wybierz kategorie wiadomości

Welcome to Poland na UPWr

28.01.2020

Kursy językowe i szkolenia dla pracowników, spotkania integracyjne dla studentów, ułatwienia administracyjne – dzięki projektowi Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej UPWr będzie lepiej przygotowany na zagranicznych studentów.

FoodSHIFT2030 – strefa żywicielska Wrocławia

27.01.2020

Tworzenie społecznych ogrodów miejskich, wspieranie lokalnych rolników, informowanie mieszkańców o tym, gdzie w ich okolicy można kupić lokalne produkty, edukowanie dzieci – UPWr w kolejnym projekcie H2020.

EPOS-PL+ – 8 mln zł dla UPWr

23.01.2020

7 partnerów i ponad 52 mln zł na System Obserwacji Płyty Europejskiej. To projekt wpisany w Polską Mapę Drogową Infrastruktury Badawczej i wpisujący się w European Research Infrastructure Consortium.

Prof. Obmińska-Mrukowicz w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

22.01.2020

Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz z Katedry Farmakologii i Toksykologii została po raz trzeci powołana do Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Ruszają wybory: pierwsi będą elektorzy

21.01.2020

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zaczynają się spotkania wyborcze, które do końca stycznia wyłonią 200 elektorów.

Prof. Kołacz doktorem h.c. uniwersytetu w Biełgorodzie

16.01.2020

Profesor Roman Kołacz został doktorem honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Biełgorodzie w Rosji. To blisko 400-tysięczne miasto, dawna twierdza, obecnie ośrodek akademicki z pięcioma uczelniami

WZB zdobywają granty Horyzontu 2020

15.01.2020

Dwa współpracujące Wiodące Zespoły Badawcze – WCE i SpaceOS – zostały partnerem międzynarodowego projektu WATERAGRI, który szuka nowych sposobów gospodarowania wodą w rolnictwie i może usprawnić produkcję roślinną.

Zebraliśmy prawie 107 tysięcy złotych!

13.01.2020

106 tysięcy 96 złotych i 30 groszy – tyle zebraliśmy z aukcji na Koncercie Noworocznym i z puszek na datki wystawionych na uczelni. Konto wrocławskiego hospicjum dla dzieci zasilił też dochód ze sprzedaży płyt gwiazdy koncertu – Natalii Kukulskiej.

Natalia Kukulska: Pomaganie powinno być odruchem

09.01.2020

Natalia Kukulska, gwiazda XI Koncertu Noworocznego, o tym dlaczego warto czynić dobro, ale też i o swoich wyborach artystycznych i życiowych.

Wolontariuszem możesz być i Ty

08.01.2020

Wolontariusze Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci mogą pomagać w akcjach organizowanych przez fundację, ale mogą też wspierać rodziny i chore dzieci. Liczą się chęci, otwartość, zaangażowanie i odwaga.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

06.01.2020

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To ok. 620 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. Przed nami 11. Koncert Noworoczny.

Grudniowe posiedzenie senatu

20.12.2019

Podczas ostatniego posiedzenia w 2019 roku senatorowie zatwierdzili sprawozdania z realizacji Strategii rozwoju UPWr i Strategii Logo HR

2,5 mln na projekt Wołowina z Zielonej Doliny

17.12.2019

Blisko 2,5 mln zł na projekt „Innowacyjne metody chowu bydła w celu uzyskania najlepszej jakości dolnośląskiej wołowiny” zdobyło konsorcjum, którego liderem jest Zielona Dolina. Kierownikiem projektu po stronie UPWr jest prof. Jan Twardoń, jego pomysłodawca i twórca konsorcjum.

Trzy programy NAWA dla UPWr

12.12.2019

Studia polsko-hiszpańskie, filmy, webinary i kursy e-learningowe – UPWr zdobył trzy projekty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na poszerzenie i promocję oferty studiów.

Prof. Marycz w rządowym zespole ds. biobanków

11.12.2019

W czerwcu 2020 roku zespół ekspertów przedstawi projekt ustawy regulującej zasady biobankowania materiału biologicznego, w tym zasady udostępniania zbankowanych materiałów do dalszych badań. W zespole jest prof. Krzysztof Marycz, kierownik Katedry Biologii Eksperymentalnej UPWr.

Projekt „Wołowina z Zielonej Doliny” i francuskie doświadczenia

04.12.2019

Dzięki dofinansowaniu z konkursu KSOW, naukowcy z UPWr, hodowcy bydła mięsnego, przedsiębiorca i przedstawiciel DODR przyglądali się najlepiej prowadzonym hodowlom bydła we Francji.

Listopadowe posiedzenie senatu

02.12.2019

Podczas listopadowego posiedzenia senatu senatorowie powołali Uczelnianą Komisje Wyborczą, która będzie czuwała m.in. nad wyborem nowego rektora w 2020 roku. Podjęto także uchwałę z wytycznymi projektowania i ustalania nowych programów studiów na UPWr.

Slam dydaktyczny: jak uczyć i nie nudzić

20.11.2019

Laureaci „Wrocławskiego Slamu Dydaktycznego 2019” – wyłonieni i nagrodzeni. Wygrała Natalia Michalczyk z SP nr 88 we Wrocławiu, specjalne wyróżnienie zdobył dr Wojciech Kilian z UPWr, a nagrodę publiczności dr Tomasz Greczyło z UWr.

Prof. Kubiak doktorem h.c. lwowskiej uczelni

20.11.2019

Prof. Krzysztof Kubiak został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. To kolejne wyróżnienie, które podkreśla związki UPWr z tą uczelnią.

Święto UPWr: nagrody i patenty

19.11.2019

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz UPWr. Naukowcy otrzymali także dokumenty patentowe.

Zmiany na UPWr: kalendarz

18.11.2019

Wyjaśniamy, jakie zmiany w zakresie nauki, dydaktyki i organizacji uczelni czekają na nas w następnych miesiącach i latach, a także jak będzie wyglądał kalendarz wyborczy w 2020 roku.

• 1
  • 23
  • 24
  • 25