eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Wyzwanie Kiplin „Get Active" – krok ku zdrowszej przyszłości

03.04.2024

W ramach inicjatywy łączącej technologię z promowaniem aktywności fizycznej, Uniwersytet w Angers ogłosił wyzwanie „Get Active". To wydarzenie, zaplanowane na okres od 8 do 28 kwietnia 2024 roku, ma przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia. Ponadto, stanowi zaproszenie do przyjacielskiej rywalizacji między uczelniami wchodzącymi w skład sojuszu EU GREEN.

Życzenia wielkanocne

28.03.2024

Radosnych, rodzinnych i dobrych Świąt Wielkiej Nocy!

Dwie drużyny z UPWr na podium w finale Ogólnopolskich Zawodów z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów

27.03.2024

Do finału II Ogólnopolskich Zawodów z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów, zorganizowanego przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, zakwalifikowało się dwanaście drużyn, reprezentujących różne wydziały medycyny weterynaryjnej. Wśród uczestników znalazły się trzy zespoły z UPWr, z których dwa zdobyły najwyższe miejsca na podium, zajmując pierwsze i drugie miejsce.

Studentka UPWr Akademicką Mistrzynią Polski w ergometrze wioślarskim

26.03.2024

Studentka weterynarii Meriam Mamieliekova zdobyła w Warszawie złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim.

Godzina dla Ziemi z UPWr

26.03.2024

Godzina dla Ziemi 2024. Polska przystąpiła do akcji WWF już po raz 17. W kampanii tym razem poświęconej złemu stanowi rzek nie zabrakło Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Podziękowania rektora elekta

26.03.2024

Podziękowania rektora elekta prof. Krzysztofa Kubiaka dla społeczności akademickiej UPWr.

Zieleń we wnętrzach – ciekawa wystawa naszych studentów

25.03.2024

Architektura zieleni we wnętrzach to specjalność na kierunku Architektura Krajobrazu, prowadzona wspólnie przez UPWr i Akademię Sztuk Pięknych oraz tytuł wystawy prac studentów, którą do 14 kwietnia można oglądać na ASP.

Będzie szczepionka przeciwnowotworowa?

21.03.2024

Najpierw była szczepionka mRNA przeciwko COVID-10. Potem Nagroda Nobla z dziedziny medycyny dla Katalin Karikó i Drew Weissmanowi za odkrycia, które stały się podstawą opracowania tych szczepionek. Teraz mówi się, że kolejnym krokiem są onkoszczepionki mRNA. Pierwsza przeciwko czerniakowi.

FOODCITYBOOST. Zbadamy rolnictwo miejskie

20.03.2024

Dr Marta Sylla z Instytutu Gospodarki Przestrzennej będzie kierować projektem FOODCITYBOOST z zakresu tzw. rolnictwa miejskiego. To europejskie przedsięwzięcie realizowane w ramach unijnego programu badań i i innowacji Horyzont Europa. Na UPWr prowadzić go będą badacze z IGP, Katedry Ogrodnictwa i Katedry Architektury Krajobrazu.

Centrum szkoleniowe chirurgii laparoskopowej

19.03.2024

Studenci weterynarii i lekarze zyskali aparaturę, dzięki której mogą uczyć się doskonalić umiejętności w chirurgii laparoskopowej. To 11 stanowisk zakupionych dla Katedry i Kliniki Chirurgii ze środków zewnętrznych. Docelowo w klinice ma powstać europejskie centrum szkoleniowe, drugie po Strasburgu we Francji i trzecie na świecie po amerykańskim w Kalifornii.

BioExplor – innowacyjne rozwiązania dla medycyny i przemysłu

15.03.2024

Projekt BioExplor, pod kierownictwem profesora wizytującego dr. El-Sayed R. El-Sayed’a otwiera nowe perspektywy w badaniach nad mykobiomem flory leśnej. Prowadzone na UPWr badania w ramach wiodącego zespołu badawczego BioActiv WZB, którego liderem jest prof. Filip Boratyński, skupiają się na odkryciu potencjału endofitycznych grzybów – od opracowywania nowych antybiotyków, po produkcję naturalnych biopigmentów.

Minister nauki na UPWr

14.03.2024

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu spotkał się z rektorami uczelni dolnośląskich i studentami. Mówił o finansowaniu badań, inwestycjach, funduszach na podwyżki i remonty i budowę akademików.

Znajdź swojego mistrza! - tutoring na UPWr

13.03.2024

Zadajesz sobie pytania o przyszłość po studiach? Zastanawiasz się nad wyborem tematu pracy? A może po prostu chcesz studiować ciekawiej oraz umieć więcej i lepiej? Zaloguj się dzisiaj na spotkanie z tutorami i znajdź swojego mistrza. Początek godzina 12.

Prof. Krzysztof Kubiak nowym rektorem UPWr

12.03.2024

Prof. Krzysztof Kubiak z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej został nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Kadencję rozpocznie 1 września 2024 r.

PRELUDIUM BIS 5 dla naukowczyń z UPWr

11.03.2024

Określenie roli fitoskładników jagód oraz liści i kwiatów sorbus w kształtowaniu m.in. potencjału prozdrowotnego i bioprzyswajalności w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych, to projekt UPWr, który otrzymał dofinansowanie w najnowszej edycji konkursu PRELUDIUM BIS 5 Narodowego Centrum Nauki. Kierownikiem projektu, realizowanego przez Monikę Siniawską ze Szkoły Doktorskiej UPWr, jest prof. Aneta Wojdyło.

Rekordowy Dzień Otwarty na UPWr

08.03.2024

W Dniu Otwartym na kampusie grunwaldzkim UPWr wzięło udział około tysiąca osób! Licealiści się tłumnie zgromadzili, przekraczając tym samym liczby z poprzednich lat. Wydarzenie, pod hasłem „zasiej naukę", stało się platformą nie tylko do prezentacji oferty edukacyjnej uczelni, ale także do inspiracji i zachęcenia młodych ludzi do nauki.

UPWr członkiem międzynarodowych projektów w programie Interreg Central Europe

07.03.2024

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu będzie uczestniczyć w trzech nowych projektach międzynarodowych realizowanych w ramach Programu Interreg Central Europe finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To foodCIRCUS, Climate_CRICES i URBIO BAUHAUS

Inspiration Day na UPWr – pierwszy krok dla przedsiębiorców

05.03.2024

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zorganizował inauguracyjne wydarzenie programu EU GREEN Entrepreneur Journey – Inspiration Day. To inicjatywa mająca na celu wspieranie i inspirację studentów, doktorantów i naukowców, pragnących wkroczyć na ścieżkę przedsiębiorczości technologicznej.

Kandydaci na rektora UPWr

05.03.2024

Programy wyborcze kandydatów na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w kadencji 2024-2028.

Na ratunek pingwinom przylądkowym

05.03.2024

Paweł Borecki ze Szkoły Doktorskiej UPWr prowadzi badania mające na celu ochronę jednego z najbardziej zagrożonych gatunków pingwinów – pingwinów przylądkowych. Jego praca otwiera nowe możliwości w ochronie zagrożonych gatunków poprzez kriokonserwację materiału genetycznego.

Prof. Agnieszka Medyńska-Juraszek: – Dobry promotor jest przewodnikiem po świecie nauki

01.03.2024

O kluczowych aspektach kształcenia doktorantów, cechach, które definiują dobrego doktoranta i promotora oraz o ewaluacji modelu szkoły doktorskiej po czterech latach jego działania opowiada prof. Agnieszka Medyńska-Juraszek.

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 74

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png