zaciekawienie. O życiu w i z „Jedliniokiem” opowiada jego kierownik – Henryk Brzezicki, a że polski folklor nie jest obciachem udowadniają członkowie zespołu.

Zielona Dolina: podpisano porozumienie UPWr i samorządu

10.08.2017

300 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego – to wymierny efekt porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym i Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim dotyczącym budowy „Zielonej Doliny”.

Kierunki rekrutacji: Ukraina, Białoruś, Kazachstan

09.08.2017

Vitalii Lynets, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Kijowie, o tym, jak przez dwa lata rekrutował studentów na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

The Journey 2017

04.08.2017

Po raz czwarty finał międzynarodowej szkoły letniej Climate-KIC odbył się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Program łączy studentów, doktorantów i młodych przedsiębiorców z całej Europy zainteresowanych klimatem.

Nadal możesz zostać studentem UPWr

01.08.2017

To już ostatnie wolne miejsca na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. A może studia niestacjonarne? Sprawdź, co możesz studiować.

Stacja badawczo-dydaktyczna w Radomierzu

27.07.2017

Agnieszka Frydrych-Gierszewska zaczęła pracę w Radomierzu jeszcze na studiach. Dla niej po ślubie do Radomierza przeniósł się również Wojtek, przy okazji spełniając marzenie o pasieniu stada krów. Razem opowiadają o pasji, która daje siłę na pracę w dzień i w nocy.