Podziękowania rektora elekta

Podziękowania rektora elekta prof. Krzysztofa Kubiaka dla społeczności akademickiej UPWr.

Szanowni Państwo,

pragnę serdecznie podziękować Państwu za okazane zaufanie i wybór mojej osoby na Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu kadencji 2024–2028.

Dziękuję mojemu Zespołowi, który wspierał mnie jako kandydata i z którym wspólnie wypracowaliśmy koncepcję rozwoju Uczelni.

Dziękuję Państwu Elektorom, którzy reprezentując całą wspólnotę akademicką, przyjęli na siebie odpowiedzialność głosowania i niemal w stu procentach wzięli w nim udział. Szczególnie dziękuję tym, którzy zdecydowali się oddać głos na mnie i nasz program.

Czas rywalizacji wyborczej się skończył. Teraz wierzę, że po prostu będziemy dobrze współpracować, a osobiste preferencje nie będą miały żadnego znaczenia wobec wspólnego celu, jakim jest rozwój Uczelni.

Chcę rozwijać Uczelnię w duchu dialogu i szacunku, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich członków społeczności akademickiej.

Misja kierowania Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale przede wszystkim odpowiedzialność, a w tych niespokojnych czasach jest to także wyzwanie.

A tymczasem z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć życzenia zdrowia, radości i nadziei.

Rektor Elekt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Prof. dr hab. dr h.c. Krzysztof Kubiak