wybierz kategorie wiadomości

Przedstawicielki UPWr wygrały „Młode Talenty”

21.05.2019

Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr i studentka odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, i Ewa Kozłowska, doktorantka Katedry Chemii, wygrały konkurs „Młode Talenty” w dwóch kategoriach: działalności społecznej i innowacji.

Zmiany na UPWr: nowy statut na finiszu

20.05.2019

Opracowanie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu weszło w ostatnią fazę. Władze uczelni zapraszają na spotkanie informacyjne i do zapoznania się ze statutem na e-platformie.

Zmiany na UPWr: współpraca z gospodarką

13.05.2019

Ustawa 2.0 pozostawia uczelniom dużą swobodę w podejmowaniu decyzji o kierunkach i formach współpracy z gospodarką, ale jej efekty będą miały znaczenie dla wyników ewaluacji działalności uczelni.

Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek

08.05.2019

Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.

Zmiany na UPWr: Rada Uczelni

06.05.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami na polskich uczelniach. Jedną z nich jest powołanie nowego organu – rady uczelni. Jej przewodniczącym na UPWr został Marek Woron.

Pożegnaliśmy prof. Henryka Skrabkę

19.04.2019

Prof. Henryk Skrabka, były prodziekan i dziekan Wydziału Rolniczego, ówczesnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, członek Senatu i wieloletni kierownik Katedry Fizjologii Roślin AR, zmarł w wieku 93 lat.

Ewa Kozłowska z brązowym medalem w Genewie

16.04.2019

Doktorantka Katedry Chemii zdobyła brązowy medal i nagrodę specjalną przyznaną przez Uniwersytet Króla Abdulaziza z Arabii Saudyjskiej podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Żegnamy prof. Geringera de Oedenberga

12.04.2019

Prof. Henryk Geringer de Oedenberg. Świetny jeździec, sędzia, jedna z ikon polskiej hipologii, erudyta i miłośnik kultury. Zmarł 7 kwietnia po ciężkiej chorobie.

Prof. Noszczyk-Nowak: – Otwieram nowy rozdział

09.04.2019

Prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak o sercu, przyszłości medycyny, zawodowych wyborach, karmie i o marzeniach już spełnionych i tych do zrealizowania.

Zmiany na UPWr: kształcenie doktorantów

08.04.2019

Zgodnie ze zmianami wprowadzanymi przez nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce od października kształcenie doktorantów będzie odbywało się w szkołach doktorskich.

Zmiany na UPWr: ewaluacja działalności naukowej

01.04.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Dziś opisujemy nowe zasady ewaluacji działalności naukowej uczelni.

Geodeci z UPWr najlepsi w programie H2020

28.03.2019

Po raz pierwszy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu został liderem projektu finansowanego w ramach programu H2020. Wartość projektu to blisko 800 tysięcy euro, z czego 400 tysięcy trafi na naszą uczelnię.

Studenci weterynarii na zawodach w Edynburgu

27.03.2019

Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.

Nasi kandydaci do Rady Doskonałości Naukowej

26.03.2019

Do 1 kwietnia doktorzy habilitowani i profesorowie mogą zweryfikować swoje dane w systemie wyborczym – to pierwszy krok do głosowania nad kandydatami do Rady Doskonałości Naukowej.

Zmiany na UPWr: Wiodące Zespoły Badawcze

25.03.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Dziś opisujemy powstawanie na UPWr Wiodących Zespołów Badawczych.

Wyniki ankietyzacji – najlepsi prowadzący

22.03.2019

Studenci podsumowali zimowy semestr roku akademickiego 2018/2019 oceniając wszystkich swoich prowadzących. Przedstawiamy najlepszych dydaktyków i wydziały, które zdobyły dodatkowy dzień wolny.

Studenci UPWr wśród wyróżnionych wolontariuszy

20.03.2019

Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał znaleźli się wśród osób nominowanych w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu. Kacper został wyróżniony nagrodą specjalną jury.

Zmiany na UPWr: dyscypliny i uprawnienia akademickie

18.03.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Opisywanie zmian na UPWr rozpoczynamy od nowych dyscyplin naukowych i uprawnień akademickich.

Stypendia ministra dla wybitnych

27.02.2019

Troje studentów weterynarii i dwie doktorantki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – stypendyści ministra nauki i szkolnictwa wyższego docenieni za wybitne osiągnięcia naukowe.

Tytuł studenta-wynalazcy ponownie na UPWr

15.02.2019

Ewa Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, wraz z zespołem zdobyła tytuł studenta-wynalazcy i będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie. Joanna Kozłowska, zeszłoroczna laureatka, zdobyła wyróżnienie.

Kotka Maja okociła się dzięki... UPWr

13.02.2019

Pierwszy udany i opisany zabieg sztucznej inseminacji kotki w naszej części Europy – specjaliści z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich mogą pochwalić się dużym sukcesem.