wybierz kategorie wiadomości
Trwa II nabór na studia na UPWr. Już dziś można wybierać spośród 28 przyrodniczych kierunków studiów i rejestrować się w systemie.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

07.07.2020

Drużyna nowego rektora

06.07.2020

Prof. Jarosław Bosy, który 1 września przejmie z rąk rektora Tadeusza Trziszki stery Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, skompletował zespół prorektorów.

W nauce obok samej nauki najważniejsze są kontakty. Ich budowaniu służy program wsparcia wymiany stypendialnej PROM. W tym roku skorzystali z niego Karolina Tkacz, Igor Turkiewicz i Tomasz Noszczyk.

PROM. Jak to się robi w Ameryce?

03.07.2020

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu kolejny raz znalazł się w Rankingu Szanghajskim – w dwóch dyscyplinach: weterynarii oraz food science and technology.

Uniwersytet Przyrodniczy w Rankingu Szanghajskim 2020

01.07.2020

Senat to jeden z najważniejszych organów uczelni. Przed nami wybory senatorów, którzy 4-letnią kadencję rozpoczną 1 września 2020 r.

Wybory nowego Senatu UPWr

01.07.2020

Dr Grzegorz Bury i dr Magda Mielczarek zostali stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i znaleźli się w gronie 200 najlepszych młodych polskich naukowców.

Przyznano stypendia ministra nauki. Mamy dwa

30.06.2020

26 czerwca w Auli Jana Pawła II odbyło się ostanie posiedzenie Senatu UPWr w kadencji 2016-2020: przyjęto sprawozdanie rektora z działalności uczelni w 2019 r. i podsumowano ostatnie 4 lata.

Czerwcowe posiedzenie senatu

29.06.2020

Antropolodzy i archeolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu badają pozostałości po wczesnośredniowiecznych grodach i cmentarzysku na Górnych Łużycach. I zbierają informacje o ludziach, którzy je stworzyli.

Naukowcy z UPWr badają łużyckie grody

26.06.2020

Animacja poświęcona dyscyplinie inżynieria lądowa i transport to kolejny z cyklu filmów o wiodących dyscyplinach UPWr. Przedstawiamy w nich najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują nasi naukowcy.

Animacje o dyscyplinach: inżynieria lądowa i transport

24.06.2020

W maseczkach i rękawiczkach i co najważniejsze twarzą w twarz – na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zajęcia odbywają się już nie tylko on-line.

Zajęcia już nie tylko on-line

23.06.2020

Prof. Jarosław Bosy, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, został nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Kadencję rozpocznie 1 września 2020 r.

Prof. Jarosław Bosy nowym rektorem UPWr

19.06.2020

Profesor Jerzy Juszczak, twórca najlepszej w Polsce Katedry Hodowli Bydła, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 1986-1990 zmarł 13 czerwca 2020 roku. Miał 92 lata.

Zmarł profesor Jerzy Juszczak

15.06.2020

Bartosz Czech doceniony przez Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne

05.06.2020

Bartosz Czech, doktorant Szkoły Doktorskiej UPWr, laureatem konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego. Promotorzy wyróżnionej pracy to prof. Joanna Szyda i prof. Bernt Guldbrandtsen z Uniwersytetu Aarhus.

Studenci z UPWr budują geoportal o covidzie

04.06.2020

Studenci geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaangażowali się w budowę najbardziej rozbudowanego geoportalu zbierającego informacje o koronawirusie w Polsce.

Pożegnaliśmy profesora Pawła Gajewczyka

04.06.2020

Na emeryturę odszedł kilka lat temu. Rodzinny, towarzyski, na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt był tym, który integrował ludzi. Profesor Paweł Gajewczyk z UPWr związany był od 1965 roku, od czasu rozpoczęcia studiów.

Studentki nagrodzone w konkursie SPAK

03.06.2020

W konkursie Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z architektury krajobrazu obronioną w roku akademickim 2018–2019 wyróżniono dwie studentki UPWr: Magdalenę Purgat i Klaudię Kwit.

Majowe posiedzenie senatu

29.05.2020

Kolejne zdalne posiedzenie Senatu UPWr, a na nim m.in. wprowadzenie możliwości wyboru rektora w głosowaniu elektronicznym i zmiany w Regulaminie studiów dotyczące zdalnego egzaminowania w nadchodzącej sesji.

Lekarze weterynarii w UPWr znów leczą

14.05.2020

Ambulatoria weterynaryjne przy klinikach na Uniwersytecie Przyrodniczym znów przyjmują pacjentów. Warunki: trzeba się umówić telefonicznie, a właściciele powinni przychodzić z pupilem pojedynczo.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

04.05.2020

Rekrutacja na studia na UPWr ruszyła. Już dziś można wybierać spośród 28 kierunków studiów i rejestrować w systemie. Harmonogram przyjęć na studia zostanie dostosowany do terminu wyników matur.

Uniwersytet Przyrodniczy dostępny dla wszystkich

30.04.2020

Prawie 4 mln zł z NCBiR na poprawę dostępności architektonicznej i informatycznej uczelni, rozszerzenie wsparcia edukacyjnego dla studentów z niepełnosprawnościami i szkolenia podnoszące świadomość.

Drugie kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2020

Drugie zdalne posiedzenie senatu w tym miesiącu, a na nim m.in. nowy regulamin studiów i szkoły doktorskiej, sprawozdanie z nauczania zdalnego oraz najlepsze koła naukowe roku akademickiego 2018/2019.