wybierz kategorie wiadomości

SKN PUZZLE z aplikacją dla Timisoary

04.03.2019

Rumuńska Timisoara w 2021 będzie Europejską Stolicą Kultury, a już dzisiaj Studenckie Koło Naukowe Planowania Przestrzennego Puzzle z UPWr przygotowało aplikację mobilną dla turystów, którzy odwiedzą to miasto.

IX Szalona Studencka Noc Naukowa – fotorelacja

01.03.2019

Pod hasłem „Przełomy w nauce” spotkali się na UPWr wrocławscy studenci. Tłumy zgromadziły prezentacje kół naukowych, konkursy talentów, pojedynek MasterChefów i wykład gwiazdy wieczoru – Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”.

Stypendia ministra dla wybitnych

27.02.2019

Troje studentów weterynarii i dwie doktorantki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – stypendyści ministra nauki i szkolnictwa wyższego docenieni za wybitne osiągnięcia naukowe.

Noc Naukowa o wielkich odkryciach

21.02.2019

Tematem tegorocznej – dziewiątej już – Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej będą odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat. 28 lutego gwiazdą będzie Dawid Myśliwiec, chemik i popularyzator nauki na YT.

Tournée zespołu „Jedliniok”: RPA

19.02.2019

Na zaproszenie lokalnej Polonii Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” pojechał do Republiki Południowej Afryki.

Tytuł studenta-wynalazcy ponownie na UPWr

15.02.2019

Ewa Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, wraz z zespołem zdobyła tytuł studenta-wynalazcy i będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie. Joanna Kozłowska, zeszłoroczna laureatka, zdobyła wyróżnienie.

Kotka Maja okociła się dzięki... UPWr

13.02.2019

Pierwszy udany i opisany zabieg sztucznej inseminacji kotki w naszej części Europy – specjaliści z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich mogą pochwalić się dużym sukcesem.

Studenci UPWr w programie TopMinds

24.01.2019

Troje studentów Uniwersytetu Przyrodniczego zakwalifikowało się do programu TopMinds. To Igor Turkiewicz, Karolina Tkacz – doktoranci prof. Anety Wojdyło oraz Marta Kawicka z I roku weterynarii.

Studencki sztab WOŚP po raz drugi

15.01.2019

Studencki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy UPWr zagrał po raz drugi i zebrał ponad 100 tys. zł.

Studenci z Chin o ogrodnictwie

15.01.2019

Studenci polsko-chińskiej specjalności z ogrodnictwa spędzili we Wrocławiu prawie rok – o studiach, zwiedzaniu Polski i Europy, kulturze i nauce języka opowiada w ich imieniu Siyuan Wang.

Studentka UPWr na stażu w RPA

11.01.2019

Katarzyna Bugiel, studentka VI roku weterynarii UPWr, odbyła staż w Parku Narodowym Krugera w RPA. Nam opowiada o tym, jak wygląda leczenie i ochrona dzikich zwierząt w rezerwacie, w którym ogromnym problemem jest kłusownictwo.

Miniatura 2 – granty dla naukowców UPWr

09.01.2019

Trzy granty z programu Miniatura 2 Narodowego Centrum Nauki otrzymali naukowcy UPWr: dr Aleksandra Grudniewska, dr Tomasz Janek i dr Kamil Sierżant. W sumie do prawie 150 tys. na badania.

Studia w Izraelu – Erasmus+ KA107

02.01.2019

W ramach programu Erasmus+ KA107 część studiów można odbyć w krajach spoza Unii Europejskiej. Studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – Margaryta Senchyshyna i Sylwia Ciałek – opowiadają o swoim pobycie w Izraelu.