wybierz kategorie wiadomości

Doktorantka UPWr stypendystką Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.06.2018

Żaneta Król z zespołu „BioActive Team” realizującego badania pod kierunkiem prof. Andrzeja Jarmoluka została wyróżniona stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Ogólnopolski finał OWiUR na UPWr

07.06.2018

Dwa dni potrwa rozpoczynający się dzisiaj ogólnopolski finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku gospodarzem OWiUR-u jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Majowe posiedzenie senatu

31.05.2018

Senatorowie powołali nowy kierunek studiów na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności: technologia i organizacja gastronomii, jak również zatwierdzili sprawozdania finansowe uczelni za 2017 r.

UPWr w rankingu „Perspektyw” 2018

29.05.2018

Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu na pierwszym miejscu w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”. UPWr najlepiej wypadł w kategorii prestiż i potencjał naukowy, zajmując ogółem 34. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce.

Konwent UPWr: o Zielonej Dolinie, strategii i Konstytucji dla Nauki

29.05.2018

Podczas posiedzenia Konwentu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu omawiano nie tylko sytuację uczelni i strategię rozwoju, ale dyskutowano też o tzw. ustawie 2.0, która ma zmienić polskie szkolnictwo wyższe.

Akademia Dobrego Piwa – medale dla najlepszych

28.05.2018

Po raz drugi przyznaliśmy dyplomy i medale najlepszym piwom zgłoszonym do konkursu Akademia Dobrego Piwa. Jury przewodniczył międzynarodowy sędzia Rafał Kowalczyk, który podkreślił wysoki poziom tegorocznego konkursu, w którym oceniano ponad 80 piw.

Dni Przyrodników 2018

28.05.2018

Dopisała i pogoda, i ludzie – na Pawłowicach spotkali się studenci, pracownicy i przyjaciele UPWr. Było dobre jedzenie, muzyka, sport, atrakcje dla dzieci i ciekawostki dla dorosłych. Dni Przyrodników i Jarmark Pawłowicki 2018 uznajemy za udane!

Dni Przyrodników już po raz dziewiąty!

23.05.2018

Podczas tegorocznych – dziewiątych już Dni Przyrodników jak co roku odbędzie się Jarmark Pawłowicki, podczas którego przygotowano wiele atrakcji dla gości z rodzinami. Wspólna zabawa rozpocznie się już w piątek 25 maja zawodami sportowymi.

Powstanie park linearny Wrocław-Fabryczna

18.05.2018

Park linearny Wrocław-Fabryczna powstanie na terenie nieczynnej bocznicy kolejowe we Wrocławiu – w rejonie ulic Strzegomskiej i Fabrycznej. Będzie to pierwsza inwestycja w mieście łącząca nowe obiekty biurowe z ogólnodostępnym terenem zielonym.

Szlaki pocztowe – wystawa dr Anny Borcz

15.05.2018

Obrazy i kolaże dr Anny Borcz z Instytutu Architektury Krajobrazu nawiązujące do rodzinnych tradycji i pocztowych szlaków, którymi wędrowała rodzinna korespondencja można oglądać w patio gmachu głównego. Wystawa potrwa do 15 czerwca.

Piastowski Ekoogród w stacji badawczej UPWr w Psarach

15.05.2018

Uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Wisznia Mała uczestniczą w projekcie „Piastowski Ekoogród”, podczas którego poznają ekologiczne metody upraw warzyw, owoców i ziół.

Pochód Juwenaliowy 2018 – fotorelacja

14.05.2018

Tradycyjny pochód juwenaliowy przeszedł ulicami Wrocławia – studenci odebrali klucze do miasta i rozpoczęli wspólne Juwenalia Wrocławskie.

Ogólnopolskie Dni Biotechnologii

11.05.2018

Miasto krasnali na tropie mikrożycia – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Ogólnopolskich Dni Biotechnologii, podczas których 12 maja przy ul. Kuźniczej będzie można spotkać koła naukowe UPWr.

Dzień Odry – zapraszamy do wodnych doświadczeń

10.05.2018

Będą koncerty, rodzinne regaty kajakarskie, akademickiego wyścigi na ergometrach wioślarskich o puchar Viadrusa, czyli boga Odry. Na tegorocznym Dniu Odry będziemy też i my.

NAWA – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

27.04.2018

Powołana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego NAWA ma wspierać i promować polską naukę, odpowiadać za długofalową politykę naukową w aspekcie międzynarodowym i przyznawać środki studentom, naukowcom i instytucjom naukowym.

Kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2018

Podczas posiedzenia senatu podjęto uchwały dotyczące m.in. zasad rekrutacji na I rok studiów, limitów miejsc na poszczególnych kierunkach i studiów doktoranckich, jak również powołania nowych studiów podyplomowych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Prof. Zbigniew Dobrzański profesorem honorowym w Lublinie

26.04.2018

Prof. Zbigniew Dobrzański z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt został profesorem honorowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z którym współpracuje od 35 lat m.in. w zakresie badańnaukowych.

Statystyka matematyczna z prof. Gianolą

25.04.2018

Prof. Joanna Szyda z Katedry Genetyki na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt o tym, dlaczego statystyka matematyczna jest ważna dla genetyków i o zaproszeniu wybitnego specjalisty w tej dziedzinie prof. Daniela Gianoli.

Przyrodnicze targi pracy i kariera na topie

24.04.2018

25 kwietnia Biuro Karier UPWr zaprasza do Centrum Dydaktyczno-Naukowego na pierwsze przyrodnicze targi pracy, a Samorząd Studentów WBiNoŻ zachęca do aktywności jeszcze w czasie studiów podczas „Kariery na topie”.

Prof. Volodymyr Stybel z tytułem honorowego profesora UPWr

23.04.2018

Uroczystość nadania rektorowi Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie Volodymyrowi Stybelowi tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu była jednym z wydarzeń absolutorium.

Absolutorium weterynarii i honorowy profesor

20.04.2018

Nowym honorowym profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostanie prof. Volodymyr Stybel, rektor Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii. Uroczystość odbędzie się podczas absolutorium weterynarii.