wybierz kategorie wiadomości
Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji - fotorelacja
13.11.2018
Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu świętowali odebranie dyplomów.
Sadownictwo – na tym się znamy
12.11.2018
Pierwsze doświadczenia sadownicze pod szyldem UPWr prowadzono w gospodarstwie Psie Pole pozyskanym na rzecz uczelni w 1946 roku. Dzisiaj 20-hektarowa stacja badawczo-dydaktyczna w Samotworze to przede wszystkim miejsce badań naukowych i kształcenia studentów.
Architekci krajobrazu z UPWr zmieniają Żmigród
08.11.2018
Pracownia Studialno-Projektowa Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr w ramach porozumienia o współpracy z gminą Żmigród zrealizowała projekt Ogrody Bioróżnorodności nad rzeką Sąsiecznicą.
Sport – dla zdrowia, przyjemności i towarzystwa
06.11.2018
Jeszcze rok temu sekcja narciarska UPWr liczyła… trzy osoby. Były to Katarzyna Sobiło, Magdalena Rozwadowska i Paulina Kaszowska. Z tęsknoty za nartami dziewczyny dały sekcji drugie życie. I właśnie robią kolejny nabór.
Studenci studentom: zbiórka dla Gosi
05.11.2018
Gosia jest studentką ogrodnictwa, u której wykryto raka rdzeniastego tarczycy – jednego z najbardziej złośliwych nowotworów tarczycy. Studenci UPWr pomagają koleżance w zbiórce na echolaser, który może wyleczyć przerzuty.
Pamiętamy o rektorach UPWr
31.10.2018
Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zadbali o groby rektorów uczelni przed dniem Wszystkich Świętych.
„Diamentowe Granty” dla studentów UPWr
30.10.2018
Karolina Tkacz i Igor Turkiewicz – magistranci prof. Anety Wojdyło z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – zdobyli „Diamentowe Granty”, czyli 220 tys. zł na badania i własne wynagrodzenie.
ORCID: narzędzie dla naukowców
24.10.2018
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wprowadza międzynarodowy identyfikator naukowca – ORCID. Jednostką, która koordynuje związane z tym działania, jest biblioteka.
Ustawa o szkolnictwie wyższym: czas konsultacji
22.10.2018
Pięć komisji, które zajmą się przygotowaniem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na zmiany związane z wejściem w życie reformy szkolnictwa wyższego, mają narzędzie – e-platformę, poprzez którą można zgłaszać uwagi, pomysły oraz pytania związane z procesem wdrażania Konstytucji dla Nauki.
IV Noc Laboratoriów - fotorelacja
22.10.2018
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz czwarty otworzył się dla wrocławian podczas Nocy Laboratoriów. Wspólnie z firmą Tołpa zaprosiliśmy mieszkańców do laboratorium kosmetycznego.
Wyniki ankietyzacji – najlepsi prowadzący
10.10.2018
Po raz drugi studenci podsumowali zakończony semestr oceniając wszystkich swoich prowadzących. Na każdym wydziale wybrany został najlepszy dydaktyk, a dwa zyskały także dodatkowy dzień wolny.
Chór UPWr wyróżniony w Grecji
04.10.2018
Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobył złoty dyplom na II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym na Korfu.
Dokąd zmierzamy pod rządami nowego prawa
02.10.2018
Od 1 października działa nowe Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jak będzie ono wdrażane na UPWr, wyjaśnia rektor prof. Tadeusz Trziszka.
Inauguracja środowiskowa 2018/2019
02.10.2018
O jedności wrocławskiego środowiska akademickiego i wyzwaniach w rozpoczynającym się roku mówił podczas wspólnej inauguracji prof. Marek Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego i przewodniczący Kolegium Rektorów Wrocławia i Opola.
Konstytucja dla Nauki: najważniejsze zapisy
01.10.2018
Zmiany strukturalne, między innymi utworzenie rady uczelni, nowe zasady wyboru rektora i oceny naukowców – 1 października 2018 roku wchodzi w życie reforma szkolnictwa wyższego.
Wrześniowe posiedzenie senatu
28.09.2018
Informacje o wdrażaniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, uchwalenie strategii rozwoju uczelni i powołanie studiów II stopnia z biologii człowieka – oto najważniejsze punkty wrześniowego posiedzenia senatu.
Studenci UPWr w konkursie Quarry Life Award
05.09.2018
Czworo studentów ochrony środowiska sprawdza, jak przez zastosowanie biowęgla poprawić jakość gleby, a tym samym bioróżnorodność na terenie kopalni piasku Nowogród Bobrzański. Do 20 września można głosować na ich projekt.
UPWr: studia nie tylko dla zielarzy
09.08.2018
Prof. Anna Sokół-Łętowska z Katedry Technologii Owoców, Warzyw i Nutraceutyków Roślinnych zaprasza na roczne studia podyplomowe dotyczące uprawy ziół, fitoterapii i stosowania nutracetyków.
Ogrodnictwo integrowane – studia na UPWr dla ludzi z pomysłem
02.08.2018
Dr Marta Czaplicka z Katedry Ogrodnictwa UPWr o tym, dlaczego warto wybrać roczne studia podyplomowe z ogrodnictwa ekologicznego i integrowanego.
Wszystko o pracy geodety
30.07.2018
O blaskach i cieniach pracy geodety, specyfice zawodu i cechach dobrego geodety opowiada Michał Sanecki, właściciel firmy geodezyjnej i absolwent UPWr.
Mamy brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Japonii
24.07.2018
Aleksander Adamów, student inżynierii środowiska, zdobył – wraz ze swoją drużyną – brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Karate, które odbyły się w Japonii.