eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym: co proponuje?

19.09.2017

Na rozpoczętym Narodowym Kongresie Nauki minister Jarosław Gowin przedstawił założenia reformy szkolnictwa wyższego. Szczegóły nowej ustawy przedstawiła Polska Agencja Prasowa. Prezentujemy je za PAP.

Rusza XX Dolnośląski Festiwal Nauki

18.09.2017

Od 21 września ponownie we Wrocławiu – festiwal pełen tajemnic, wiedzy nieoczywistej i naukowych inspiracji. Nie tylko dla dzieci.

Prof. Michał Heller o wszechświecie i człowieku

18.09.2017

Blisko 500 osób wysłuchało wykładu wybitnego fizyka, kosmologa, laureata nagrody Templetona prof. Michała Hellera.

Wykład prof. Michała Hellera na UPWr

11.09.2017

Ks. prof. Michał Heller, fizyk, kosmolog, jeden z najwybitniejszych polskich naukowców. 15 września na Uniwersytecie Przyrodniczym wygłosi wykład „Człowiek na scenie wszechświata”. Godzina 11, aula im. Jana Pawła II, wstęp wolny.

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym: studenci

07.09.2017

Już 19 i 20 września – podczas kolejnej odsłony Narodowego Kongresu Nauki – poznamy nową ustawę o szkolnictwie wyższym, nazywaną Ustawą 2.0. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce, by zaczęła obowiązywać od 1 października 2018 r.

Trwa rekrutacja na studia doktoranckie

29.08.2017

Trwa rekrutacja na studia III stopnia na wydziałach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – Poszukujemy osób zainteresowanych prowadzeniem interdyscyplinarnych badań naukowych – mówi prorektor prof. Jarosław Bosy.

Erasmus+ w Portugalii

22.08.2017

O wyjeździe do Portugalii w ramach programu Erasmus+, który okazał się najlepszym okresem w ich życiu, piszą studentki architektury krajobrazu – Ewa Chrzanowska i Beata Krawiec.

„Jedliniok” podbija świat

16.08.2017

Od ponad 40 lat tańczą na uczelnianych uroczystościach, jeżdżą po świecie Polonię wzruszając do łez, a wśród tubylców budząc niemałe zaciekawienie. O życiu w i z „Jedliniokiem” opowiada jego kierownik – Henryk Brzezicki, a że polski folklor nie jest obciachem udowadniają członkowie zespołu.

Kierunki rekrutacji: Ukraina, Białoruś, Kazachstan

09.08.2017

Vitalii Lynets, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Kijowie, o tym, jak przez dwa lata rekrutował studentów na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

The Journey 2017

04.08.2017

Po raz czwarty finał międzynarodowej szkoły letniej Climate-KIC odbył się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Program łączy studentów, doktorantów i młodych przedsiębiorców z całej Europy zainteresowanych klimatem.

Nadal możesz zostać studentem UPWr

01.08.2017

To już ostatnie wolne miejsca na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. A może studia niestacjonarne? Sprawdź, co możesz studiować.

Stacja badawczo-dydaktyczna w Radomierzu

27.07.2017

Agnieszka Frydrych-Gierszewska zaczęła pracę w Radomierzu jeszcze na studiach. Dla niej po ślubie do Radomierza przeniósł się również Wojtek, przy okazji spełniając marzenie o pasieniu stada krów. Razem opowiadają o pasji, która daje siłę na pracę w dzień i w nocy.

Springer i „Map Functions” prof. Krzywickiej-Blum

24.07.2017

„Map Functions” prof. Ewy Krzywickiej-Blum w prestiżowym wydawnictwie Springer. Na ukazanie się książki zgodę musiała wyrazić królowa brytyjska Elżbieta II.

Międzynarodowe Szkoły Letnie UPWr

19.07.2017

Szkoły letnie to efekt współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego z uczelniami w Europie. Właśnie skończyła się jedna – Międzynarodowa Szkoła Letnia dla Studentów Budownictwa. I ruszyła właśnie druga – w Kijowie – poświęcona innowacjom w produkcji żywności.

30 lat współpracy UPWr z Chinami – perspektywy rozwoju

17.07.2017

Władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w czasie ostatniej wizyty w Chinach rozmawiały nie tylko o poszerzeniu współpracy z uczelnią w Changshy, ale również z uniwersytetem Minzu w Pekinie.

Diamentowy Grant w Katedrze Biologii Eksperymentalnej

14.07.2017

Joanna Szydlarska, studentka biologii na UPWr, zdobyła Diamentowy Grant i blisko 150 tys. na badania nad kurkuminą, która może się przyczynić do wyleczenia syndromu metabolicznego koni, a w przyszłości również cukrzycy u ludzi.

VETs with HORSEPOWER z wykładami na UPWr

06.07.2017

Lekarze weterynarii na mechanicznych koniach, czyli VETs with HORSEPOWER – z Pragi przyjechali do Wrocławia, by po jednodniowej konferencji ruszyć dalej i promując wiedzę o leczeniu koni, zbierać fundusze na pomoc dla dzieci w RPA i lecznicę weterynaryjną w Gambii.

Pamiętamy o zamordowanych profesorach lwowskich

04.07.2017

Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.

Jubileusz Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

03.07.2017

Medale za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wiele słów uznania i podziękowania, sesja naukowa i zjazd absolwentów – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętował 40-lecie swojego istnienia, honorując wszystkich, którzy przyczynili się do jego rozwoju.

40-lecie Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

29.06.2017

Tradycja sięgająca przedwojennej historii lwowskich uczelni. Wielkie nazwiska polskiej nauki i unikatowe projekty badawcze. I nowa od kilku miesięcy nazwa, będąca odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętuje 40. urodziny.

Czerwcowe posiedzenie senatu

26.06.2017

Na czerwcowym posiedzeniu senatu rektor Tadeusz Trziszka przedstawił sprawozdanie z działalności uczelni w 2016 r., a prorektor Jarosław Bosy poinformował o przebiegu studiów doktoranckich na UPWr.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg