wybierz kategorie wiadomości

Koła naukowe ponownie na UPWr

17.05.2019

24. Międzynarodowa Konferencja i 36. Sejmik Studenckich Kół Naukowych zgromadziły na UPWr 530 studentów i opiekunów z całej Polski.

Wspieramy wyprawę weterynarzy do Kirgistanu

16.05.2019

18 maja do Kirgistanu zespół wolontariuszy fundacji Veterinary Foundation Poland rusza z kolejną edycją Veterinary Expedition - Kyrgyzstan. Polscy lekarze jadą szkolić kirgiskich kolegów. Objęliśmytę wyprawę patronatem naszej uczelni.

Zmiany na UPWr: współpraca z gospodarką

13.05.2019

Ustawa 2.0 pozostawia uczelniom dużą swobodę w podejmowaniu decyzji o kierunkach i formach współpracy z gospodarką, ale jej efekty będą miały znaczenie dla wyników ewaluacji działalności uczelni.

Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek

08.05.2019

Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.

Zmiany na UPWr: Rada Uczelni

06.05.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami na polskich uczelniach. Jedną z nich jest powołanie nowego organu – rady uczelni. Jej przewodniczącym na UPWr został Marek Woron.

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020

Chcesz studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym? Jest jeszcze szansa!

Wesołych Świąt!

18.04.2019

Niech wielkanocna nadzieja, dzięki której stajemy się lepsi, towarzyszy Wam przez cały rok, sprawiając, że problemy, jakie niesie ze sobą współczesny świat staną się prostsze do rozwiązania.

Poradnia Rozwoju Osobistego – dla studentów i doktorantów

17.04.2019

Zespół psychologów, pedagogów i psychoterapeutów wesprze w trudnych sytuacjach życiowych, pomoże w radzeniu sobie ze stresem i wskaże drogę rozwoju.

Ewa Kozłowska z brązowym medalem w Genewie

16.04.2019

Doktorantka Katedry Chemii zdobyła brązowy medal i nagrodę specjalną przyznaną przez Uniwersytet Króla Abdulaziza z Arabii Saudyjskiej podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

15.04.2019

Ponad 40 nagród dla najlepszych i najbardziej zaangażowanych studentów medycyny weterynaryjnej – kolejny rocznik odebrał dyplomy i może być dumny z uzyskania tytułu lekarza weterynarii.

Zmiany na UPWr: finansowanie

15.04.2019

Ustawa 2.0 wprowadza istotne zmiany w finansowaniu polskich uczelni – dziś wyjaśniamy przepisy, które weszły w życie w 2019 roku i zawiłości algorytmów, według których uczelniom przyznawane są pieniądze.

Pytony na UPWr z wyjątkowym terrarium

11.04.2019

Są trzy. Dwie samice i jeden samiec. Mają 5, 8 i 9 lat. Pytony królewskie, którymi opiekuje się Studenckie Koło Naukowe Mephitis, mają nowe terrarium na weterynarii UPWr.

Prof. Noszczyk-Nowak: – Otwieram nowy rozdział

09.04.2019

Prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak o sercu, przyszłości medycyny, zawodowych wyborach, karmie i o marzeniach już spełnionych i tych do zrealizowania.

Zmiany na UPWr: kształcenie doktorantów

08.04.2019

Zgodnie ze zmianami wprowadzanymi przez nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce od października kształcenie doktorantów będzie odbywało się w szkołach doktorskich.

Studenci niepełnosprawni na UPWr

05.04.2019

Przyzwyczailiśmy się, że niepełnosprawność jest w domyśle ruchowa. Tymczasem z roku na rok przybywa studentów z problemami psychicznymi. O studiowaniu opowiadają studenci niepełnosprawni, o formach pomocy – pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.

Studentka UPWr ratuje małpy w Azji

03.04.2019

Karolina Nowacka, studentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr studiuje w Chinach i jest wolontariuszką w ośrodku, do którego trafiają małpy konfiskowane handlarzom.

Zmiany na UPWr: ewaluacja działalności naukowej

01.04.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Dziś opisujemy nowe zasady ewaluacji działalności naukowej uczelni.

100 tysięcy dla kół naukowych na UPWr!

01.04.2019

Po 10 tysięcy dla 10 studenckich kół naukowych – tyle można zdobyć w konkursie na projekty badawcze. Wnioski trzeba złożyć do 10 kwietnia, a zrealizować projekt do końca roku kalendarzowego.

Student UPWr i wielkie sprzątanie Wrocławia

29.03.2019

Mateusz Niwiński z drugiego roku architektury krajobrazu sprząta Wrocław. I przekonuje do działania innych – hashtagiem #MakeWroclawCleanAgain.

Geodeci z UPWr najlepsi w programie H2020

28.03.2019

Po raz pierwszy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu został liderem projektu finansowanego w ramach programu H2020. Wartość projektu to blisko 800 tysięcy euro, z czego 400 tysięcy trafi na naszą uczelnię.

Studenci weterynarii na zawodach w Edynburgu

27.03.2019

Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.