wybierz kategorie wiadomości
Zielona Dolina: podpisano porozumienie UPWr i samorządu
10.08.2017
300 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego – to wymierny efekt porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym i Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim dotyczącym budowy „Zielonej Doliny”.
Springer i „Map Functions” prof. Krzywickiej-Blum
24.07.2017
„Map Functions” prof. Ewy Krzywickiej-Blum w prestiżowym wydawnictwie Springer. Na ukazanie się książki zgodę musiała wyrazić królowa brytyjska Elżbieta II.
30 lat współpracy UPWr z Chinami – perspektywy rozwoju
17.07.2017
Władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w czasie ostatniej wizyty w Chinach rozmawiały nie tylko o poszerzeniu współpracy z uczelnią w Changshy, ale również z uniwersytetem Minzu w Pekinie.
Absolwenci polsko-chińskich studiów z architektury krajobrazu
07.07.2017
W Changshy w Chinach odbyły się obrony prac magisterskich studentów specjalności Chinese and Polish traditions in shaping of the landscape na architekturze krajobrazu. Na wręczenie dyplomów pojechali rektor Tadeusz Trziszka i prorektor Józef Sowiński.
VETs with HORSEPOWER z wykładami na UPWr
06.07.2017
Lekarze weterynarii na mechanicznych koniach, czyli VETs with HORSEPOWER – z Pragi przyjechali do Wrocławia, by po jednodniowej konferencji ruszyć dalej i promując wiedzę o leczeniu koni, zbierać fundusze na pomoc dla dzieci w RPA i lecznicę weterynaryjną w Gambii.
Pamiętamy o zamordowanych profesorach lwowskich
04.07.2017
Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.
Jubileusz Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności
03.07.2017
Medale za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wiele słów uznania i podziękowania, sesja naukowa i zjazd absolwentów – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętował 40-lecie swojego istnienia, honorując wszystkich, którzy przyczynili się do jego rozwoju.
40-lecie Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności
29.06.2017
Tradycja sięgająca przedwojennej historii lwowskich uczelni. Wielkie nazwiska polskiej nauki i unikatowe projekty badawcze. I nowa od kilku miesięcy nazwa, będąca odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętuje 40. urodziny.
Czerwcowe posiedzenie senatu
26.06.2017
Na czerwcowym posiedzeniu senatu rektor Tadeusz Trziszka przedstawił sprawozdanie z działalności uczelni w 2016 r., a prorektor Jarosław Bosy poinformował o przebiegu studiów doktoranckich na UPWr.
Centrum Kształcenia Ustawicznego – zajęcia dla małych i dużych
22.06.2017
Uczniowie VII LO właśnie skończyli warsztaty na weterynarii, niedługo ruszają bezpłatne zajęcia dla winiarzy i hodowców roślin. CKU oferuje zajęcia dla dzieci, specjalistyczne warsztaty i studia podyplomowe – jest z czego wybierać.
W nocy na UPWr: pokaz laserów podczas półmaratonu
20.06.2017
Prawie 10 tys. osób przebiegło przez plac Grunwaldzki i ulicę Norwida podczas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Tematem przewodnim biegu był film, więc UPWr rozświetlił swoje budynki pokazem laserowym w rytm muzyki z „Matrixa”.
Czy biotechnologia uratuje świat?
19.06.2017
Z Jensem Nielsenem – specjalistą od metabolizmu drożdży, ludzkiej flory jelitowej oraz produkcji biopaliw i biochemikaliów – rozmawiamy o tym, czy możliwy jest świat bez ropy, jak bakterie w jelitach wpływają na nasze zdrowie i czy kiedyś to właśnie bakterie nas uzdrowią.
UPWr w rankingu „Perspektyw”
12.06.2017
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajął 32. miejsce w rankingu uczelni wyższych z całej Polski. Najlepsi jesteśmy w innowacyjności.
Impact’17 – byliśmy jego częścią
09.06.2017
Kraków był przez dwa dni europejską stolicą innowacji – na kongresie impact’17 spotkali się naukowcy, biznesmeni, przedsiębiorcy i administracja rządowa. UPWr zaprosił panelistów do dyskusji o wyzwaniach w zakresie żywności i nowoczesnego rolnictwa.
Granty Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
08.06.2017
Laureaci 25. edycji konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dostali blisko 3 miliony. Wśród 100 najzdolniejszych młodych polskich naukowców jest Karina Wilgan i Paulina Nowicka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Uniwersytet Dzieci – 10 lat rozbudzania ciekawości
06.06.2017
Trwa rekrutacja na kolejny semestr Uniwersytetu Dzieci – zajęcia od lat prowadzą również naukowcy UPWr. Dr Wojciech Kilian i Agata Włóka zostali nagrodzeni za najlepszy scenariusz lekcji w ciągu 10 lat działania uniwersytetu.
Przebadaj swoją klimatyzację
02.06.2017
9 czerwca (piątek) na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu będzie można sprawdzić czy klimatyzacja w naszym samochodzie jest zagrzybiona i może nam zaszkodzić.
Majowe posiedzenie senatu
31.05.2017
Uchwały dotyczące planu rzeczowo-finansowego, powołanie podwójnie dyplomowanej specjalności na zootechnice oraz strategia działań w zakresie transferu wiedzy i nowych przedsięwzięć B+R – oto najważniejsze punkty majowego posiedzenia senatu.
Pożegnaliśmy profesor Dziubę
29.05.2017
Była dociekliwa, otwarta na młodych, wciąż szukająca odpowiedzi na naukowe zagadki. Kochała podróże i chętnie dzieliła się zdobytymi podczas nich doświadczeniami. Pożegnaliśmy profesor Ewelinę Dziubę.
UPWr z logo Human Resources Excellence in Research
24.05.2017
Po tym jak przyjrzeliśmy się uczelnianym standardom i wdrożyliśmy zasady Europejskiej Karty Naukowca Komisja Europejska przyznała nam logo HR Excellence in Research.
Konwent nie tylko o Zielonej Dolinie
23.05.2017
Transfer technologii, współpraca środowiska naukowego z przedsiębiorcami, umiejętność reagowania na wzywania – to tylko niektóre kwestie podnoszone podczas trzeciego posiedzenia Konwentu Uniwersytetu Przyrodniczego.