wybierz kategorie wiadomości
Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla Krzysztofa Sośnicy
17.05.2016
Po raz 24. przyznano stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START – dla najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród trójki najwyżej ocenionych jest dr hab. inż. Krzysztof Sośnica z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.
Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa
04.04.2016
Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.
Granty NCN: lecznicze algi
15.03.2016
Algi z Bałtyku wzbogacone w odpowiednie pierwiastki śladowe w połączeniu z komórkami macierzystymi, regenerującymi trzustkę mają leczyć nieuleczalne do tej pory choroby u koni – Laboratorium Mikroskopii Elektronowej to mała pracownia z dużymi grantami.
Biocervin: podsumowanie projektu
07.03.2016
Efektem jednego z największych i najważniejszych projektów, w którym bierze udział UPWr są cztery unikalne w skali światowej prototypy wyrobów medycznych na bazie surowców z komórek macierzystych poroża jelenia szlachetnego.
Odebrać grabki! Minister na UPWr
02.03.2016
Rozmowa z dr. Piotrem Dardzińskim, wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, nadzorującym w resorcie Departament Innowacji i Rozwoju.
Naukowe nowości: wystawa zagranicznych książek
01.03.2016
Tylko dwa dni – 1 i 2 marca – potrwa wystawa i sprzedaż zagranicznych książek naukowych, którą zorganizowała Biblioteka Główna UPWr. Ponad 230 pozycji z najnowszych anglojęzycznych publikacji togratka dla każdego naukowca.
Integracja środowiska i promocja młodych
22.02.2016
Prof. Jarosław Bosy wiceprzewodniczącym Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczącym został prof. Jan Kryński z Instytutu Geodezji i Kartografii.
Tajemnicza sprawa z nockiem rudym
18.02.2016
Dr Tomasz Kokurewicz – krajowy ekspert ds. ochrony nietoperzy – analizuje rozwiązania, które pozwolą w Unii Europejskiej zminimalizować problem, jakim są dla nich… drogi.
Liczy się współdziałanie
25.01.2016
We Wrocławiu na zaproszenie prof. Tadeusza Trziszki, prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego ds. nauki i innowacji, przebywali przedstawiciele konsorcjum europejskiego, które być może w najbliższych latach decydować będzie o kierunkach rozwoju gospodarki żywnościowej w Europie.
Co naukowcy wiedzą o suszach?
19.01.2016
Asyryjskie imperium upadło prawdopodobnie z braku wody. O suszach w Polsce w okresie objętym obserwacjami i na podstawie kronik piszą dr Joanna Markowska i prof. Laura Radczuk.
Fortyfikacje – pasja, która uczy
14.01.2016
Łączy naukę i pasję badawczą z zainteresowaniami. Dr Łukasz Pardela o fortyfikacjach wie prawie wszystko. I opowiada, dlaczego budowle obronne Twierdzy Wrocław są ważne dla dziedzictwa kulturowego.
Teraz jest czas magistrów
13.01.2016
Trwa rekrutacja zimowa na Uniwersytecie Przyrodniczym – studia II stopnia można rozpocząć na 17 kierunkach na ponad 40 specjalnościach, począwszy od medycyny roślin przez zootechnikę po architekturę krajobrazu.