wybierz kategorie wiadomości

Doktoranci UPWr z grantami programu Preludium 14

21.06.2018

Katarzyna Kornicka, Ewa Kozłowska i Paweł Stępień dostali granty na projekty badawcze z programu Preludium 14 Narodowego Centrum Nauki.

Anna Modlińska – przyszła weterynarz z powołania

19.06.2018

Studentka weterynarii, członkini SKN „Mephitis”, miłośniczka gadów, ptaków, zwierząt dzikich i egzotycznych. Maluje, robi zdjęcia, czyta masę książek i podróżuje. Chce połączyć wszystkie pasje i być jedną z najlepszych w swoim fachu.

Pokaz laserowy na UPWr – fotorelacja

18.06.2018

Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetlił trasę wrocławskiego półmaratonu. Pokaz laserów przy Centrum Dydaktyczno-Naukowym był widoczny z daleka.

Ruch mamy w genach – pokaz laserowy na UPWr

14.06.2018

Trasa 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu po raz kolejny biegnie wzdłuż Osi Grunwaldzkiej – podobnie jak w poprzednim roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetli ją pokazem laserów.

XV edycja „Wrocławskiej Magnolii”

13.06.2018

Natalia Kordysz, absolwentka architektury krajobrazu na UPWr, zajęła I miejsce w konkursie na najlepsze prace magisterskie „Wrocławska Magnolia”. Aneta Szymoniak zdobyła wyróżnienie.

Doktorantka UPWr stypendystką Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.06.2018

Żaneta Król z zespołu „BioActive Team” realizującego badania pod kierunkiem prof. Andrzeja Jarmoluka została wyróżniona stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Jedwabny Szlak

08.06.2018

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” w podróży po Azji Środkowej – studenci odwiedzili miasta leżące na trasie Jedwabnego Szlaku: Ałmaty, Taszkent i Samarkandę.

Ogólnopolski finał OWiUR na UPWr

07.06.2018

Dwa dni potrwa rozpoczynający się dzisiaj ogólnopolski finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku gospodarzem OWiUR-u jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Zostań doktorantem UPWr

06.06.2018

Trzecia uczelnia przyrodnicza w Polsce i 13. miejsce pod względem potencjału naukowego – UPWr rozpoczął nabór na studia doktoranckie na wszystkich pięciu wydziałach.

Wygraliśmy wyścig na smoczych łodziach

04.06.2018

Podczas tegorocznego Odra River Cup w wyścigu smoczych łodzi drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zajęła pierwsze miejsce.

UPWr w rankingu „Perspektyw” 2018

29.05.2018

Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu na pierwszym miejscu w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”. UPWr najlepiej wypadł w kategorii prestiż i potencjał naukowy, zajmując ogółem 34. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce.

Dni Przyrodników 2018

28.05.2018

Dopisała i pogoda, i ludzie – na Pawłowicach spotkali się studenci, pracownicy i przyjaciele UPWr. Było dobre jedzenie, muzyka, sport, atrakcje dla dzieci i ciekawostki dla dorosłych. Dni Przyrodników i Jarmark Pawłowicki 2018 uznajemy za udane!

Na UPWr energię czerpiemy ze słońca

24.05.2018

Panele fotowoltaiczne na Centrum Dydaktyczno-Naukowym i pływalni Studium Wychowania Fizycznego i Sportu to największe we Wrocławiu instalacje fotowoltaiczne zainstalowane na obiektach użyteczności publicznej. UPWr zostaje zielonym uniwersytetem.

Młode Talenty 2018 – sukces UPWr

22.05.2018

Dolnośląski Klub Kapitału rozstrzygnął konkurs „Młode Talenty”. Kinga Pilarska zwyciężyła w kategorii „Sukces w działalności społecznej”. Laureatkami zostały także Katarzyna Kornicka, Żaneta Król, Sabina Lachowicz i Safoura Reza.

Prof. Alina Wieliczko doktorem honoris causa lwowskiej uczelni

21.05.2018

Prof. Alina Wieliczko została doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie. Jest pierwszą kobietą w historii tej uczelni, którą przyznano tę godność.

Spotkanie studenckich kół naukowych na UPWr

18.05.2018

23. Międzynarodowa Konferencja i 35. Sejmik Studenckich Kół Naukowych ponownie na UPWr. Na obradach w 15 sekcjach tematycznych spotkało się w sumie 550 studentów i ich opiekunów.

Doktorant UPWr zdobywcą stypendium im. Anny Pasek

17.05.2018

Henryk Grzywna, doktorant II roku w Instytucie Kształtowania i Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr, został laureatem X Konkursu Stypendialnego im. Anny Pasek, promującego najzdolniejszych doktorantów polskich jednostek naukowych.

Interdyscyplinarni doktoranci na UPWr

16.05.2018

UPWr ogłasza rekrutację na studia doktoranckie, w tym dwa projekty interdyscyplinarnych studiów finansowanych ze środków unijnych. „ProHum” będą realizowane wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, w „BioTechNan” liderem jest Politechnika Wrocławska.

Pochód Juwenaliowy 2018 – fotorelacja

14.05.2018

Tradycyjny pochód juwenaliowy przeszedł ulicami Wrocławia – studenci odebrali klucze do miasta i rozpoczęli wspólne Juwenalia Wrocławskie.

Ogólnopolskie Dni Biotechnologii

11.05.2018

Miasto krasnali na tropie mikrożycia – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Ogólnopolskich Dni Biotechnologii, podczas których 12 maja przy ul. Kuźniczej będzie można spotkać koła naukowe UPWr.

Dzień Odry – zapraszamy do wodnych doświadczeń

10.05.2018

Będą koncerty, rodzinne regaty kajakarskie, akademickiego wyścigi na ergometrach wioślarskich o puchar Viadrusa, czyli boga Odry. Na tegorocznym Dniu Odry będziemy też i my.