wybierz kategorie wiadomości

OŹE: dobry kierunek na przyszłość

12.12.2016

Odnawialne źródła energii – ekologiczny wybór czy gospodarcza konieczność? Dr Arkadiusz Dyjakon o znaczeniu OŹE i ich przyszłości.

Nauka dla zysku czy zysk dla nauki

08.12.2016

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizatorem Narodowego Kongresu Nauki. Na PWr spotkali się najważniejsi przedstawiciele polskiej nauki. Moderatorem akademickiego panelu był prof. Tadeusz Trziszka – rektor UPWr.

Prestiżowe nagrody dla UPWr

25.10.2016

Z ogólnopolskiego Forum Inteligentnego Rozwoju UPWr wrócił z dwoma nagrodami. Jesteśmy laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyznawanej instytucjom zajmującym się działalnością badawczo-rozwojową, a za projekt Biocervin otrzymaliśmy Grand Prix!

Startup Wrocław 2016

25.05.2016

O rozwoju polskiej innowacyjności i przedsiębiorczości, efekcie Medyceuszy oraz Zielonej Dolinie rozmawiali uczestnicy konferencji Startup Wrocław 2016. Wśród panelistów prof. Tadeusz Trziszka.

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla Krzysztofa Sośnicy

17.05.2016

Po raz 24. przyznano stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START – dla najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród trójki najwyżej ocenionych jest dr hab. inż. Krzysztof Sośnica z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa

04.04.2016

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.

Biocervin: podsumowanie projektu

07.03.2016

Efektem jednego z największych i najważniejszych projektów, w którym bierze udział UPWr są cztery unikalne w skali światowej prototypy wyrobów medycznych na bazie surowców z komórek macierzystych poroża jelenia szlachetnego.

Integracja środowiska i promocja młodych

22.02.2016

Prof. Jarosław Bosy wiceprzewodniczącym Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczącym został prof. Jan Kryński z Instytutu Geodezji i Kartografii.

Liczy się współdziałanie

25.01.2016

We Wrocławiu na zaproszenie prof. Tadeusza Trziszki, prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego ds. nauki i innowacji, przebywali przedstawiciele konsorcjum europejskiego, które być może w najbliższych latach decydować będzie o kierunkach rozwoju gospodarki żywnościowej w Europie.

Fortyfikacje – pasja, która uczy

14.01.2016

Łączy naukę i pasję badawczą z zainteresowaniami. Dr Łukasz Pardela o fortyfikacjach wie prawie wszystko. I opowiada, dlaczego budowle obronne Twierdzy Wrocław są ważne dla dziedzictwa kulturowego.