Informacje dla osób przyjętych na I rok studiów na rok akademicki 2023/2024

AKADEMIK NA SKRÓTY

Informacja dla osób przyjętych na I rok studiów w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na rok akademicki 2023/2024, ubiegających się o miejsce w domu studenckim.

Gdzie
można pobrać wniosek o miejsce w domu studenckim:

a)  w systemie IRK, po uzupełnieniu podania o przyjęcie na studia w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne” → Dokumenty i dalsze kroki,

b) na stronie UPWr, zakładka Studia →Wsparcie dla studenta →Akademiki →Tryb i zasady przyznawania miejsc.

W jaki sposób
można złożyć wniosek o miejsce w domu studenckim, wybierając jeden z poniższych sposobów:

a) osobiście: w trakcie składania dokumentów w Komisji Rekrutacyjnej lub w Centrum Spraw Studenckich,

b) przesłać na adres: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Spraw Studenckich, 50-375 Wrocław, ul. Norwida 25,

c) przesłać: w wersji elektronicznej za pośrednictwem skrzynki podawczej Uczelni ePUAP, po podpisaniu profilem zaufanym, w tytule wiadomości: Wniosek o DS.

UWAGA! - koniecznie należy wypełnić oświadczenie z pkt. 6 (6.1.1, 6.1.2, 6.2)

w ppkt. 6.3 należy podać miesięczny dochód netto na osobę w rodzinie studenta w roku kalendarzowym
2022,
fakt zapoznania się z klauzulą o ochroni danych osobowych należy potwierdzić podpisem.

Dostępne miejsca w:
DS Centaur, DS Labirynt, DS Talizman, DS Zodiak

TERMINARZ

do 10 sierpnia
2023 roku
Składanie wniosków o miejsce w domu studenckim. Za datę złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu na Uczelnię
20 sierpnia
2023 roku
Ogłoszenie listy studentów, których podania zostały rozpatrzone pozytywnie; dostępnej na stronie UPWr w zakładce: Studia – Wsparcie dla studenta – Akademiki – lista przyznanych miejsc
do 31 sierpnia
2023 roku
Wpłata kaucji na konto UPWr (uznaje się datę wpływu pieniędzy na konto Uczelni)

Wnioski o miejsce w domach studenckich nie rozpatrzone pozytywnie 20 sierpnia 2023 r. oraz wnioski złożone po 10 sierpnia 2023 r. rozpatrywane będą ok. 10 września 2023 r.

KAUCJA

Studenci przyjęci na I rok studiów, którym przyznano miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2023/2024 zobowiązani są do wpłaty kaucji w wysokości 500 zł.

Kaucja nie podlega zwrotowi, jeśli student:

• zrezygnuje z przyznanego miejsca w DS po 10 września 2023 r.;
  • nie wprowadzi się do DS w ciągu 7 dni od daty rozpoczęcia roku akademickiego;
  • wyprowadzi się z DS przed rozpoczęciem letniej sesji egzam. 2023/2024 (wyjątek stanowią studenci, którzy zadeklarowali we „Wniosku” okres zakwaterowania inny niż do rozpoczęcia letniej sesji egzam.).

Student, którego kaucja NIE wpłynie na konto Uczelni do wskazanego terminu,
TRACI wcześniej przyznane miejsce w domu studenckim.

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU
NR KONTA: 21 1020 5242 0000 2102 0029 2201

z dopiskiem: kaucja „nazwa przyznanego akademika” oraz nazwisko i imię studenta

Studenci I roku studiów, którym przyznano miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2023/24, a Ich kaucja wpłynęła na konto Uczelni we wskazanym terminie, mogą zakwaterować się w przyznanym domu studenckim, w dniu poprzedzającym rozpoczęcie obowiązkowych zajęć.

Prosimy o zabranie ze sobą zdjęcia legitymacyjnego, niezbędnego do wystawienia „Karty Mieszkańca”.

Powyższe informacje opracowano na podstawie „Trybu i zasad przyznawania miejsc w domach studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” wprowadzonych w życie Zarządzeniem nr 106/2019 Rektora UPWr z dnia 30 lipca 2019 r.

Centrum Spraw Studenckich: tel.71 320 5146, mail: css2@upwr.edu.plcss2@upwr.edu.pl