eu_green_logo_szare.png

Zapomogi

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania zapomóg znajdują się w § 18 Regulaminu świadczeń dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


book Regulamin świadczeń dla studentów i doktorantów


Zapomogęmoże otrzymać student, który znalazł się przejściowow trudnej sytuacji życiowej.

Do okoliczności, których konsekwencją jest trudna sytuacja życiowa, można zaliczyć w szczególności śmierć rodzica, współmałżonka i dziecka, utratę stałego źródła dochodu lub zdarzenie losowe powodujące krótkotrwałe trudności w studiowaniu, chorobę studenta lub członka jego rodziny, urodzenie dziecka, konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, kradzież, szkodę spowodowaną przez pożar, klęskę żywiołową lub inną katastrofę.

Wniosek o zapomogę, po uprzednim zarejestrowaniu formularza elektronicznego w USOSweb (instrukcja), należy złożyć niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od daty zdarzenia uprawniającego do przyznania świadczenia, chyba że wnioskodawca wykaże i udokumentuje, że z przyczyn niezależnych od niego złożenie wniosku w tym terminie było niemożliwe.

Po wypełnieniu, wersję papierową wraz z wymaganą dokumentacją należy złożyć w dziekanacie osobiście, drogą pocztową (za potwierdzeniem odbioru) lub za pomocą platformy ePUAP.

W przypadku studiowania na więcej niż jednym kierunku studiów, zapomogę można otrzymać tylko na jednym, wskazanym kierunku studiów.

Zapomoga nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy (w tym również uzyskany za granicą):

  • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
  • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.

Łączny okres, przez który przysługuje zapomoga, wynosi 12 semestrów, bez względu na jej pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem że w ramach tego okresu zapomoga przysługuje na studiach:

  1. pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów;
  2. drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów.

Łączny okres studiów jest dłuższy o 2 semestry w przypadku podjęcia studiów jednolitych magisterskich, których czas trwania wynosi 11 albo 12 semestrów.

Do powyższego okresu, wlicza się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach (pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich), w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów, o których mowa w art. 85 ust. 1 pkt 3 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu pierwszego tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego. W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach studiów semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr.

Powyższe przepisy stosuje się odpowiednio do studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.

Wykaz załączników

ekstranet_bloczek_02.png

gadzety.jpg

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg