Minister nauki na UPWr

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu spotkał się z rektorami uczelni dolnośląskich i studentami. Mówił o finansowaniu badań, inwestycjach, funduszach na podwyżki i remonty i budowę akademików.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek od objęcia teki w rządzie spotyka się w kraju z rektorami wyższych uczelni i studentami. We Wrocławiu na Uniwersytecie Przyrodniczym spotkał się z członkami Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola oraz rektorami szkół wyższych i uczelni niepublicznych w regionie. Spotkał się także ze studentami.

minister_na_upwr-1.jpg
Spotkanie ministra Wieczorka z członkami KRUWIO oraz rektorami szkół wyższych i uczelni niepublicznych w regionie.
fot. Tomasz Lewandowski

W swoich wystąpieniach do obu tych grup minister mówił o planach (m.in. o nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym), finansach, demografii, ale też przygotowaniach do wpisania w ustawę dotyczącą wsparcia budownictwa komunalnego funduszy przeznaczonych na budowę nowych i remonty już istniejących akademików. Minister Wieczorek podkreślał gotowość ministerstwa do wsparcia inwestycji, współpracę z Ministerstwem Sportu w obszarze infrastruktury sportowej na uczelniach, mówił też o funduszach na badania przeznaczonych dla Narodowego Centrum Nauki i powrocie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pod skrzydła MNiSW.

Galeria zdjęć