Pamiętamy o rektorach UPWr

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zadbali o groby rektorów uczelni przed dniem Wszystkich Świętych.

– Sprzątanie grobów rektorów to uczelniana tradycja, ale też dobra lekcja historii i tożsamości – Bartek Jakubiak przyznaje, że w taki właśnie sposób legendarne postaci naukowców stają się bliższe studentom, którzy znają je tylko z anegdot, czasami opowiadanych na wykładach. – Zapalając znicze i układając kwiaty na grobie siłą rzeczy łatwiej o refleksję nad przemijającym czasem, który dla nas młodych biegnie przecież w zupełnie innym tempie.

inmemoriam2018

fot. Tomasz Lewandowski

Groby Bronisława Jabłońskiego, Stanisława Tołpy, Henryka Balbierza, Michała Mazurkiewicza, Alfreda Senze i Aleksandra Tychowskiego na wrocławskich cmentarzach od lat są porządkowane przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W tym roku nekropolie przy ul. Smętnej, Grabiszyńskiej, Bardzkiej, Osobowickiej i Bujwida z niezbędnym oprzyrządowaniem potrzebnym do sprzątania odwiedzili Hanna Matula i Bartek Jakubiak z samorządu studenckiego naszej uczelni.

kbk