wybierz kategorie wiadomości

Czas na zawodowców z UPWr

24.07.2019

Hotel dla owadów, turbina wiatrowa zintegrowana z panelami fotowoltaicznymi czy izolowanie kurkuminy z kurkumy – to niektóre efekty mini projektów badawczych realizowanych we współpracy UPWr i szkółzawodowych w ramach unijnego projektu „Czas na zawodowców”.

Dolnośląski Festiwal Nauki: dołącz do zrzutki

08.07.2019

Trwa zrzutka na Dolnośląski Festiwal Nauki. Największy w Polsce cykl spotkań, wykładów i warsztatów, odbywający się już po raz 22. dostał mniejsze dofinansowanie. Zbiórka organizowana jest naserwisie zrzutka.pl

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w rankingu szanghajskim!

01.07.2019

W opublikowanym najnowszym rankingu szanghajskim UPWr w obszarze food science and technology zajął 208. miejsce na 300 najlepszych uczelni na świecie, a wrocławska weterynaria znalazła się na miejscu 241.

UPWr i stowarzyszenie z Saksonii dla żywności

18.06.2019

Utworzenie Centrum Dydaktycznego UPWr w Radomierzu – to jeden z efektów transgranicznego porozumienia podpisanego przez naszą uczelnię ze stowarzyszeniem Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (CSB).

Nasi profesorowie na Spitzbergenie

10.06.2019

Jak wykorzystać grzyby do badania zmian klimatycznych? Odpowiedzi na to pytanie szukają na wyspach na Morzu Arktycznym prof. Wojciech Pusz i prof. Jacek Urbaniak.

UPWr 2.0: zdobyliśmy projekt na rozwój uczelni

31.05.2019

NCBiR przyznało nam ponad 7 mln zł na wzbogacenie i poprawę jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej. Z programu POWER 3.5 skorzystają studenci, doktoranci, pracownicy i władze uczelni.

Jak to się robi w Ameryce?

30.05.2019

Jak wygląda studiowanie w Stanach Zjednoczonych? Na to pytanie odpowiadają dr hab. Andrzej Białowiec, Paweł Stępień i Kacper Świechowski, którzy wizytowali Iowa State University.

Studentki UPWr zdobyły Wrocławską Magnolię

29.05.2019

Joanna Dobrzańska i Sara Kanoza, absolwentki architektury krajobrazu, wyróżnione „Wrocławską Magnolią”. Ich prace magisterskie mają szansę na wykorzystanie w zadaniach miasta dotyczących zieleni.

Święto przyrodników za nami

27.05.2019

Zabawy dla dzieci, zajęcia tłumaczące, jak wygląda ul i co w tym ulu robią pszczoły, małe zoo, porady specjalistów i pasjonatów nauki – X Dni Przyrodników za nami. Podczas jarmarku wręczono też po raz drugi certyfikaty Zielonej Doliny.

Zmiany na UPWr: dydaktyka

27.05.2019

O zmianach w rekrutacji, tworzeniu nowych kierunków i prowadzeniu studiów w kontekście ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Europejska Noc Literatury na UPWr

23.05.2019

25 maja w gmachu głównym UPWr Roma Gąsiorowska przeczyta fragment „Pani Bovary” Flauberta. Będzie to jedno z 10 czytań, które odbędzie się w okolicach Placu Grunwaldzkiego w ramach Europejskiej Nocy Literatury.

Dni Przyrodników – pod znakiem miodu

22.05.2019

Tegoroczne Dni Przyrodników pełne będą atrakcji i dobrych pomysłów na zabawę, ale dociekliwi będą mogli też zasięgnąć porad u specjalistów. Spotkaniu na Pawłowicach tym razem patronować będą pszczoły.

Przedstawicielki UPWr wygrały „Młode Talenty”

21.05.2019

Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr i studentka odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, i Ewa Kozłowska, doktorantka Katedry Chemii, wygrały konkurs „Młode Talenty” w dwóch kategoriach: działalności społecznej i innowacji.

VI Ogólnopolski Kongres Tutoringu na UPWr

21.05.2019

Jak rozwijać potencjał intelektualny studentów? Jak uczyć samodzielnej pracy? Jak poznawać mocne i słabe strony? Mamy 22 bezpłatne wejściówki dla naszych pracowników na dwudniowy kongres!

Zmiany na UPWr: nowy statut na finiszu

20.05.2019

Opracowanie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu weszło w ostatnią fazę. Władze uczelni zapraszają na spotkanie informacyjne i do zapoznania się ze statutem na e-platformie.

Koła naukowe ponownie na UPWr

17.05.2019

24. Międzynarodowa Konferencja i 36. Sejmik Studenckich Kół Naukowych zgromadziły na UPWr 530 studentów i opiekunów z całej Polski.

Wspieramy wyprawę weterynarzy do Kirgistanu

16.05.2019

18 maja do Kirgistanu zespół wolontariuszy fundacji Veterinary Foundation Poland rusza z kolejną edycją Veterinary Expedition - Kyrgyzstan. Polscy lekarze jadą szkolić kirgiskich kolegów. Objęliśmytę wyprawę patronatem naszej uczelni.

Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek

08.05.2019

Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.

Zmiany na UPWr: Rada Uczelni

06.05.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami na polskich uczelniach. Jedną z nich jest powołanie nowego organu – rady uczelni. Jej przewodniczącym na UPWr został Marek Woron.

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020

Chcesz studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym? Jest jeszcze szansa!

Pożegnaliśmy prof. Henryka Skrabkę

19.04.2019

Prof. Henryk Skrabka, były prodziekan i dziekan Wydziału Rolniczego, ówczesnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, członek Senatu i wieloletni kierownik Katedry Fizjologii Roślin AR, zmarł w wieku 93 lat.