wybierz kategorie wiadomości
UPWr i stowarzyszenie z Saksonii dla żywności
18.06.2019
Utworzenie Centrum Dydaktycznego UPWr w Radomierzu – to jeden z efektów transgranicznego porozumienia podpisanego przez naszą uczelnię ze stowarzyszeniem Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (CSB).
Nasi profesorowie na Spitzbergenie
10.06.2019
Jak wykorzystać grzyby do badania zmian klimatycznych? Odpowiedzi na to pytanie szukają na wyspach na Morzu Arktycznym prof. Wojciech Pusz i prof. Jacek Urbaniak.
UPWr 2.0: zdobyliśmy projekt na rozwój uczelni
31.05.2019
NCBiR przyznało nam ponad 7 mln zł na wzbogacenie i poprawę jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej. Z programu POWER 3.5 skorzystają studenci, doktoranci, pracownicy i władze uczelni.
Jak to się robi w Ameryce?
30.05.2019
Jak wygląda studiowanie w Stanach Zjednoczonych? Na to pytanie odpowiadają dr hab. Andrzej Białowiec, Paweł Stępień i Kacper Świechowski, którzy wizytowali Iowa State University.
Studentki UPWr zdobyły Wrocławską Magnolię
29.05.2019
Joanna Dobrzańska i Sara Kanoza, absolwentki architektury krajobrazu, wyróżnione „Wrocławską Magnolią”. Ich prace magisterskie mają szansę na wykorzystanie w zadaniach miasta dotyczących zieleni.
Święto przyrodników za nami
27.05.2019
Zabawy dla dzieci, zajęcia tłumaczące, jak wygląda ul i co w tym ulu robią pszczoły, małe zoo, porady specjalistów i pasjonatów nauki – X Dni Przyrodników za nami. Podczas jarmarku wręczono też po raz drugi certyfikaty Zielonej Doliny.
Zmiany na UPWr: dydaktyka
27.05.2019
O zmianach w rekrutacji, tworzeniu nowych kierunków i prowadzeniu studiów w kontekście ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
Europejska Noc Literatury na UPWr
23.05.2019
25 maja w gmachu głównym UPWr Roma Gąsiorowska przeczyta fragment „Pani Bovary” Flauberta. Będzie to jedno z 10 czytań, które odbędzie się w okolicach Placu Grunwaldzkiego w ramach Europejskiej Nocy Literatury.
Dni Przyrodników – pod znakiem miodu
22.05.2019
Tegoroczne Dni Przyrodników pełne będą atrakcji i dobrych pomysłów na zabawę, ale dociekliwi będą mogli też zasięgnąć porad u specjalistów. Spotkaniu na Pawłowicach tym razem patronować będą pszczoły.
Przedstawicielki UPWr wygrały „Młode Talenty”
21.05.2019
Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr i studentka odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, i Ewa Kozłowska, doktorantka Katedry Chemii, wygrały konkurs „Młode Talenty” w dwóch kategoriach: działalności społecznej i innowacji.
VI Ogólnopolski Kongres Tutoringu na UPWr
21.05.2019
Jak rozwijać potencjał intelektualny studentów? Jak uczyć samodzielnej pracy? Jak poznawać mocne i słabe strony? Mamy 22 bezpłatne wejściówki dla naszych pracowników na dwudniowy kongres!
Zmiany na UPWr: nowy statut na finiszu
20.05.2019
Opracowanie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu weszło w ostatnią fazę. Władze uczelni zapraszają na spotkanie informacyjne i do zapoznania się ze statutem na e-platformie.
Koła naukowe ponownie na UPWr
17.05.2019
24. Międzynarodowa Konferencja i 36. Sejmik Studenckich Kół Naukowych zgromadziły na UPWr 530 studentów i opiekunów z całej Polski.
Wspieramy wyprawę weterynarzy do Kirgistanu
16.05.2019
18 maja do Kirgistanu zespół wolontariuszy fundacji Veterinary Foundation Poland rusza z kolejną edycją Veterinary Expedition - Kyrgyzstan. Polscy lekarze jadą szkolić kirgiskich kolegów. Objęliśmytę wyprawę patronatem naszej uczelni.
Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek
08.05.2019
Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.
Zmiany na UPWr: Rada Uczelni
06.05.2019
Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami na polskich uczelniach. Jedną z nich jest powołanie nowego organu – rady uczelni. Jej przewodniczącym na UPWr został Marek Woron.
Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020
29.04.2019
Chcesz studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym? Jest jeszcze szansa!
Prof. Górski: – Bez etyki ani rusz
23.04.2019
Prof. Andrzej Górski z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN i przewodniczący Komisji ds. Etyki w Nauce o tym, dlaczego polskie uczelnie powinny wprowadzić regulaminy dotyczące kwestii etycznych.
Pożegnaliśmy prof. Henryka Skrabkę
19.04.2019
Prof. Henryk Skrabka, były prodziekan i dziekan Wydziału Rolniczego, ówczesnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, członek Senatu i wieloletni kierownik Katedry Fizjologii Roślin AR, zmarł w wieku 93 lat.
Wesołych Świąt!
18.04.2019
Niech wielkanocna nadzieja, dzięki której stajemy się lepsi, towarzyszy Wam przez cały rok, sprawiając, że problemy, jakie niesie ze sobą współczesny świat staną się prostsze do rozwiązania.
Śmiertelny człowiek, nieśmiertelna komórka
18.04.2019
Każda komórka musi umrzeć. I to tak, by zrobić miejsce swojej następczyni. Z tej zasady wyłamują się komórki nowotworowe, które naukowcy nazywają nieśmiertelnymi. Nie tylko o nieśmiertelności rozmawiamy z profesorami Maciejem Ugorskim i Arkadiuszem Miążkiem.