wybierz kategorie wiadomości

Nagrody NOT dla UPWr

01.03.2023

Ten projekt został zrealizowany w ramach programu BIOSTRATEG. Innowacyjna suszarnia zbudowana w ramach konsorcjum, którego liderem był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, zdobyła właśnie pierwszą nagrodę Naczelnej Organizacji Technicznej – oddziału wrocławskiego. Dyplomem NOT wyróżnił Studenckie Koło Naukowe Geodetów przy Instytucie Geodezji i Geoinformatyki UPWr.

Dzień otwarty w rytmie TikToka

27.02.2023

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to okazja nie tylko do poznania uczelni od podszewki, ale przede wszystkim przekonania się, że warto tu studiować.

Rok z wojną. Jak wspieramy Ukrainę

24.02.2023

Dzisiaj każdy mówi, że ta wojna wisiała w powietrzu, a jednak ranek 24 lutego 2022 roku dla Ukraińców i zaraz potem Polaków okazał się wstrząsem. I wielką próbą w obliczu nowych wyzwań. Tym wyzwaniom sprostała też społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaangażowana w pomoc ukraińskim uchodźcom i to w różnych wymiarach.

Budżet Partycypacyjny UPWr: zagłosuj i zmień kampus Biskupin

20.02.2023

Ogród „Bee-therapy”, zakup lodówki do foodsharingu czy stworzenie w bibliotece strefy przeznaczonej do nauki i odpoczynku – to tylko część projektów zgłoszonych do Budżetu Partycypacyjnego UPWr. Trzy z nich to inicjatywa pracownicza, dwa – studencka. Do wtorku, 28 lutego można zagłosować na ten najciekawszy, najlepszy, ulubiony.

Najgorsza jest bezsilność – trzęsienie ziemi w Turcji oczami studentek z Erasmusa

14.02.2023

6 lutego na pograniczu Turcji i Syrii nastąpiło najsilniejsze od niemal 100 lat trzęsienie ziemi w tym regionie. Drgania zarejestrował nawet grawimetr Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr – były 400 000 razy silniejsze niż czułość urządzenia. Turczynki Yanki Çam, Selin Çakmak i Seran Sayan mówią o tym, jak można pomóc ich rodakom.

UPWr i służby ratownicze – współpraca dla dobra psów

02.02.2023

Lekarze Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr objęli opieką psy ratownicze GOPR-u, WOPR-u i OSP oraz psy „na ratowniczej emeryturze”. Specjalistyczne konsultacje, badania diagnostyczne, niezbędne analizy laboratoryjne i leczenie będą dla opiekunów czworonożnych bohaterów bezpłatne.

Mamy rekord! Akademicki Sztab WOŚP po raz szósty spisał się na medal

30.01.2023

W tym roku nasi wolontariusze przeszli samych siebie i przebili zeszłoroczną kwotę o ponad sto tysięcy złotych! Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 249 261,90 złotych na walkę z sepsą! To nowy rekord!

Race to Zero na UPWr

24.01.2023

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski i Politechnika Łódzka to trzy polskie uczelnie, które dołączyły do globalnej kampanii Race to Zero. Jej celem jest gospodarka zeroemisyjna.

Zebraliśmy ponad 175 tysięcy złotych!

16.01.2023

175.402,40 złotych – tyle zebrano podczas 14. Koncertu noworocznego. Z samej aukcji charytatywnej poprowadzonej przez redaktora Marka Obszarnego na konto fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci wpłynie 171 tysięcy. To rekordowa kwota w ciągu 14 lat organizowania koncertu i aukcji.

Koncert noworoczny 2023 – transmisja

13.01.2023

Podczas Koncertu noworocznego zbieramy fundusze dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Wystąpi Grupa MoCarta z Kubą Sienkiewiczem oraz Chór UPWr z Ewą Szlempo-Kruszyńską i Arturem Caturianem. Startujemy o godz. 18:00.

14. Koncert noworoczny

09.01.2023

14. Koncert noworoczny, którego gwiazdami będą Grupa MoCarta i Kuba Sienkiewicz, jak zwykle połączony będzie z aukcją charytatywną na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Dochód zasili budżet działającej od 2007 roku fundacji, która – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – we wrześniu odda do użytku rozbudowany dom wytchnieniowy we Wrocławiu.

Rusza druga edycja Budżetu Partycypacyjnego UPWr

04.01.2023

Rozpoczynamy nabór wniosków do drugiej edycji uczelnianego budżetu partycypacyjnego. Efekty realizacji zwycięskich projektów z roku 2022: „Bee&Chill Patio” w bibliotece oraz „Bee friendly! Ogród sprzyjający owadom oraz ptakom na parkingu przy budynku Geo-Info-Hydro” można podziwiać już od kilku tygodni.