Inspiration Day na UPWr – pierwszy krok dla przedsiębiorców

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zorganizował inauguracyjne wydarzenie programu EU GREEN Entrepreneur Journey – Inspiration Day. To inicjatywa mająca na celu wspieranie i inspirację studentów, doktorantów i naukowców, pragnących wkroczyć na ścieżkę przedsiębiorczości technologicznej.

Program ten jest organizowany w ramach działań EU GREEN. Pierwsze z cyklu wydarzeń, Inspiration Day, którego motyw przewodni to „How to start my start-up?” zaoferowało uczestnikom nie tylko wiedzę, ale również niepowtarzalną okazję do bezpośredniej wymiany doświadczeń z przedsiębiorcami i inwestorami, którzy podzielili się swoimi historiami sukcesu, radami oraz wskazówkami dotyczącymi budowania własnej firmy start-upowej.

Wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia sojuszu EU GREEN, po czym nastąpiły interaktywne wywiady z dwoma wyjątkowymi gośćmi. Pierwszym z nich był Łukasz Bzdzion, prezes spółki weterynaryjnej Bioceltix, który podzielił się swoją historią przejścia od naukowca do przedsiębiorcy, podkreślając wyzwania i satysfakcje płynące z prowadzenia własnego start-upu. Drugim gościem był Aleksander Kłósek, partner zarządzający funduszu YouNickMint, laureat pierwszej nagrody w konkursie „Przyjazny Inwestor”, który opowiedział o tym, czego inwestorzy szukają w start-upach i jak najlepiej przygotować się do zdobycia finansowania.

zoom_1.jpg
Podczas wydarzenia miały miejsce interaktywne wywiady z zaproszonymi gośćmi

Inspiration Day był nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale także platformą do networkingu i dyskusji na temat przyszłości technologii i przedsiębiorczości. Uczestnicy mogli również wziąć udział w quizie „Kto to wynalazł?” z nagrodami, a przedstawienie programu Entrepreneur Journey pokazało, jakie możliwości czekają na uczestników dążących do rozwoju własnych pomysłów w ramach spółek technologicznych.

Wydarzenie to stanowi ważny krok dla wspierania młodych innowatorów na UPWr, pokazując, że droga od pomysłu do realizacji własnego start-upu jest w zasięgu ręki. Dzięki inicjatywom takim jak EU GREEN Entrepreneur Journey przyszli przedsiębiorcy mogą nie tylko marzyć, ale również działać na rzecz realizacji swoich wizji, kształtując tym samym lepszą przyszłość dla siebie i dla świata. Organizatorem Entrapreneur Journey na UPWr jest Centrum Badawczo-Rozwojowe, które realizuje WP4 w ramach EU GREEN. Inspiration Day zorganizowała Anna Szczypka, Aleksandra Bąk i Anna Laskowska – koordynatorka WP4 na UPWr.

W kwietniu odbędzie się kolejna edycja w ramach cyklu wydarzeń Entrepeneur Journey, Innovation Day. Termin zostanie ogłoszony wkrótce.

wydarzenia