wybierz kategorie wiadomości

Uniwersytet nie tylko dla maturzystów

23.11.2018

Uniwersytet Młodego Przyrodnika, Uniwersytet Dzieci, Uni Kids – to inicjatywy, które przyciągają coraz więcej dzieci i młodzieży, udowadniając, że nauka jest pasjonująca. W każdym wieku.

Ustawa o szkolnictwie wyższym: czas konsultacji

22.10.2018

Pięć komisji, które zajmą się przygotowaniem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na zmiany związane z wejściem w życie reformy szkolnictwa wyższego, mają narzędzie – e-platformę, poprzez którą można zgłaszać uwagi, pomysły oraz pytania związane z procesem wdrażania Konstytucji dla Nauki.

Wyniki ankietyzacji – najlepsi prowadzący

10.10.2018

Po raz drugi studenci podsumowali zakończony semestr oceniając wszystkich swoich prowadzących. Na każdym wydziale wybrany został najlepszy dydaktyk, a dwa zyskały także dodatkowy dzień wolny.

Dokąd zmierzamy pod rządami nowego prawa

02.10.2018

Od 1 października działa nowe Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jak będzie ono wdrażane na UPWr, wyjaśnia rektor prof. Tadeusz Trziszka.

Konstytucja dla Nauki: najważniejsze zapisy

01.10.2018

Zmiany strukturalne, między innymi utworzenie rady uczelni, nowe zasady wyboru rektora i oceny naukowców – 1 października 2018 roku wchodzi w życie reforma szkolnictwa wyższego.

Wrześniowe posiedzenie senatu

28.09.2018

Informacje o wdrażaniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, uchwalenie strategii rozwoju uczelni i powołanie studiów II stopnia z biologii człowieka – oto najważniejsze punkty wrześniowego posiedzenia senatu.

UPWr: studia nie tylko dla zielarzy

09.08.2018

Prof. Anna Sokół-Łętowska z Katedry Technologii Owoców, Warzyw i Nutraceutyków Roślinnych zaprasza na roczne studia podyplomowe dotyczące uprawy ziół, fitoterapii i stosowania nutracetyków.

Ogrodnictwo integrowane – studia na UPWr dla ludzi z pomysłem

02.08.2018

Dr Marta Czaplicka z Katedry Ogrodnictwa UPWr o tym, dlaczego warto wybrać roczne studia podyplomowe z ogrodnictwa ekologicznego i integrowanego.

Wszystko o pracy geodety

30.07.2018

O blaskach i cieniach pracy geodety, specyfice zawodu i cechach dobrego geodety opowiada Michał Sanecki, właściciel firmy geodezyjnej i absolwent UPWr.

Nabór na studia podyplomowe na UPWr

18.07.2018

W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu planuje uruchomić 13 kierunków studiów podyplomowych. Na większość z nich nabór trwa już teraz.

O innowacyjnej dydaktyce na UPWr

10.07.2018

O metodach aktywizujących w dydaktyce, w tym m.in. o nauczaniu problemowym, kształceniu inżynierów z wizją i interaktywnych wykładach rozmawiali na UPWr naukowcy, dydaktycy i studenci.

Nowe narzędzia w bibliotece – rewolucja w przeszukiwaniu zasobów

28.06.2018

W najbliższych dniach Biblioteka Główna UPWr uruchomi nowe narzędzia, m.in. multiwyszukiwarkę, które pozwolą społeczności akademickiej na łatwiejsze korzystanie i przeszukiwanie zasobów.

Pierwsze uniwersyteckie studia dualne

13.06.2018

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, który w tegorocznym rankingu „Perspektyw” zajął pierwsze miejsce w kategorii „nauki o żywności i żywieniu”, uruchamia kolejny kierunek studiów związany z żywieniem – technologię i organizację gastronomii.

Interdyscyplinarni doktoranci na UPWr

16.05.2018

UPWr ogłasza rekrutację na studia doktoranckie, w tym dwa projekty interdyscyplinarnych studiów finansowanych ze środków unijnych. „ProHum” będą realizowane wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, w „BioTechNan” liderem jest Politechnika Wrocławska.

Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami

05.10.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce uruchomił studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Od dwóch lat w tej dziedzinie oferuje również studia podyplomowe.

Odebrać grabki! Minister na UPWr

02.03.2016

Rozmowa z dr. Piotrem Dardzińskim, wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, nadzorującym w resorcie Departament Innowacji i Rozwoju.

Naukowe nowości: wystawa zagranicznych książek

01.03.2016

Tylko dwa dni – 1 i 2 marca – potrwa wystawa i sprzedaż zagranicznych książek naukowych, którą zorganizowała Biblioteka Główna UPWr. Ponad 230 pozycji z najnowszych anglojęzycznych publikacji togratka dla każdego naukowca.