eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Zmiany na UPWr: komercjalizacja i własność intelektualna

20.01.2020

Prawa własności intelektualnej i ich komercjalizacja w świetle ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – dr Aleksandra Nowak-Gruca, prawniczka, specjalistka z zakresu prawa autorskiego i patentowego o zmianach wynikających z Ustawy 2.0.

Prof. Kołacz doktorem h.c. uniwersytetu w Biełgorodzie

16.01.2020

Profesor Roman Kołacz został doktorem honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Biełgorodzie w Rosji. To blisko 400-tysięczne miasto, dawna twierdza, obecnie ośrodek akademicki z pięcioma uczelniami

WZB zdobywają granty Horyzontu 2020

15.01.2020

Dwa współpracujące Wiodące Zespoły Badawcze – WCE i SpaceOS – zostały partnerem międzynarodowego projektu WATERAGRI, który szuka nowych sposobów gospodarowania wodą w rolnictwie i może usprawnić produkcję roślinną.

Zebraliśmy prawie 107 tysięcy złotych!

13.01.2020

106 tysięcy 96 złotych i 30 groszy – tyle zebraliśmy z aukcji na Koncercie Noworocznym i z puszek na datki wystawionych na uczelni. Konto wrocławskiego hospicjum dla dzieci zasilił też dochód ze sprzedaży płyt gwiazdy koncertu – Natalii Kukulskiej.

Natalia Kukulska: Pomaganie powinno być odruchem

09.01.2020

Natalia Kukulska, gwiazda XI Koncertu Noworocznego, o tym dlaczego warto czynić dobro, ale też i o swoich wyborach artystycznych i życiowych.

Wolontariuszem możesz być i Ty

08.01.2020

Wolontariusze Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci mogą pomagać w akcjach organizowanych przez fundację, ale mogą też wspierać rodziny i chore dzieci. Liczą się chęci, otwartość, zaangażowanie i odwaga.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

06.01.2020

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To ok. 620 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. Przed nami 11. Koncert Noworoczny.

Mozart 2019: sześć projektów z UPWr

02.01.2020

Sześć projektów zgłoszonych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zakwalifikowało się do kolejnej edycji programu Mozart, wspieranego przez gminę Wrocław i organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie.

Grudniowe posiedzenie senatu

20.12.2019

Podczas ostatniego posiedzenia w 2019 roku senatorowie zatwierdzili sprawozdania z realizacji Strategii rozwoju UPWr i Strategii Logo HR

2,5 mln na projekt Wołowina z Zielonej Doliny

17.12.2019

Blisko 2,5 mln zł na projekt „Innowacyjne metody chowu bydła w celu uzyskania najlepszej jakości dolnośląskiej wołowiny” zdobyło konsorcjum, którego liderem jest Zielona Dolina. Kierownikiem projektu po stronie UPWr jest prof. Jan Twardoń, jego pomysłodawca i twórca konsorcjum.

Trzy programy NAWA dla UPWr

12.12.2019

Studia polsko-hiszpańskie, filmy, webinary i kursy e-learningowe – UPWr zdobył trzy projekty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na poszerzenie i promocję oferty studiów.

Prof. Marycz w rządowym zespole ds. biobanków

11.12.2019

W czerwcu 2020 roku zespół ekspertów przedstawi projekt ustawy regulującej zasady biobankowania materiału biologicznego, w tym zasady udostępniania zbankowanych materiałów do dalszych badań. W zespole jest prof. Krzysztof Marycz, kierownik Katedry Biologii Eksperymentalnej UPWr.

Projekt „Wołowina z Zielonej Doliny” i francuskie doświadczenia

04.12.2019

Dzięki dofinansowaniu z konkursu KSOW, naukowcy z UPWr, hodowcy bydła mięsnego, przedsiębiorca i przedstawiciel DODR przyglądali się najlepiej prowadzonym hodowlom bydła we Francji.

Listopadowe posiedzenie senatu

02.12.2019

Podczas listopadowego posiedzenia senatu senatorowie powołali Uczelnianą Komisje Wyborczą, która będzie czuwała m.in. nad wyborem nowego rektora w 2020 roku. Podjęto także uchwałę z wytycznymi projektowania i ustalania nowych programów studiów na UPWr.

Stypendia ministra dla wybitnych młodych naukowców

28.11.2019

Aż pięciu naukowców UPWr – dr Sabina Lachowicz, dr hab. Aleksandra Pawlak, dr Magdalena Rakicka-Pustułka, dr Jarosław Popłoński i dr Rafał Kolenda – otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców.

IQ Grape – UPWr poprawi lokalne wina

25.11.2019

Prawie 5 milionów złotych z budżetu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostaną naukowcy z UPWr na projekt, który ma poprawić jakość i rozpoznawalność dolnośląskich win.

Slam dydaktyczny: jak uczyć i nie nudzić

20.11.2019

Laureaci „Wrocławskiego Slamu Dydaktycznego 2019” – wyłonieni i nagrodzeni. Wygrała Natalia Michalczyk z SP nr 88 we Wrocławiu, specjalne wyróżnienie zdobył dr Wojciech Kilian z UPWr, a nagrodę publiczności dr Tomasz Greczyło z UWr.

Prof. Kubiak doktorem h.c. lwowskiej uczelni

20.11.2019

Prof. Krzysztof Kubiak został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. To kolejne wyróżnienie, które podkreśla związki UPWr z tą uczelnią.

Święto UPWr: nagrody i patenty

19.11.2019

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz UPWr. Naukowcy otrzymali także dokumenty patentowe.

Zmiany na UPWr: kalendarz

18.11.2019

Wyjaśniamy, jakie zmiany w zakresie nauki, dydaktyki i organizacji uczelni czekają na nas w następnych miesiącach i latach, a także jak będzie wyglądał kalendarz wyborczy w 2020 roku.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

15.11.2019

Święto UPWr to zawsze okazja do przypomnienia sukcesów, nagrodzenia najlepszych naukowców i wieloletnich pracowników uczelni, a także nadania najwyższych akademickich tytułów – profesora honorowego i doktora honoris causa.

  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 56

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png