wybierz kategorie wiadomości

Wesołych Świąt!

18.04.2019

Niech wielkanocna nadzieja, dzięki której stajemy się lepsi, towarzyszy Wam przez cały rok, sprawiając, że problemy, jakie niesie ze sobą współczesny świat staną się prostsze do rozwiązania.

Śmiertelny człowiek, nieśmiertelna komórka

18.04.2019

Każda komórka musi umrzeć. I to tak, by zrobić miejsce swojej następczyni. Z tej zasady wyłamują się komórki nowotworowe, które naukowcy nazywają nieśmiertelnymi. Nie tylko o nieśmiertelności rozmawiamy z profesorami Maciejem Ugorskim i Arkadiuszem Miążkiem.

Poradnia Rozwoju Osobistego – dla studentów i doktorantów

17.04.2019

Zespół psychologów, pedagogów i psychoterapeutów wesprze w trudnych sytuacjach życiowych, pomoże w radzeniu sobie ze stresem i wskaże drogę rozwoju.

Absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

15.04.2019

Ponad 40 nagród dla najlepszych i najbardziej zaangażowanych studentów medycyny weterynaryjnej – kolejny rocznik odebrał dyplomy i może być dumny z uzyskania tytułu lekarza weterynarii.

Zmiany na UPWr: finansowanie

15.04.2019

Ustawa 2.0 wprowadza istotne zmiany w finansowaniu polskich uczelni – dziś wyjaśniamy przepisy, które weszły w życie w 2019 roku i zawiłości algorytmów, według których uczelniom przyznawane są pieniądze.

Pytony na UPWr z wyjątkowym terrarium

11.04.2019

Są trzy. Dwie samice i jeden samiec. Mają 5, 8 i 9 lat. Pytony królewskie, którymi opiekuje się Studenckie Koło Naukowe Mephitis, mają nowe terrarium na weterynarii UPWr.

Studenci niepełnosprawni na UPWr

05.04.2019

Przyzwyczailiśmy się, że niepełnosprawność jest w domyśle ruchowa. Tymczasem z roku na rok przybywa studentów z problemami psychicznymi. O studiowaniu opowiadają studenci niepełnosprawni, o formach pomocy – pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.

Studentka UPWr ratuje małpy w Azji

03.04.2019

Karolina Nowacka, studentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr studiuje w Chinach i jest wolontariuszką w ośrodku, do którego trafiają małpy konfiskowane handlarzom.

100 tysięcy dla kół naukowych na UPWr!

01.04.2019

Po 10 tysięcy dla 10 studenckich kół naukowych – tyle można zdobyć w konkursie na projekty badawcze. Wnioski trzeba złożyć do 10 kwietnia, a zrealizować projekt do końca roku kalendarzowego.

Student UPWr i wielkie sprzątanie Wrocławia

29.03.2019

Mateusz Niwiński z drugiego roku architektury krajobrazu sprząta Wrocław. I przekonuje do działania innych – hashtagiem #MakeWroclawCleanAgain.

Studenci weterynarii na zawodach w Edynburgu

27.03.2019

Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.

Wyniki ankietyzacji – najlepsi prowadzący

22.03.2019

Studenci podsumowali zimowy semestr roku akademickiego 2018/2019 oceniając wszystkich swoich prowadzących. Przedstawiamy najlepszych dydaktyków i wydziały, które zdobyły dodatkowy dzień wolny.

Światowy Dzień Wody na UPWr

22.03.2019

Warsztaty i pokazy, wykłady i dyskusje – na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji po raz piąty obchodzono Światowy Dzień Wody.

Studenci UPWr wśród wyróżnionych wolontariuszy

20.03.2019

Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał znaleźli się wśród osób nominowanych w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu. Kacper został wyróżniony nagrodą specjalną jury.

Dni Otwarte na UPWr, czyli poznajmy się

15.03.2019

Zaprosiliśmy uczniów szkół średnich i pasjonatów nauki, by na własne oczy przekonali się, dlaczego warto studiować na naszej uczelni.

Rektor Trziszka doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego

14.03.2019

Rektor UPWr Tadeusz Trziszka wyróżniony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. „Głosowi Uczelni” profesor opowiada o wieloletniej współpracy ze środowiskiem medyków.

Prof. Rywińska: – Drożdże to mój konik

11.03.2019

Anita Rywińska w Belwederze odebrała nominację profesorską.„Głosowi Uczelni” mówi o zagadkach biotechnologii, możliwościach niekonwencjonalnych drożdży, miłości do chemii i… łucznictwa.

Potencjał rolniczy Dolnego Śląska i DOZEDO

07.03.2019

Hodowla bydła mięsnego to szansa dolnośląskiego rolnictwa? Naukowcy i hodowcy wspólnie o przyszłości wołowiny, jej znaczeniu w gospodarce i żywieniu człowieka.

SKN PUZZLE z aplikacją dla Timisoary

04.03.2019

Rumuńska Timisoara w 2021 będzie Europejską Stolicą Kultury, a już dzisiaj Studenckie Koło Naukowe Planowania Przestrzennego Puzzle z UPWr przygotowało aplikację mobilną dla turystów, którzy odwiedzą to miasto.

IX Szalona Studencka Noc Naukowa – fotorelacja

01.03.2019

Pod hasłem „Przełomy w nauce” spotkali się na UPWr wrocławscy studenci. Tłumy zgromadziły prezentacje kół naukowych, konkursy talentów, pojedynek MasterChefów i wykład gwiazdy wieczoru – Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”.

Dawid Myśliwiec: – Liczą się fakty, nie opinie

25.02.2019

Dawid Myśliwiec, chemik i popularyzator nauki o myśleniu magicznym, antyszczepionkowcach, postępie i o tym, co nas czeka w nauce. Youtuber z „Uwaga! Naukowy bełkot” będzie gościem IX Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej w czwartek na UPWr.