eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Prof. Janeczek: – Paleobiologia ma wiele do odkrycia

27.05.2020

Nowo mianowany profesor Maciej Janeczek z Katedry Biostruktury i Fizjologii Zwierząt o tym, co nam mówią kości, co odkrywa archeozoologia, ale też jaki powinien być dobry lekarz weterynarii i czego uczy studentów.

Prof. Gaweł: – Uczeni powinni pomagać rozwiązywać problemy

22.05.2020

Prof. Andrzej Gaweł z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych o tym, że gęsi nie są głupie, o sukcesach w pracy naukowca i porażkach oraz czy nominacja profesorska to nowy początek.

Prof. Joanna Wyka: – Zdrowie i życie są najważniejsze

15.05.2020

Prof. Joanna Wyka z Katedry Żywienia Człowieka o drodze do profesury, piramidzie żywienia, modach dietetycznych, psychodietetyce i o tym, że dzisiaj już nie ma wątpliwości – to, co jemy decyduje o naszym zdrowiu.

Lekarze weterynarii w UPWr znów leczą

14.05.2020

Ambulatoria weterynaryjne przy klinikach na Uniwersytecie Przyrodniczym znów przyjmują pacjentów. Warunki: trzeba się umówić telefonicznie, a właściciele powinni przychodzić z pupilem pojedynczo.

Prof. Mitrus: – Ja po prostu kocham ptaki

07.05.2020

Prof. Cezary Mitrus z Instytutu Biologii, Zakładu Ekologii Kręgowców i Paleontologii o swojej miłości do ptaków i do Białowieży, o bezkrwawych łowach w puszczy, miejscu człowieka w przyrodzie i nominacji profesorskiej.

Jak naukowcy z UPWr ratowali biebrzańskie bagna

29.04.2020

Biebrzański Park Narodowy – o jego powstanie walczył prof. Adam Pałczyński, uczeń prof. Stanisława Tołpy. Kiedy chciano osuszyć bagna, przekonywał, że ten cenny obszar musi być chroniony. O torfowiskach opowiada prof. Klara Tomaszewska z Katedry Botaniki i Ekologii Roślin.

Drugie kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2020

Drugie zdalne posiedzenie senatu w tym miesiącu, a na nim m.in. nowy regulamin studiów i szkoły doktorskiej, sprawozdanie z nauczania zdalnego oraz najlepsze koła naukowe roku akademickiego 2018/2019.

Pożegnaliśmy prof. Bronisławę Chełmońską

16.04.2020

Kochała życie, była pełna naukowej ciekawości i pasji. Nawet na emeryturze miała tyle pomysłów, że młodzi mogli jej tylko pozazdrościć. Prof. Bronisława Chełmońska, jedna z twórczyń polskiej szkoły inseminacji drobiu, zmarła 8 kwietnia 2020 roku.

Dni Otwarte on-line

16.04.2020

17 kwietnia UPWr otwiera się dla przyszłych studentów. W tym roku wyjątkowo, bo wirtualnie, będzie można wziąć udział w tematycznych wykładach, zadać studentom wszystkie mniej i bardziej nurtujące pytania oraz sprawdzić, czym zajmuje się studencki samorząd.

Kwietniowe posiedzenie senatu

06.04.2020

Podczas zdalnego posiedzenia senatu, które odbyło się 3 kwietnia 2020 r., podjęto uchwały dotyczące m.in. zmian w Statucie UPWr oraz warunków i trybu przyjmowania kandydatów na studia II stopnia na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Przesunięcie terminu wyborów rektora

13.03.2020

W związku z nasilającym się zagrożeniem epidemiologicznym w kraju zdecydowano o przesunięciu planowanych na 16 marca 2020 r. wyborów rektora UPWr.

Debata wyborcza

13.03.2020

Pracownicy i studenci pytają, kandydaci na rektora UPWr odpowiadają. Przedstawiamy debatę wyborczą profesorów Jarosława Bosego i Krzysztofa Kubiaka, którzy na pytania zadane mejlem, odpowiadają na stronie UPWr.

Wybory rektora – wystąpienie prof. Tadeusza Trziszki

12.03.2020

W związku ze zmienioną formułą debaty wyborczej publikujemy wystąpienie rektora prof. Tadeusza Trziszki.

Przedstawiamy kandydatów na rektora UPWr

12.03.2020

Rektor zarządza uczelnią, odpowiadając za politykę kadrową i finansową oraz realizację strategii rozwoju. Prezentujemy sylwetki kandydatów ubiegających się o to stanowisko w kadencji 2020-2024.

Żegnamy profesora Ludwiczaka

06.03.2020

Profesor Jan Ludwiczak, pionier w zakresie badań nad rachunkowością rolną, zmarł w wieku 97 lat. – Był niezwykle życzliwym i skromnym człowiekiem – wspomina prof. Barbara Kutkowska.

Biogospodarka: wyzwania i możliwości

03.03.2020

Agata Foks, radca ministra nauki ds. spraw europejskich w obszarze rolnictwa, zmian klimatu, bioróżnorodności oraz biogospodarki o możliwościach, jakie daje polskiej nauce i gospodarce udział w Bio-Based Industries Consortium.

Zmiany na UPWr: nowe jednostki i nowe obowiązki

02.03.2020

Po wejściu w życie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na uczelni powstały nowe jednostki i zmieniły się zakresy działania już istniejących.

Lutowe posiedzenie senatu

28.02.2020

Prof. Jarosław Bosy i prof. Krzysztof Kubiak – kandydaci na rektora UPWr – przedstawili swoje wizje rozwoju uczelni i zarządzania nią, a senatorowie podjęli uchwały pozytywnie opiniujące obie kandydatury.

Zielona Dolina szansą dla hodowców bydła

25.02.2020

Na Dolnym Śląsku działa 5700 gospodarstw rolnych, ale hodowcy i specjaliści nie kryją, że to region, w którym pogłowie bydła mlecznego i mięsnego jest najmniejsze w kraju. Czy program Zielona Dolina to zmieni?

Świętujemy Dzień Nauki Polskiej

19.02.2020

19 lutego – w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – z inicjatywy grupy posłów obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być hołdem dla dokonań polskich naukowców.

Naukowcy z UPWr uczą, jak chronić wodę

17.02.2020

Naukowcy z UPWr opracowali dla Wrocławia zasady zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi w obszarze zabudowanym. To już drugi katalog dobrych praktyk. Pierwszy skierowany był do inwestorów, projektantów i decydentów, ten – do mieszkańców.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg