wybierz kategorie wiadomości
UPWr liderem pierwszej części projektu TOPAS
10.04.2018
Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uczestniczyli w Samarkandzie w spotkaniu roboczym międzynarodowego projektu TOPAS. Kolejne spotkanie za kilka miesięcy – we Wrocławiu, na naszej uczelni.
Dzień Otwarty 2018
09.04.2018
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz kolejny odkrył swoje tajemnice – uczniowie szkół średnich i kandydaci na studia wzięli udział w tematycznych warsztatach i prelekcjach zorganizowanych na wszystkich wydziałach.
Edyta Nowicka: Chcę po prostu żyć
06.04.2018
– Jestem ciężko chora, ale szczęśliwa, bo mam po co i dla kogo żyć – mówi Edyta Nowicka z Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska, która od trzech lat choruje na opornego na leczenie chłoniaka. Społeczność UPWr dołącza do zbiórki na leki ratujące życie.
Prof. Kozdrowski: – Nie wyobrażam sobie życia bez nauki
05.04.2018
Prof. Roland Kozdrowski z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o koniach, źrebakach, swojej drodze do pracy naukowej i o tym, co czuł, gdy odbierał nominację od prezydenta Polski.
Prof. Kiełbowicz: Każdy chirurg powinien być odważny
04.04.2018
Prof. Zdzisław Kiełbowicz, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii, odebrał nominację profesorską z rąk prezydenta RP i przy tej okazji opowiada o chirurgii i kardiochirurgii, pracy zespołowej przy stole operacyjnym i kształceniu doktorantów, wyzwaniach i nietypowych pacjentach.
„A my po ESK…” – wystawa pracowników UPWr
03.04.2018
W Muzeum Architektury i Galerii Awangarda można oglądać wystawę „A my po ESK… Ekspresja. Struktura. Kolor” blisko 200 artystów, w tym prof. Piotra Błażejewskiego, prof. Alojzego Gryta i dr Anny Borcz z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.
Wesołych świąt!
28.03.2018
Niech wielkanocna nadzieja, dzięki której stajemy się lepsi, towarzyszy Wam przez cały rok, sprawiając, że wyzwania, jakie niesie ze sobą współczesny świat stają się łatwiejsze do mierzenia i prostsze do rozwiązania.
Jajo – symbol Wielkanocy i najdoskonalsze tworzywo
28.03.2018
Jajo, jak mówi prof. Tadeusz Trziszka, jest najdoskonalszym wytworem natury. Ma w sobie wszystkie substancje niezbędne do stworzenia nowego, żywego organizmu. Wystarczy 21 dni ciepła.
Studenci UPWr projektują parki w Piławie Dolnej
27.03.2018
Studenci polsko-chińskich studiów z architektury krajobrazu w ramach przedmiotu Shaping of the landscape of the rural areas in Europe odwiedzili Piławę Dolną, aby przygotować analizę krajobrazu wsi i koncepcje projektowe dwóch parków.
Otwarte spotkania kół naukowych dla dzieci i młodzieży
26.03.2018
Studenckie koła naukowe UPWr otwierają się na młodszych – od marca studenci pomagają uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych w odkrywaniu przyrodniczych zainteresowań.
Dzień Otwarty na UPWr
23.03.2018
6 kwietnia Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odkryje swoje tajemnice – dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia uczelnia przygotowała szereg tematycznych warsztatów na wszystkich wydziałach.
Światowy Dzień Wody 2018
22.03.2018
Obchody Dnia Wody na świecie i na UPWr pod hasłem „Woda dla natury”. Wiedzą o wodzie i wszystkim, co z nią związane dzieli się tego dnia Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.
Wieczory Pawłowickie z Krzysztofem Pełechem
22.03.2018
Jeden z najwybitniejszych gitarzystów na świecie zagra w piątek 23 marca w pałacu w Pawłowicach. Koncert w cyklu Wieczorów Pawłowickich jest organizowany w ramach Festiwalu Frankofonii.
Energetyczny kwiatek na UPWr
21.03.2018
Studenckie Koło Naukowe BioEnergia pod okiem dr. Arkadiusza Dyjakona z Instytutu Inżynierii Rolnictwa zrobiło kwiatek inny niż wszystkie – energetyczny. Dzięki niemu naładujesz telefon czy tablet. Kwiatek stanie przy Norwida, jak zawita do nas prawdziwa wiosna.
Studenci UPWr – wrocławscy wolontariusze
20.03.2018
Wolontariackie Trio, czyli Alicja Zarębska, Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał otrzymali nominację w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu, organizowanym przez Miejskie Centrum Wolontariatu. Po oficjalnej gali opowiadają o tym, dlaczego warto pomagać i dlaczego sami się angażują.
Studenci WP-T uczą się w zabytkowym parku
20.03.2018
Dzięki umowom z podmiotami zewnętrznymi, studenci zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu swoich studiów. Jednym z takich miejsc jest pałacowy park w zabytkowym kompleksie w CiechanowicachWielkich, którego właściciel podpisał umowę z Wydziałem Przyrodniczo-Technologicznym UPWr.
Doktorant z UPWr wygrał szkolenie mentoringowe
16.03.2018
Paweł Stępień, zdobywca Diamentowego Grantu w 2015 roku, zakwalifikował się do szkolenia mentoringowego TopMinds, które organizowane jest przez stowarzyszenie TOP500 Innovators i Fundację Fulbrighta.
Maria Soroko. Z UPWr do USA – na stypendium Fulbrigtha
15.03.2018
Dr Maria Soroko z Zakładu Hodowli Koni i Jeździectwa na UPWr w sierpniu wyjedzie na stypendium Fulbrighta. Nam opowiada o swoich badaniach naukowych, o studiach zagranicą i o fizjoterapii koni.
Studenci ocenili prowadzących – znamy najlepszych
13.03.2018
Po raz pierwszy ankietyzacja studentów przyjęła taką formę, wzbudziła takie zainteresowanie i zaangażowanie. Trzy wydziały zyskały dodatkowy dzień wolny, a każdy – najlepiej ocenionego przez studentów prowadzącego.
VIII Szalona Studencka Noc Naukowa
09.03.2018
„Kobiety z pasją w nauce” – pod takim hasłem 8 marca odbyła się ósma już edycja Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej, imprezy organizowanej przez studentów dla studentów.
Samorząd studencki UPWr – sposób na doświadczenie
05.03.2018
Łączy ich potrzeba działania. Przyznają, że dzięki temu działaniu zdobywają doświadczenie, które przyda im się w pracy. Samorząd studencki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.