wybierz kategorie wiadomości

Prof. Gaweł: – Uczeni powinni pomagać rozwiązywać problemy

22.05.2020

Prof. Andrzej Gaweł z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych o tym, że gęsi nie są głupie, o sukcesach w pracy naukowca i porażkach oraz czy nominacja profesorska to nowy początek.

Troje stypendystów Fundacji Nauki Polskiej z UPWr

18.05.2020

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny przyznała stypendia młodym i wyróżniającym się naukowcom. W gronie najlepszych znalazło się troje badaczy z UPWr: dr Kamila Pawłuszek-Filipiak oraz doktoranci: Marta Sylla i Grzegorz Bury.

Prof. Joanna Wyka: – Zdrowie i życie są najważniejsze

15.05.2020

Prof. Joanna Wyka z Katedry Żywienia Człowieka o drodze do profesury, piramidzie żywienia, modach dietetycznych, psychodietetyce i o tym, że dzisiaj już nie ma wątpliwości – to, co jemy decyduje o naszym zdrowiu.

Pół miliona z Preludium dla badaczek z UPWr

11.05.2020

Naukowczynie z Uniwerstetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dofinansowaniem z konkursu Preludium 17. Łącznie na trzy projekty dostaną ponad pół miliona złotych.

Prof. Mitrus: – Ja po prostu kocham ptaki

07.05.2020

Prof. Cezary Mitrus z Instytutu Biologii, Zakładu Ekologii Kręgowców i Paleontologii o swojej miłości do ptaków i do Białowieży, o bezkrwawych łowach w puszczy, miejscu człowieka w przyrodzie i nominacji profesorskiej.

DFN laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2019

28.04.2020

Dolnośląski Festiwal Nauki laureatem 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki 2019. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane w Polsce za przybliżanie społeczeństwu nauki i pracy naukowców.

Prof. Trziszka członkiem rady przy PARP

15.04.2020

Prof. Tadeusz Trziszka został członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora żywności wysokiej jakości działającej przy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Film promocyjny UPWr nagrodzony

09.03.2020

Nowy film promocyjny uczelni zajął III miejsce w konkursie Genius Universitatis w kategorii video online.

Nowa funkcja prof. Niżańskiego

26.02.2020

Prof. Niżański został jednogłośnie wybrany prezesem-elektem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ).

WZB zdobywają granty Horyzontu 2020

15.01.2020

Dwa współpracujące Wiodące Zespoły Badawcze – WCE i SpaceOS – zostały partnerem międzynarodowego projektu WATERAGRI, który szuka nowych sposobów gospodarowania wodą w rolnictwie i może usprawnić produkcję roślinną.